Béčko SK Sigma přejelo v derby HFK

19.04.2015 / B tým

Tým SK Sigma Olomouc B zvládl ve 22. kole Moravskoslezské fotbalové ligy doma na Andrově stadionu 1. HFK Olomouc hladce. Béčko zvítězilo vysoko 5:0, když hostům nedovolilo žádnou vyloženou šanci.

Sigma hned od první minuty začal plnit úlohu favorita. Hrálo se jen na polovici soupeře a záhy přišly šance. Texl hlavičkoval po centru Falty, brankář Mucha vyrážel na roh. Pak střílel dvakrát nepřesně Hladík. Skóre se poprvé měnilo ve 25. minutě. Na pas Štěrby si na levé křídlo naběhl Vavřík, protáhl se do vápna, přihrál pod sebe a A. Ševčík skóroval. Další možnosti Sigma spálila, ale ještě do pauzy to vyšlo znovu. Po rohovém kopu dal na 2.0 hlavou O. Ševčík.

Ve druhém poločase se obraz hry nezměnil. Sigma hrála, hosté se jen bránili. A domácí přidali další branky. Šance A. Ševčíka a Rolince ještě hosté přečkali. Ale v 71. minutě protlačil Falta míč do sítě přes brankáře s obráncem a bylo to 3:0. O čtyři minuty později rozhodčí odpískal pokutový kop za souboj Rolince s Lukáškem ve vápně bez míče, navíc kapitán hostů dostal červenou kartu. Penaltu Rolinc proměnil – 4:0. Výsledek pečetil minutu před koncem Vavřík po krásné přihrávce Kalvacha.

Reportáž z utkání

„Postavení v tabulce není vždycky důležité. Holice se ukázala jako houževnatý nepříjemný tým. Povedlo se nám po vedení jedna nula dát druhý gól do šatny, ten byl myslím rozhodující. Potom se nám hrálo druhý poločas lépe, hráči už se uvolnili a mohli prodat to, co v sobě mají,“ řekl trenér SK Sigma B Augustin Chromý.

SK Sigma Olomouc B – 1. HFK Olomouc 5:0 (2:0)

Branky: 25. A. Ševčík, 45. O. Ševčík, 71. Falta, 75. (pen.) Rolinc, 89. Vavřík. Rozhodčí: Vojkovský – Priesol, Duda. ŽK: O. Ševčík – Varaďa, Soukup. ČK: 75. Lukášek. Diváci: 152.
SK Sigma B: Bárta - Texl, O. Ševčík, Štěrba, Vavřík – Hladík (78. Fišer), P. Ševčík, Kalvach, Richter, Falta (73. Schmidt) - A. Ševčík (64. Rolinc). Trenér Augustin Chromý. Asistent Jan Krajčovič.