Sigma o dvě branky vedla, nakonec remizovala

20.01.2015 / A tým

Fotbalisté SK Sigma Olomouc v posledním utkání základní skupiny D zimní Tipsport ligy remizovali s Baníkem Ostrava 3:3. Hanáci po poločase vedli tři k jedné, ve druhém dvakrát inkasovali. Střelcem zápasu byl autor dvou gólů Tomáš Chorý.

Před utkání hráči Sigmy rozvinuli fans vyrobený transparent s přáním brzkého uzdravení pro pana Hudce, skalního fanouška klubu, který je v nemocnici po vážném úrazu.

Hned na začátku Sigma kopala dva rohy, ale obrana hostů je odvrátila bez potíží. Horší už to bylo v 11. minutě, kdy se do šestnáctky obtočil kolem protihráče Javůrek, byl faulován, ale hrálo se dál ... O pět minut později se měnil poprvé stav. Přímý kop Ostravy zatočil do vápna Štěpán a balon zapadl do brány. Za chvíli bylo srovnáno. Střelu Housky zdálky, dobře mířenou, vyrazil brankář na roh. Ten zatočil do ohně Zahradníček, hlavičku Chorého ostravský brankář stačil vyrazit, ale míč se dostal opět k Chorému a bylo to 1:1. Sigma byla stále aktivnější, tlačila se do šancí a další góly přišly ještě v prvním poločase. Ve 40. minutě Javůrek zapresoval Stronatiho, balon se dostal k Chorému, který už si sám před gólmanem věděl rady – 2:1. Po minutě to bylo o dva. Houska vysunul krásně mezi obránce Zahradníčka. No a krátce po rozehrávce šel po Houskově další kolmé příhře sám Javůrek, ten ale trefil jen do gólmana.

V úvodu druhé půle mohla Sigma náskok navýšit. V 52. minutě utekl přes půl hřiště Buchvaldek, dostal se k dobrému zakončení, brankář Pavlenka ovšem dobrý zákrokem vyrazil na roh. Po hodině hry se Buchvaldek znovu chystal ke střele, byl ale ve vápně faulován a Sigma kopala penaltu. Varadi z pokutového kopu ale trefil jen pravou tyčku. To hosty povzbudilo a v následné pasáži zápas srovnali. V 65. minutě trefil Šichor z přímého kopu levou spojnici. O tři minuty později pustil soudce faul na Habustu ve středu pole, hosté vyrazili do útoku a po kontaktu Bystroně s protihráčem také oni kopali penaltu. A Jirásek byl úspěšný. Sigmě se nedařilo útočné akce přesně dohrávat a hosté to ztrestali. V 77. minutě srovnal de Azevedo, o dvě minuty později pomohla Hanákům tyčka.

Reportáž z utkání

„První poločas, i když jsme inkasovali takovou nešťastnou branku, kdy nám to tam propadlo ze standardní situace, jsme otočili na tři jedna. Ale potom jsme o náskok nezodpovědným přístupem ve druhém poločase přišli a ještě jsme mohli prohrát. Druhá polovina se mi vůbec nelíbila,“ řekl trenér SK Sigma Olomouc Leoš Kalvoda. „Mohli jsme z penalty zvýšit na čtyři jedna, ale nezodpovědnost a laxní přístup, to mě zklamalo. Padnou tam i pokuty, i když je to příprava, nemůže si dovolit vzít balon někdo, kdo není určený na penaltu a jít ji kopat,“ podotkl.

Další přípravný zápas hraje SK Sigma Olomouc v sobotu 24. ledna doma na umělce proti Brnu (11.00).

SK Sigma Olomouc – FC Baník Ostrava 3:3 (3:1)

Branky: 22. a 40. Chorý, 41. Zahradníček – 16. Štěpán, 68. (pen.) Jirásek, 77. de Azevedo. Rozhodčí: Ondráš – Tomanec, Drozdy. ŽK: Byrtus. Diváci: 300.
SK Sigma: 1. poločas: Bárta - Vavřík, Bystroň, Šindelář, Vepřek - Zahradníček, Houska, Cana, Ordoš, Javůrek - Chorý. 2. pol.: Bárta – Vavřík, Bystroň (69. Rajnoch), Šindelář, Vepřek – Buchvaldek, Plšek, Cana (72. Zahradníček), Habusta, Schulmeister – Varadi. Trenér Leoš Kalvoda.

Chce to prostě hrát takhle každé utkání, řekl ŠkerleChce to prostě hrát takhle každé utkání, řekl Škerle
| 27.09.2016
Zápas SK Sigma vs. Znojmo ve středu 19. říjnaZápas SK Sigma vs. Znojmo ve středu 19. října
Začal předprodej na páteční zápas SK SigmaZačal předprodej na páteční zápas SK Sigma
Chorý dal dva góly, Buchta má třetí nuluChorý dal dva góly, Buchta má třetí nulu
| 26.09.2016
Páteční zápas SK Sigma vs. Žižkov již od 16.00!Páteční zápas SK Sigma vs. Žižkov již od 16.00!
Jílek: Výhru výrazně kalí zranění Jana ŠtěrbyJílek: Výhru výrazně kalí zranění Jana Štěrby
Sigma má další tři body, Chorý dvakrát skórovalSigma má další tři body, Chorý dvakrát skóroval