Sigma doma remizovala s Opavou

21.03.2015 / A tým

V 19. kole FNligy hráli fotbalisté SK Sigma Olomouc doma proti SFC Opava. Trenér Leoš Kalvoda musel udělat v sestavě jednu změnu, nemocného Michala Vepřka nahradil Jan Javůrek. Hanáci doma ztratili body.

Sigma začala utkání ostře. Už v 1. minutě byl po přiťuknutí Vašíčka v tutové pozici Ordoš, ale sám před brankářem o kousek minul pravou tyčku. O sedm minut později už se stav měnil. Na přihrávku Petra zprava si na zadní tyčce počíhal Ordoš a bylo to 1:0. Za další dvě minuty si Ordoš naběhl na centr Javůrka, z malého vápna hlavičkoval těsně vedle. Hrálo se podle domácích not, Sigma byla aktivní, snažila se překonat defenzivu soupeře. Ale hosté pozorně bránili. A v závěru poločasu také oni zahrozili. Sigmě nejprve pomohla ve 41. minutě tyčka, pak musel zasahovat brankář Reichl. Dvě minuty před přestávkou zakončoval po rohovém kopu Kušnír, Mikula míč mířící do brány vyhlavičkoval. Pak poslal dvakrát za sebou Ordoš výbornými pasy za obranu Petra, ale ten si v obou případech nezpracoval ideálně míč, ovšem pozice to byly tutové.

Po přestávce Sigma začala znovu aktivně. V 51. minutě střílel z hranice vápna k tyči Houska, opavský brankář byl připraven. O tři minuty později pálil nepřesně Ordoš. V 57. minutě si naběhl na centr zprava Vašíček, ale z voleje z malého vápna zakončil nepřesně. V 68. minutě přišla další šance Sigmy. Střídající Chorý vybojoval míč, dal Ordošovi. Ten vysunul Navrátila, ale tomu střela z rohu malého vápna nesedla. Opava ale jinak pečlivě bránila, Sigmě nenechali ani kousek volného místa. V 78. minutě si Hanáci vypracovali další šanci. Plšek přihrával zleva na střed Chorému, ten zblízka trefil brankáře. Nedáš- dostaneš se opět potvrdilo. V 81. minutě hosté srovnali. Byla to jejich první střela ve druhém poločase. V 86. minutě hlavičkoval po centru Zahradníčka Chorý, brankář Vašek svůj tým zachránil.

Reportáž z utkání

SK Sigma Olomouc – SFC Opava 1:1 (1:0)

Branky: 8. Ordoš – 81 Pospěch. Rozhodčí: Julínek – Vysloužil, Jiřík. ŽK: Cana, Šindelář – Čelůstka, Pospěch. Diváci: 3817.

SK Sigma: Reichl – Kušnír, Rajnoch, Šindelář, Javůrek – Navrátil, Houska, Cana, Ordoš (77. Plšek), Petr (84. Zahradníček) – Vašíček (62. Chorý). Trenér Leoš Kalvoda.

Opava: Vašek – Pospěch, Mikula, Hrabina, Čelůstka – Jurečka (80. Svatonský), Janetzký (90. Dvorník), Jursa, Schaffartzik (80. Machálek) – Kuzmanović, Mrázek. Trenér Jan Baránek.

| 21.09.2016
První poločas je obrovské zklamání, řekl JílekPrvní poločas je obrovské zklamání, řekl Jílek
Jílek: V první půli jsme byli lehkovážní a málo pracovaliJílek: V první půli jsme byli lehkovážní a málo pracovali