Střelec Chorý: Nevyhráli jsme, jsem zklamaný

15.08.2015 / A tým

Remízu 1:1 v domácím utkání proti Brnu zajistil fotbalistům SK Sigma Olomouc útočník Tomáš Chorý (1995). Člen širšího kádru reprezentační jedenadvacítky šel do hry v 76. minutě jako střídající hráč. A po šesti minutách na hřišti se trefil nechytatelně parádním volejem. Byl to jeho druhá branka v nejvyšší soutěži, v jedenáctém startu.

Útočník Tomáš Chorý vystřelil Sigmě bod, ale mohlo se také stát, že by na hřišti vůbec nebyl. Na střídání se kromě něj chystal také Vojtěch Štěpán, nakonec padla volba na Tomáše. Na pravé obraně musel odstoupit pro zranění Martin Hála, ale trenér Leoš Kalvoda se rozhodl ještě více posílit útok. „Doufám, že jsem trenéra přesvědčil, doufám, že jsem tu šanci využil,“ řekl Tomáš Chorý, který zatím v nejvyšší soutěži ještě nenastoupil ani jednou v základní sestavě.

Pozápasové rozhovory

Z první branky v sezoně, a své druhé v nejvyšší soutěži, ale moc velkou radost neměl, nebyla tříbodová. „Je to další remíza, zase doma ztráta. Chtěli jsme vyhrát, ale zase jsme na chvíli během zápasu ztratili koncentraci,“ řekl Chorý. Ten měl šance už v předchozích dvou kolech, to mu ale brankové akce zkazil jednou vymyšlený útočný faul, podruhé špatně odmávaný ofsajd.

Sigma soupeře jasně přestřílela, měla mnohem více vyložených šancí, jenže proměnila pouze jednu. „Nedali jsme víc gólů, zase,“ uvedl Chorý. „Jsme rád, že jsem dal gól, ale nevyhráli jsme, jsem zklamaný,“ podotkl.

Chtěli jsme rychle rozhodnout, řekl Martin HálaChtěli jsme rychle rozhodnout, řekl Martin Hála