Sigma B má další výhru, rozhodl Kalvach

20.09.2015 / B tým

Fotbalisté SK Sigma Olomouc B mají další druholigovou výhru. Béčko doma v těžkém zápase porazilo Frýdek-Místek nejtěsnějším rozdílem. Jedinou branku utkání dal v 74. minutě záložník Lukáš Kalvach.

Hosté sice jsou v tabulce na posledním místě, ale v neděli dopoledne podle toho na Andrově stadionu vůbec nehráli. Frýdek byl silný v osobních soubojích, měl dobře organizovanou hru a byl nebezpečný. V první čtvrthodince brankář Spurný musel zasahovat při dvou šancích Ižvolta, pak po rohu přestřelil naštěstí pro domácí Ďuriška. To domácí se na rozdíl do předchozích zápasů do šancí tolik nedostávali. Po půlhodině hry šel sám Chorý, ale brankář vyběhl včas. Chorý pak míč znovu získal, ale byl faulován. A Sigma kopala standardku z dobré pozice, Falta však vystřelil nad. Krátce před pauzou měla Sigma po faulu na Habustu další dobrou standardku, P. Ševčík ale trefil jen do zdi.

Reportáž z utkání

Ve druhé půli už šance Sigma hostům nepřipustila, ale sama se dopředu dostával těžce. Až v 69. minutě utekl po levém křídle střídající Hýbl a brankář hostů zasahoval při hlavičce P. Ševčíka. O tři minuty později poslal za obranu Texl P. Ševčík, jeho rána z úhlu se vytočila mimo vzdálenější tyčku. Za další dvě minuty přišla rozhodující akce zápasu. P. Ševčík potáhl balon po levé straně, přihrál pod sebe Kalvachovi, který sám před nedal brankáři šanci – 1:0. V závěru se hosté nevzdali, ale Hanáci už vše nebezpečné přežili a připsali si do tabulky další tři body.

„Věděli jsme, že Frýdek má zkušené a kvalitní hráče, disciplinovanou a dobře organizovanou hru. To bylo vidět od začátku utkání. My jsme hráli v mladé sestavě, hodně jsme chtěli, ale dopředu to tentokrát tolik nešlo, chybělo více klidu, bylo tam hodně nervozity. To jsou ty situace, se kterými se hráči učí pracovat. Soupeře byl velmi dobrý, velmi silný, měli jsme dneska konečně trošku štěstí,“ řekl trenér SK Sigma B Augustin Chromý.

SK Sigma Olomouc B – Frýdek-Místek 1:0 (0:0)

Branka: 74. Kalvach. Rozhodčí: Marek – Antoníček, Kotalík. ŽK: Svozil, Štěrba – Krišto. Diváci: 250.

SK Sigma B: Spurný – Texl, Svozil, Štěrba, Jemelka – Hladík (61. Hýbl), P. Ševčík, Habusta, Kalvach, Falta (89. O. Ševčík)– Chorý (84. Rolinc). Trenér Augustin Chromý. Asistent Jan Krajčovič.