Sigma remizovala v Trenčíně

17.01.2015 / A tým

Fotbalisté SK Sigma Olomouc uhráli ve třetím utkání zimní přípravy nerozhodný výsledek. Hanáci remizovali v Trenčíně 2:2, branky dali Tomáš Chorý a Jakub Plšek, domácím navíc dvakrát pomohlo břevno.

V olomoucké sestavě pro lehká zranění chyběli Jan Navrátil, Adam Varadi, Martin Hála a Jakub Rolinc, doma zůstali Jan Schulmeister, Jakub Habusta, Zdeněk Zlámal, Denis Cana, Martin Blaha, David Bystroň a Radim Nepožitek. K zápasu cestovali mladí zadáci Ondřej Ševčík a Jiří Texl, oba odehráli druhý poločas.

Sigma začala zápas aktivně, rychle kopala dva rohy a měla první tutovku zápasu. V 7. minutě byl sám před brankářem Buchvaldek, ale nedokázal ho prostřelit. O minutu později centroval zprava Vavřík a střelu Rajnocha zastavilo břevno. To domácí hned první akce vyšla lépe a v 11. minutě po brejku vedli. Hosté museli dohánět, což se v poli dařilo, ale ve finální fázi už tolik ne, Trenčín se snažil hrozit především z brejků. Stav se ale měnil až těsně před přestávkou. Nejprve ve 41. minutě nevyšla na poslední chvíli možnost Housky. O dvě minuty později se Buchvaldek prosadil přes dva protihráče, třetí mu střelu zblokoval. Následoval brejk domácích, který skončil gólem.

Do druhého poločasu trenér Leoš Kalvoda poslal kromě brankáře Bárty všechny hráče, co měl na lavičce. Pravého beka hrál Jiří Texl, na stoperu vedle kapitána Jana Rajnocha Ondřej Ševčík. V úvodu druhé půle měli domácí dvě dobré možnosti, ale pak si hra Sigmy sedla a Hanáci začali soupeře přehrávat. A po hodině hry se konečně střelecky prosadili. Hezký centr Zahradníčka uklidil na zadní tyčce Chorý. V 69. minutě byl blízko srovnání P. Ševčík. Obránce se na malém vápně sice zbavil výtečně, ale byl faulován. Penalta se nepískala, takže z toho nic nebylo. O tři minuty později utekl za obranu Javůrek, brankář domácích jeho střelu ztlumil, dorážka P. Ševčíka neměla správný směr. Ale v 73. minutě už bylo srovnáno. Plšek si zpracoval Javůrkův centr do vápna a brankář neměl šanci. Sigma stále chtěla a málem to vyšlo na vítězství. V 87. minutě byl z centru Zahradníčka a zakončení Chorého v tutové pozici roh. Z něj vystřelil zpoza vápna O. Ševčík, ale radost mu při prvním startu za áčko zkazilo břevno.

Reportáž z utkání

„Do utkání jsme vstoupili velice dobře, bylo to kvalitní, trefili jsme břevno, měli šance. Ale bohužel hráli jsme my a soupeř dával góly. Ve druhém poločase jsme byli lepším týmem, vytvořili jsme si další šance. Bylo to kvalitní zápas, sneslo to parametry ligového utkání,“ řekl trenér SK Sigma Leoš Kalvoda.

Další zápas hraje tým SK Sigma Olomouc v úterý doma na umělce proti Baníku Ostrava (11.00).

FK AS Trenčín – SK Sigma Olomouc 2:2 (2:0)

Branky: 11. Guba, 43. Holúbek – 62. Chorý, 73. Plšek. Rozhodčí: Jaška – Sľuk, Vitko.

SK Sigma: 1. poločas: Reichl - Vavřík, Rajnoch, Šindelář, Vepřek - Buchvaldek, Houska, Plšek, Ordoš, Falta - Vašíček. 2. pol.: Reichl - Texl, Rajnoch, O. Ševčík, Vepřek - Zahradníček, Houska, Plšek, P. Ševčík, Javůrek – Chorý. Trenér Leoš Kalvoda.