Permanentní vstupenky na sezonu 2018/2019 Sleva -10% pro fanoušky

Aktuality

Cesta je správná, říká trenér SK Sigma B Chromý

Cesta je správná, říká trenér SK Sigma B Chromý

21.12.2015 / B tým

Nezdařený začátek, docela povedený střed a nepovedený závěr. Tak hodnotí podzimní vystoupení svého týmu trenér SK Sigma Olomouc B Augustin Chromý. Béčko je po první části Fotbalové národní ligy na dvanáctém místě a na jaře ho čeká perný boj o záchranu. Ovšem hlavní účel působení týmu naplňuje, mladé hráče se daří v profesionální soutěži otrkávat.

S podzimem zřejmě nebudete příliš spokojený, velký odstup na sestupové místo nemáte, jistota záchrany je zatím vzdálená. Čeká vás hodně práce.
Je to tak, ale z druhé strany jistotu záchrany v podstatě teď mají možná první tři čtyři mužstva. Ani sedmé Táborsko s jedenadvaceti body ještě nějakou jistotu nemá. Po podzimu jsme dvanáctí, máme stejně bodů, jako jedenáctý Třinec. Toto postavení by nám soutěž udrželo, takže z tohoto pohledu jsme, jakoby, ten úkol splnili. Ale samozřejmě jsme si představovali, že uhrajeme víc bodů, i když jsme věděli, že ta soutěž bude pro mladé hráče těžká. Věděli jsme, že se budeme rvát o každý bod. To se potvrdilo, ale samozřejmě jsem doufal, že budeme mít o něco více bodů. A určitě v to doufali i hráči. Ovšem ukázalo se, že ta soutěž je velmi kvalitní, takticky vedená, hodně o tom, kdo dá první gól. Taková byla například utkání ve Znojmě, Opavě nebo Ústí, doma s Ústím nebo Sokolovem také. Z toho pohledu máme na čem pracovat.

A bude důležité, aby se z toho hráči poučili. Byli obezřetní, protože ve druhé lize už to není tak lehké, jako ve třetí. Že tady soupeř trestá každou malou chybu?
Samozřejmě. Přesně tak to bylo. Soupeři nás trestali z malých chyb. Musíme zapracovat na defenzivě, na zodpovědnosti v defenzivě, a to celého mužstva. Také jsme se často dopouštěli školáckých chyb v rozehrávce. Takto, špatnou přihrávkou, jsme třeba ztratili vedení ve Vlašimi, to samé doma se Sokolovem, to jsme soupeři, jak se říká, nalili sami na gól. To jsou chyby, které se neodpouští a jednoznačně nás stály body. Musíme se zaměřit na zlepšení defenzivy, nedělat zbytečné chyby. Hráči byli ve třetí lize i předtím v dorostu, zvyklí, že mají vysokou produktivitu, nastříleli více branek.

Na podzim tým nebyl v ofenzivě také tolik produktivní. Možná to bylo dáno i tím, že se zranil útočník Jakub Rolinc, který měl v úvodu sezony dobrou formu, mezitím pak odešel na hostování Jakub Yunis. Potom přišlo období, kdy bylo zraněných mnoho ofenzivních hráčů v áčku, takže moc variant nebylo.
Je to tak. Vyvíjelo se nám to docela špatně. Po začátku soutěže jsme se chytili, začali jsme dělat body, ale poslední čtyři zápasy jsme i pod vlivem těch absencí nebodovali. V té fázi sezony jsme ztratili sílu vpředu, počítal jsem, že bodově ta poslední čtyři utkání podzimu zvládneme lépe. Herně to nebylo špatné, ale nedokázali jsme bodovat. A to zkresluje celý podzim. V úvodu jsme se se soutěží seznamovali, pak jsme měli velmi dobrý výsledky, ale konec, ten se nám bodově nepovedl.

Druhá liga slouží SK Sigma k tomu, aby se mladí hráči otrkali v profesionální soutěži. To na podzim účel splnilo.
Myslím, že se potvrdilo, že soutěž je obtížná. Hráče nabádám k trpělivosti, nemůžeme si myslet, že byť jsou ti hráči talentovaní, že po dvou třech zápasech budou například takticky vyspělí jako ti, co hrají druhou ligu třeba šest nebo osm let, že budou na takové úrovni. Samozřejmě jejich handicap v tomto směru je velký, byť mají velkou míru talentu. V takticky vedeném zápase jim zatím ty zkušenosti chybí. Také je pro nás těžké nastupovat proti konsolidovaným celkům, když my se v sestavě, co bude hrát, sejdeme třeba den před zápasem, nebo někdy i v den zápasu. A to je pak těžká věc.

Proto tým v některých zápasech nezvládl standardní situace.
Ano, přesně tak. Některé věci jsme si před některými zápasy prostě nemohli vyzkoušet. Ale na to se nemůžeme vymlouvat, s tím jsme samozřejmě počítali. Myslím, že ten náš projekt s béčkem ve druhé lize je lepší, než hrát Juniorskou ligu. Ta cesta je správná, nesmíme z ní uhýbat a příliš si lámat hlavu s tím, že některé zápasy prohrajeme.

Už víte, k jakým změnám v kádru dojde?
Do přípravy s áčkem na základně diskuze sportovního vedení s majitelem klubu a trenérem prvního týmu půjdou brankář Štěpán Spurný, stoper Jan Štěrba a záložník Petr Ševčík. Do týmu béčka se z hostování vrací Jakub Yunis, Štefan Danis, Jan Kotouč, Jakub Vichta, Ondřej Seibert, Adam Ševčík, bude s námi trénovat i Lukáš Buchvaldek. Do přípravy s námi se zapojí dva dorostenci - stoper Marcel Krayzel a záložník Radek Látal.

Co máte v plánu v přípravě?
Budeme se na jaro chystat v domácích podmínkách. Začínáme 6. ledna, příprava trvá dva měsíce. Budeme hrát Tipsport ligu, čeká nás poměrně dost zápasů. Chtěli bychom vyrazit na nějaké pětidenní soustředění, ještě uvidíme, pokud někde napadne sníh. Ale to spíš jako zpestření přípravy, abychom chvíli změnili prostředí. A samozřejmě už se na přípravu těším, doufám, že i hráči. Protože musíme zapracovat na odstranění nedostatků tak, abychom na jaře byli silnější a lepší!
B tým - další aktuality:

Juniorka SK Sigma zvítězila venkuJuniorka SK Sigma zvítězila venku
| 28.05.2018
Juniorka přišla o body v závěruJuniorka přišla o body v závěru
| 21.05.2018
Juniorka SK Sigma má další výhruJuniorka SK Sigma má další výhru
| 16.05.2018
Juniorka SK Sigma neměla problémJuniorka SK Sigma neměla problém
| 14.05.2018
Juniorka SK Sigma přestřílela BudějoviceJuniorka SK Sigma přestřílela Budějovice
| 09.05.2018
Juniorka přestřelku prohrálaJuniorka přestřelku prohrála
| 06.05.2018
Juniorka SK Sigma prohrála na VysočiněJuniorka SK Sigma prohrála na Vysočině
| 30.04.2018
Juniorka SK Sigma venku prohrálaJuniorka SK Sigma venku prohrála
| 16.04.2018
Juniorka SK Sigma nezvládla závěr zápasuJuniorka SK Sigma nezvládla závěr zápasu
| 09.04.2018
Juniorka vyhrála, rozhodl ZifčákJuniorka vyhrála, rozhodl Zifčák
| 19.03.2018OLTV.cz
TravelSlevy.cz
Rádio Haná