Sigma doma remizovala s Libercem

17.10.2015 / A tým

Fotbalisté SK Sigma Olomouc doma jen remizovali se Slovanem Liberec. Hanáci v duelu se silným soupeřem v ničem nezaostávali, po prvním poločase vedli, když měli ještě mnoho dalších šancí. Ale neproměnili je, ani další ve druhé půlce, a když se hostům podařilo po rohu srovnat, dělily se body. Sigma dohrávala bez dvou zraněných hráčů, v 17. minutě musel střídat Roman Hubník, v závěru odstoupit Tomáš Chorý, takže jsme dohrávali v deseti. Oba hráče čekají lékařská vyšetření.

Sigma proti silnému soupeři začala bez bázně a měla první šanci. Ve 3. minutě centroval zprava Moulis, na první tyčce zakončoval Vašíček, ale míč sjel po boční tyčce. Na druhé straně zahrozil po šesti minutách Bakoš, ale střílel nad. Ve 17. minutě musela Sigma střídat. Po přímém kopu, který stáhl do rukavic brankář Buchta, zůstal ležet na trávníku Roman Hubník. A hřiště opustil na nosítkách, místo něj šel do hry Rajnoch. Hanáci šli do vedení ve 21. minutě. Houska si připravil míč na levačku a trefil se krásně k pravé tyčce – 1:0. Náskok dal Sigmě křídla a měla další vyložené šance. Ve 26. minutě centroval zleva Ordoš, na středu brány ještě Vašíček na míč ve skluzu nedosáhl, ale na zadní tyčce už Moulis ano, z plného běhu ale bohužel přestřelil. O dvě minuty později vrátil Moulis hlavou míč po centru Petra zleva, Ordoš hlavičkoval na malém vápně, ale kousek vedle. Ve 32. minutě vyvezl míč Radaković, poslal do tutovky Vašíčka, ale ten trefil je vybíhajícího gólmana. Deset minut před přestávkou měla Sigma další loženku. Hála si narazil míč s Vašíčkem, byl sám před, ale také on jen nastřelil brankáře. Ve 39. minutě byl ve vápně faulován Houska, ale pokutový kop se nepískal.

V úvodu druhého poločasu měli Hanáci další dvě dobré možnosti. Houska i Vašíček nastřelili obránce. A v 50. minutě přišel trest za neproměněné šance. Míč po rohu sice zastavil brankář Buchta, ležícího na zemi ho začali prokopávat hostující hráči a rozhodčí uznali branku. Vyrovnání hosty nabudilo a začali zlobit. Střelu Šurala brankář Buchta vyrážel na roh, pak trefil Bakoš tyčku. Ale Sigma mohla strhnout vedení na svoji stranu. V 73. minutě mohl Moulis přihrávat nabíhajícímu Chorému, ale seběhl si do střelecké pozice, ovšem zakončení mu nesedlo ideálně. A minutu před koncem byl Moulis po přihrávce Ordoše sám před brankářem, zamířil na zadní tyčku, gólman stačil tečovat a balon proskákal kousek vedle. To už Sigma hrála bez zraněného Chorého, který musel po utkání rovněž na vyšetření do nemocnice.

SK Sigma Olomouc – FC Slovan Liberec 1:1 (1:0)

Branky: 21. Houska - 50. Kerbr. Rozhodčí: Paták - Mokrusch, Ratajová. ŽK: Rajnoch, Hála, Cana - Shala, Šural. Diváci: 3 723.

SK Sigma: Buchta - Hála, R. Hubník (17. Rajnoch), Radakovič, Vepřek - Petr (79. Navrátil), Ordoš, Cana, Houska, Moulis - Vašíček (62. Chorý). Trenér Leoš Kalvoda.
Liberec: T. Koubek - Coufal, Pokorný, Švejdík, Kerbr (78. Mudra) - Jefremov, Folprecht, Shala (67. Bartl), Pavelka, J. Šural - Bakoš (85. Luckassen). Trenér Jindřich Trpišovský.

| 30.09.2016
9. kolo: Sigma hraje doma proti Žižkovu, pak můžete stihnout i hokej9. kolo: Sigma hraje doma proti Žižkovu, pak můžete stihnout i hokej
| 29.09.2016
Páteční zápas SK Sigma píská MrázekPáteční zápas SK Sigma píská Mrázek
Stačilo jenom trefit bránu, řekl Šimon FaltaStačilo jenom trefit bránu, řekl Šimon Falta
| 28.09.2016
Chce to prostě hrát takhle každé utkání, řekl ŠkerleChce to prostě hrát takhle každé utkání, řekl Škerle
| 27.09.2016
Zápas SK Sigma vs. Znojmo ve středu 19. říjnaZápas SK Sigma vs. Znojmo ve středu 19. října
Začal předprodej na páteční zápas SK SigmaZačal předprodej na páteční zápas SK Sigma
Chorý dal dva góly, Buchta má třetí nuluChorý dal dva góly, Buchta má třetí nulu
| 26.09.2016
Páteční zápas SK Sigma vs. Žižkov již od 16.00!Páteční zápas SK Sigma vs. Žižkov již od 16.00!