Sigma v Turecku porazila Klagenfurt

20.02.2015 / A tým

V předposledním utkání na tureckém herním soustředění nastoupil dnes tým SK Sigma Olomouc proti rakouské Austrii Klagenfurt. Hanáci po prvním poločase o gól vedli, stejným rozdílem vyhráli i celý zápas.

V utkání proti prvnímu týmu třetí rakouské nejvyšší soutěže nastoupilo béčko SK Sigma doplněné o hráče z prvního týmu.

Hrálo se na hrbolatém hřišti a ve velmi silném větru. Brankář Blaha do zranění v šestdavcáté minutě musel dvakrát zasahovat při nebezpečných akcích soupeře. Chvíli po Blahovi musel pro lehké zranění střídat také Falta. Po první půlce Sigma vedla. Čtyři minuty před přestávkou se po dlouhém autu Hály a zpětné přihrávce P. Ševčíka prosadil Rolinc. Deset minut po pauze ostrou střelu Vichty brankář neudržel a Texl dorazil na 2:0. V 61. minutě Austria pláchla po křídle, hráč soupeře prostřelil brankáře Spurného a bylo to o gól. Za další čtyři minuty po velmi sporném pokutovém kopu srovnáno. V 69. minutě dal vítěznou branku po přetaženém rohu Texla na zadní tyčce A. Ševčík. Sigma měla i další vyložené šance, skórovat mohli Buchvaldek, Schmidt nebo bratři Ševčíkové.

„Potěšilo mě, že kluci i v těžkých podmínkách zápas zvládli. I poté, co soupeř srovnal, jsme utkání zvrátili v náš prospěch. Klagenfurt byl velmi nepříjemný a důrazný, přesto jsme střetnutí zvládli. Jsem rád, že jsme za celé herní soustředění neprohráli a mohli se konfrontovat s kvalitními soupeři ze tří různých soutěží. Hrát proti zahraničním týmům je vždycky cenná zkušenost, jsem rádi, že to vedení klubu týmu umožnilo, pro kluky to bude jistě přínosem,“ řekl trenér SK Sigma B Augustin Chromý. „Tým nastoupil proti soupeřům s odlišnými hráčskými i herními styly, i přesto přechod na přírodní trávník zvládl velmi dobře. Soustředění musím hodnotit jen pozitivně, doufám, že to přeneseme i do mistrovské soutěže,“ uvedl Chromý.

Další zápas hraje SK Sigma Olomouc v Turecku zítra od 14.00 proti polské Bytovii Bytow.

SK Sigma Olomouc – Austria Klagenfurt 3:2 (1:0)

Branky: 41. Rolinc, 55. Texl, 69. A. Ševčík

SK Sigma: Blaha (26. Spurný) - Hála, Štěrba (60. Kotouč), Kotouč (30. O. Ševčík), Javůrek (46. Hladík) – Bzirský (46. Richter), Kalvach (46. Texl), P. Ševčík (46. Schmidt) – Fišer (46. Buchvaldek), Rolinc (46. A. Ševčík), Falta (37. Vichta). Trenér Augustin Chromý. Asistent Jan Krajčovič.