Sigma hrála doma nerozhodně

16.05.2015 / A tým

Zápas 28. kola FNligy hráli fotbalisté SK Sigma Olomouc doma proti MFK OKD Karviná. Trenér Leoš Kalvoda udělal ve složené základní sestavy několik změn, do týmu se vrátil Václav Vašíček, na levém beku Jan Javůrek (Michal Vepřek nemohl hrát ze zdravotních důvodů, stoperská dvojice nastoupila ve složení Jan Rajnoch-David Bystroň. Sigma po středečních oslavách postupu přišla o vítězství smolně v poslední minutě.

Sigma nevstoupila do utkání ideálně a od 15. minuty prohrávala, když se sám před prosadil Fiala - 0:1. O dvě minuty později šel za přihrávkou do prostoru Navrátil, brankář Pindroch před ním na dvakrát a se štěstím zachránil. Ve 21. minutě už bylo srovnáno. Vašíček se na levé straně zbavil dvou zadáků, nacentroval před bránu a nabíhající Plšek hlavou skóroval – 1:1. V následujícím průběhu prvního poločasu se oba týmy snažili o ofenzivu, ale obě defenzivy pracovaly dobře, takže mnoho vyložených šancí k vidění nebylo. A tak skončil první poločas nerozhodně jedna k jedné.

Reportáž z utkání

Druhou část utkání zahájili Hanáci lépe, než tu první. V 50. minutě si v dobré akci nezpracoval balon dobře Javůrek, pak chyběl krok k zakončení Navrátilovi. Vyšlo to v 58. minutě. Hála si naběhal za obranu, přihrál a Vašíček z otočky zavěsil – 2:1. V 61. minutě po rohovém kopu hlavičkoval kapitán Rajnoch, ovšem přesně tam, kde čekal nachystaný gólman. Sigma se snažila přidat další branku, ale v útočných akcích vždycky hráčů chyběl do dobrého zakončení kousíček. Třeba jako v 84. minutě, kdy se obranou proháčkoval střídající Schulmeister, ale z úhlu přestřelil. V poslední minutě se podařilo hostům z nenápadné akce srovnat.

SK Sigma Olomouc – MFK OKD Karviná 2:2 (1:1)
Branky: 21. Plšek, 58. Vašíček - 15. Fiala, 90. Puchel. Rozhodčí: Ardeleánu – Hrabovský, Melichar. ŽK: Cana – Juřena, Jovanovič. Diváci: 1826.
SK Sigma: Reichl – Hála, Bystroň, Rajnoch, Javůrek – Navrátil (82. Schulmeister), Plšek, Cana (62. Houska), Ordoš (69. Zahradníček), Petr – Vašíček. Trenér Leoš Kalvoda. Asistent Jan  Krajčovič.
Karviná: Pindroch – Růžička, Kubista, Jovanović, Eismann, Knötig (62. Puchel) – Fiala, Daníček, Tarczal (72. Urgela), Janíček (85. Hatok) – Juřena. Trenér Jozef Weber.

Střely na: 5:5
Střely vedly: 2:7