Sigma B v přípravě jasně přehrála Znojmo

18.07.2015 / B tým

Další přípravný zápas hrál dnes tým SK Sigma Olomouc B v Hlubočkách proti druholigovému Znojmu. Béčko tým, který trénuje Radim Kučera, vůbec nešetřilo, soupeře jasně přehrávalo a zvítězilo s nulou.

Nástup do zápasu měla Sigma povedený. A rychle vedla. Ve 2. minutě ještě střílel P. Ševčík z tutové pozice vedle. Ale o tři minuty později vrátil po standardce balon před Texl a na zadní tyčce Habusta skóroval. V 15. minutě uvolnil P. Ševčík krásnou kolmou přihrávkou Texla, ten byl sám před brankářem a trefil přesně k pravé tyčce – 2:0. Na druhé straně zahrozil nepřesnou střelou v šestadvacáté minutě Nepožitek, ale jinak měla jasnou herní převahu Sigma. Ale do pauzy už se stav nezměnil, ani po šanci Hladíka, ani po střelách Habusty, Chorého nebo Falty.

Na začátku druhé půlky měl možnost ke snížení Žondra, ale minul. A pak se zase hrálo tak, jako před pauzou. Sigma měla převahu a šance. V 53. minutě hlavičkoval po centru Hýbla kousek vedle Chorý, vzápětí Hladík o kousek minul pravou tyčku. Po hodině hry měl gól na noze opět Hladík, tentokrát se jeho zakončení svezlo po levé spojnici břevna s tyčí. V 63. minutě vyšel Hanákům presink, znojemská obrana chybovala a byla z toho akce dva na brankáře. A po přihrávce Hladíka dával Rolinc do prázdné na 3:0. V závěru zápasu měla Sigma B další šance, několikrát střílel Hýbl, P. Ševčík z přímého kopu těsně minul, Yunis po rohu hlavičkoval nad, ale výsledek už se nezměnil.

Reportáž z utkání

„Jsem rád, že jsme utkání uhráli s nulou. Což je vždycky předpoklad dobrého výsledku, protože dopředu máme šikovné hráče, věřím jim, že nějaký gól vždycky dáme. Líbilo se mi, že jsme to v závěru odehráli velmi dobře, v klidu a chytře. V tomto musíme pokračovat, abychom byli soupeřům ve druhé lize schopni konkurovat,“ řekl trenér SK Sigma B Augustin Chromý.

Další utkání hraje SK Sigma Olomouc B ve středu ve Slatinicích proti Kim Grant IFA (18.00).

SK Sigma Olomouc B – 1. SC Znojmo FK 3:0 (2:0)

Branky: 5. Texl, 15. Habusta, 63. Rolinc.
SK Sigma B: Blaha (46. Spurný) – Texl, O. Ševčík, Šindelář, Jemelka (46. Hýbl) – Hladík (64. Schmidt), Habusta (84. Yunis), Kalvach (72. Richter), P. Ševčík (83. Vichta), Falta (77. Buchvaldek) – Chorý (58. Rolinc). Trenér Augustin Chromý. Asistent Jan Krajčovič.

| 20.09.2016
Béčko zvítězilo, Marek Schmidt dal dva gólyBéčko zvítězilo, Marek Schmidt dal dva góly