Aktuality

Hála: Jsem rád, že zase hraju, snažím se tam udržet

Hála: Jsem rád, že zase hraju, snažím se tam udržet

22.04.2015 / A tým

V podzimní části sezony patřil obránce Martin Hála (1992) do základní sestavy SK Sigma Olomouc. V úvodu jara ho na pravém beku vystřídal Ondřej Kušnír. Ale poslední dvě kola už byl Martin zpět v sestavě, nejprve nahradil v Mostě nemocného Ondru a pak už v základní jedenáctce zůstal. „Jsem rád, že zase hraju a snažím se tam teď udržet,“ říká Martin Hála.

Odehrál jste v základní sestavě poslední dva zápasy SK Sigma, to vás jistě těší, že jste zpět, každý fotbalista je rád, když může hrát v základu.
Je to tak. Každý chce hrát. Jsem rád, že zase hraju a snažím se tam teď udržet.

Je těžké naskočit zase do sestavy áčka po tak dlouhé době? Přece jen zápasy za béčko jsou pořád trošku o něčem jiném.
Samozřejmě je to lehčí, když zápasy hraješ a jsi v tom tempu, než když nehraješ, jdeš jeden víkend za béčko, pak třeba zase nehraješ, to je pak složitější. Ale někdy to tak prostě je a člověk musí být nachystaný do toho naskočit. A doufám, že se mi to jakž takž povedlo, uvidíme, jak to bude dál.

Sigma má za sebou tři zápasy venku, ta série se nepovedla k maximální spokojenosti. Co tam chybělo?
Chybělo asi to, že jsme nedali víc gólů, protože šancí jsme tam měli hodně. A když vezmu třeba ten poslední zápas v sobotu ve Vlašimi, tak kdybychom dali na dva nula, tak by bylo po nich. Jenže to se nám nepovedlo, takže jsme se trápili. Někdy to třeba ani nejde a stačí to vyhrávat na jedna nula, někdy se na krásu nehraje. Ale takové zápasy jako v sobotu prostě musíme vyhrát.

V koncovce se týmu v posledních kolech přestalo dařit, protože šance jsou a gólů zase tolik ne.
Šancí je hodně, ale gólů málo. Nevím, kde je ta chyba. Někdy je zápas, kdy tam spadne všechno, někdy se nám to tam nedaří dotlačit. V tom se musíme polepšit, protože těch šancí tolik ne vždycky bude, jako bylo třeba ve Vlašimi. Takže musíme využít minimálně dvě, protože potom se třepeme až do poslední minuty, teď se nám to vrátilo.

Nemůže to být třeba tím, že se některé akce snažíte ještě vyšperkovat? Protože třeba zrovna vy jste měl ve Vlašimi dvě dobré situace, ale nestřílel z nich? To už se možná dalo zakončovat, ne?
To ne, to bych takhle zase nebral. Zrovna já v těch dvou situacích … Prostě jsem se tak zrovna rozhodl. Ono je to docela těžké, s odstupem času to člověk vidí, třeba na videu, jinak, že měl vystřelit, nebo neměl nahrávat. Prostě jsem se v té situaci rozhodl tak, jak jsem se rozhodl. Nevím, myslím, že se to nesnažíme všechno dohrávat až do konce, jenom chybí nějaký ten větší klid.

Anebo je právě takové to období, které občas přijde, že to tam nepadá, ať se dělá, co se dělá?
I tak to možná je. Že nám to tam trošku přestalo padat, tak se maličko trápíme herně i těmi góly. Ale musíme to nějak zlomit a snad to půjde.

V sobotu čeká Sigmu domácí utkání proti Táborsku, to bude těžší soupeři, než byli Ústí, Most a Vlašim.
No, bude to těžký zápas. Zase hrajeme doma a tady musíme za každou cenu vyhrát. A neohlížet se na to, jestli přijede Táborsko, nebo někdo jiný. Myslím si, že nepřijedou jen bránit, takže by to mohl být otevřený zápas. My potřebujeme získat tři body, abychom se trošku uklidnili, a snad to bude dobré.

Věříte, že přijde v sobotu na Andrův stadion hodně diváků? Sigma je pořád první, máte náskok, už je celkem dobré počasí, hraje se od pěti.
Nevím, no, hokej už skončil (směje se), tak nemají na co chodit. Tak kam jinam by měli jít, než na fotbal. Doufám, že přijdou, že jich bude dost a snad nám to vyjde.
A tým - další aktuality:

Ohlasy: SK Sigma Olomouc - FC Fastav ZlínOhlasy: SK Sigma Olomouc - FC Fastav Zlín
| 20.07.2019
Premiéra trenéra Látala vítězná. Sigma zdolala ZlínPremiéra trenéra Látala vítězná. Sigma zdolala Zlín
| 20.07.2019
Sestava SK Sigma proti ZlínuSestava SK Sigma proti Zlínu
| 20.07.2019
Informace pro fanoušky k zítřejšímu utkáníInformace pro fanoušky k zítřejšímu utkání
| 19.07.2019
Trenér Látal: Zlínu se musíme vyrovnat především v soubojích Trenér Látal: Zlínu se musíme vyrovnat především v soubojích
| 19.07.2019
Tři hráči odchází na hostování do 2. ligyTři hráči odchází na hostování do 2. ligy
| 19.07.2019
Hráči A-týmu navštívili malé fotbalisty a fotbalistkyHráči A-týmu navštívili malé fotbalisty a fotbalistky
| 18.07.2019
Sigma hlásí novou posilu, přichází útočník Ismar TandirSigma hlásí novou posilu, přichází útočník Ismar Tandir
| 17.07.2019
2. kolo: V sobotu Sigmu čeká derby se Zlínem2. kolo: V sobotu Sigmu čeká derby se Zlínem
| 17.07.2019
Záložník Zmrzlý si připsal první ligový startZáložník Zmrzlý si připsal první ligový start
| 15.07.2019OLTV.cz
TravelSlevy.cz
Rádio Haná