SK Sigma Olomouc vs. FK Fotbal Třinex 31. 3. 2017 v 18:00 SK Sigma Olomouc vs. FK Fotbal Třinex 31. 3. 2017 v 18:00

Aktuality

Chromý: Čeká nás tvrdá práce

Chromý: Čeká nás tvrdá práce

25.05.2015 / B tým

Po osmi letech bude hrát béčko SK Sigma Olomouc opět ve druhé nejvyšší soutěži. Tři kola před koncem sezony 2014/2015 má Sigma B jisté první místo v Moravskoslezské fotbalové lize, což znamená jistou účast ve Fotbalové národní lize. „Je to krásné, můžeme jeden den oslavovat, ale stejné je to i v áčku, hned další den nás čeká tvrdá práce,“ řekl trenér SK Sigma B Augustin Chromý. Druhou ligu hrála Sigma B na začátku tisíciletí šest sezon za sebou, naposledy v soutěžním ročníku 2006/2007.

Poslední krok k postupu se vašemu týmu povedl hned na první ze čtyř možností. Zábřeh jste porazili hladce čtyři k jedné a je hotovo.
Samozřejmě se říká, že ten poslední krok je nejtěžší. Spíš mě překvapilo, jak jsme měli hned od úvodu ten zápas ve své moci. Bohužel se nám to nevyplatilo, z hlouposti jsme dostali gól, špatně jsme pokryli standardku. To se nesmí stávat, zase jsem byl docela naštvaný. Ale kluci ve druhém poločase zase ukázali vůli, šlapali, soupeř už po tom reagoval jenom fauly. A byla otázka času, kdy z toho bude červená nebo penalta. Ta přišla nakonec na třetí pokus. Bylo to vynucené tlakem, který jsme vyvinuli, tou hrou do šestnáctky, kterou jsme ve druhém poločase zlepšili a zpřesnili. Jsem velice rád, že se to povedlo.

Připravil jste hráčům nějakou odměnu?
Jistěže nějaká bude. Ale nerad něco takového plánuju dopředu, pokud to není jisté. Ne, že bych byl pověrčivý … Strašně nerad plánuju něco dopředu, pokud to není hotové, to se teď týkalo třeba i nějakých věci pro přípravu. Pokud bychom to v neděli nezvládli, což se klidně mohlo stát, tak bychom to měli ještě komplikované. Teď to teprve začne.

Postup vybojoval tým v hodně mladém složení.
Jedna věc je postup. Za to musíme být rádi, protože tito hráči si to určitě zasloužili. Hlavně se mi na tom líbí to, že třeba proti Zábřehu tam byl jediný trošku starší hráč brankář Bárta. Jinak to byli všechno mladí hráči, Jakub Rolinc je ročník devadesát dva, pak jsou tam hráči ročníku třiadevadesát, čtverky, pětky, ty tři ročníky se ideálně propojily. A myslím, že ještě důležitější než ty body bylo leckdy to, že jsme hráli dobrý fotbal.

Má tým na druhou ligu?
To se ukáže. Protože v některých zápasech, hlavně v těch, které jsme nezvládli, se ukázalo, že máme velké rezervy v osobních soubojích. Na míči jsme obrovsky silní, co se týče kombinací a útočné fáze, to jsme velice dobří, i slušně bráníme, ale chybí nám tam to, aby hráli všichni hráči do těla, i ti vpředu. Vždycky je jeden problém, že ti nejtalentovanější hráči jsou nejméně ochotní plnit taktické pokyny a nejméně ochotní hrát to, co bolí. Proto chceme hrát druhou ligu, aby se právě toto naučili. Protože to je jediné, co jim chybí k tomu, aby udělali ten poslední krok k tomu, aby se z nich stali prvoligoví hráči. Což je náš cíl a jejich také.

Budete muset něco na druhou ligu organizačně změnit?
Je pro nás docela příjemná věc, že nemusí hrát Juniorskou ligu kluby, které mají béčko ve třetí nebo druhé lize. Takže myslím, že model bude podobný, jako letos, bude tam zase spolupráce s áčkem, jinak velké změny nebudou. Myslím, že to zase budeme hrát s mladými hráči, kteří si to vykopali. A ukázali, že třetí liga pro ně už byla málo, že potřebují hrát vyšší soutěž. Velké změny tam dělat nebudeme. Změna musí nastat v některých věcech, jako v myšlení hráčů, v taktických věcech a hlavně v osobních soubojích, tam kluci potřebují získat zkušenost do velkého fotbalu.

Vyrostl nyní už některý z hráčů pro první tým?
My už takhle máme v prvním týmu dost mladých hráčů. Spíše se v Olomouci potýkáme s tím, že jsme nuceni prodávat supertalenty, protože nepatříme mezi kluby, které mají obrovského stomilionového sponzora. A proto vždycky, když je na talentované hráče nabídka, tak je musíme prodat. No a v minulosti jsme to řešili tak, že jsme buď druhou ligu hráli a tu střední generaci jsme si přirozeně vychovali nebo jsme ty hráče museli dát hostovat někam jinam a potom si je stahovat. Střední generaci si musíme vychovat, protože kupovat drahé hotové hráče nebo supertalenty, na to nemáme prostředky.

A za jak dlouho by někteří z hráčů béčka mohli hrát nejvyšší soutěž?
U každého je to jiné, každý má jinde výkonnostní strop, každý v sobě musí najít to, aby si ho posunoval. Možná někteří z nich zjistí nyní ve druhé lize, že se nedokáží přizpůsobit a bude to jejich strop. To vám ovšem nikdo neurčí, kde ten který hráč tuto hranici má. Záleží to také na pracovitosti a vůli hráčů a o tom budu s kluky mluvit. Je to krásné, můžeme jeden den oslavovat, ale stejné je to i v áčku, hned další den nás čeká tvrdá práce.
B tým - další aktuality:

Béčko SK Sigma venku prohráloBéčko SK Sigma venku prohrálo
| 25.03.2017
Béčko SK Sigma hraje v sobotu derbyBéčko SK Sigma hraje v sobotu derby
| 24.03.2017
Tým to zvládl velice dobře, řekl ChromýTým to zvládl velice dobře, řekl Chromý
| 23.03.2017
Béčko vstoupilo do jara vítězněBéčko vstoupilo do jara vítězně
| 18.03.2017
Chromý: Cíl máme pořád stejnýChromý: Cíl máme pořád stejný
| 16.03.2017
Sigma B generálku jasně vyhrálaSigma B generálku jasně vyhrála
| 11.03.2017
Béčko SK Sigma porazilo Uničov, rozhodl YunisBéčko SK Sigma porazilo Uničov, rozhodl Yunis
| 04.03.2017
Sigma B s jasnou výhrou, Bala dal hattrickSigma B s jasnou výhrou, Bala dal hattrick
| 01.03.2017
Týmy SK Sigma dřou i mimo trávníkyTýmy SK Sigma dřou i mimo trávníky
| 01.03.2017
Sigma B vyhrála, Yunis dal dva gólySigma B vyhrála, Yunis dal dva góly
| 25.02.2017OLTV.cz
TravelSlevy.cz
Rádio Haná