Béčko SK Sigma porazilo Karvinou

18.10.2015 / B tým

Další výhru nad silným soupeřem si připsal tým SK Sigma Olomouc B. Béčko dnes porazilo doma na Andrově stadionu Karvinou 2:1, naše branky dali Šimon Falta a Jakub Habusta.

Sigma B měla proti sobě velmi silného soupeře, Karviná byla bez prohry a za devět předchozích zápasů inkasovala pouze dvakrát. A hned od začátku hosté ukazovali, že nejsou slabý soupeř. Ale po čtvrthodince se začali Hanáci osmělovat a dostali se i do šancí. V 17. minutě dal po rohovém kopu branku Malec, ale pískal se ofsajd, který ovšem podle videozáznamu nebyl. Ve 26. minutě měl vyloženou šanci Texl, jeho střelu z úhli brankář vyrazil. O dvě minuty později už Sigma vedla. Přímý kop trefil Falta přes zeď krásně k levé tyčce – 1:0. V závěru poločasu se zrodily ještě dvě šance. Nejprve brankář Spurný zneškodnil střelu Budínského, pak na druhé straně hlavičkoval po centru Jemelky nepřesně P. Ševčík.

Reportáž z utkání

Druhou půlku začala Sigma zostra, hned po rozehrávce přihrál P. Ševčík pod sebe Faltovi, jeho bombu pravačkou brankář vyrazil na roh. O dvě minuty později měl další možnost po brejku P. Ševčík, ale jeho střelu zblokovala na roh obrana. Hosté chtěli zápas zvrátit a domácí zatlačili. Hanáci mohli hrozit z brejků, ale chybělo jim více přesnosti. Sedmnáct minut před koncem rozhodčí neodpískal faul na P. Ševčíka, hosté rozehráli protiakci a po střele Budínského k levé tyči bylo vyrovnáno. Nakonec ale zůstaly všechny body doma. Rozhodl o tom v 87. minutě Habusta, když zakončil pěkné sólo ještě hezčí střelou k tyčce – 2:1.

„Hráli jsme proti výbornému mužstvu, Karviná je jeden z největších aspirantů na postup, v týmu má hodně zkušených ligových hráčů. Bylo to velice těžké utkání. Hosté ukázali svou kvalitu, náš tým v některých situacích ukázal až sebeobětování. A to je to, co jsem po nich požadoval od prvního kola. Kluci to zase vzali za své, potvrdili, že se v defenzivě zlepšují. Za to bych je chtěl pochválit. Je to vybojované vítězství, pro tým povzbuzení do další práce. Hodně nám opět pomohl Šindelář, který dobře diriguje defenzivu. V závěru rozhodl nádherným gólem Habusta, trefil to krásně,“ řekl trenér SK Sigma B Augustin Chromý.

SK Sigma Olomouc – MFK OKD Karviná 2:1 (1:0)

Branky: 28. Falta, 87. Habusta – 73. Budínský. Rozhodčí: Zelinka – Antoníček, Boček. ŽK: Kalvach, Texl. Diváci: 253.
SK Sigma B: Spurný – Texl, Šindelář, Štěrba, Jemelka – Hladík (74. Schmidt), P. Ševčík, Habusta, Kalvach, Falta (88. Svozil) – Malec (84. Rolinc). Trenér Augustin Chromý.
Karviná: Pindroch – Růžička, Dreksa, Jovanović, Eismann – Šisler, Sedlák – Moravec (71. Juřena), Budínský, Sivrić (46. Puchel) – Urgela (46. Fiala). Trenér Jozef Weber.