Jílek: Jsem obrovsky šťastný, ale jsem šťastný za mužstvo

25.10.2015 / A tým

Úspěšně zahájil působení u prvoligového týmu SK Sigma Olomouc trenér Václav Jílek. V pondělí převzal tým a už v pátek, hned ve svém premiérovém utkání, slavil první vítězství. Hanáci vyhráli v pražském Edenu nad Slavií 2:0, když obě branky dal záložník David Houska. „My jsme si v pondělí něco řekli, že chceme jít malinko jinou cestou, větší náročností, větší organizovaností, větší odpovědností všech hráčů. A hráči to dokázali skvěle na hřišti realizovat,“ řekl trenér SK Sigma Václav Jílek.

Jak hodnotíte utkání proti Slavii?
Podle mého názoru jsme do utkání vstoupili přesně tak, jak jsme chtěli. Chtěli jsme hrát aktivně, chtěli jsme dobře držet balon, chtěli jsme kombinovat. Což se nám v předešlých zápasech úplně nedařilo. První dvacetiminutovka byla dobrá, potom nás začal soupeř trošku přehrávat. Nicméně díky kompaktnosti a aktivitě všech hráčů jsme nebezpečí dobře eliminovali. Samozřejmě nám pomohla vstřelená branka v závěru poločasu, to pomůže každému mužstvo. Následně po vstupu do druhé poločasu jsme přidali druhý gól. Musím říct, že zhruba od šedesáté minuty bylo vidět, že zvolený způsob hry byl pro všechny hráče poměrně náročný, tam jsme měli trošku kondiční problémy, Slavia nás trošku zatlačila. Rezultovaly z toho standardní situace, dvakrát závar, který jsme, ani nevím jak, dokázali odvrátit se štěstí. Tam asi byly položeny základní kameny našeho vítězství.

Jak moc jste si oddechl, když vaše premiéra vyšla tak báječně?
Myslím, že to není o mě, v danou chvíli. Jsem obrovsky šťastný, ale jsem šťastný za mužstvo. My jsme si v pondělí něco řekli, že chceme jít malinko jinou cestou, větší náročností, větší organizovaností, větší odpovědností všech hráčů. A hráči to dokázali skvěle na hřišti realizovat. Za to jim patří velký dík a velká pochvala.

Při dvou momentech jste se hodně na lavičce rozčiloval. Byla to neodpískaná penalta po faulu na Hálu a prošlápnutí Housky.
Samozřejmě na tu vzdálenost reaguju spíš trošku intuitivně. Měl jsem jednoznačný pocit, že tam k penaltovému zákroku došlo. A za stavu nula nula to pro nás bylo velmi důležité, dát první branku, ta situace si o to přímo říkala. A ta druhá situace, tam došlo k jednoznačnému šlápnutí po odehrání míče, hráč ležel na zemi a Kenija mohl kontrolovat svůj pohyb.

Poměrně záhy musel odstoupit Michal Ordoš, to byla citelná ztráta, místo něj šel hrát Juraj Halenár.
Byl to pro nás špatná zpráva, protože ve třetí minutě odstoupil hráč, který odehrál doma s Libercem vynikající utkání. Měli jsme spolu před zápasem delší rozhovor, velmi dobře reagoval. Spoléhali jsme na nějakou zkušenost, kterou jsme v zápase potřebovali. Ordoš je gólový hráč, konstruktivní, my jsme se chtěli touto cestou ubírat. A když takový hráč ve třetí minutě vypadne, tak je to problém. Na druhou stranu musím říct, že Juraj Halenár ho zastoupil velmi dobře. I když tam bylo jednoznačně vidět, že tam ten kondiční deficit, který on sám přiznává, byl patrný. Nicméně všechny situace, které měl dotáhnout, tak dotáhl. A myslím si, že byl platný také ve chvílích, kdy jsme potřebovali podržet míč a být trošku silnější v kombinaci.

Co říkáte na výkon Davida Housky?
Myslím, že to všichni viděli. David byl obrovsky platný. Všichni vidí jeho ofenzivu, ale tam je vyvážená ofenziva i defenziva. Udělal obrovský kus práce pro mužstvo, korunoval to dvěma nádhernými brankami. Vynikající individuální výkon.