Sigma jasně porazila Gliwice, Petr Ševčík dal dvě branky

27.06.2015 / A tým

Dnešní druhý přípravný zápas zvládli fotbalisté SK Sigma Olomouc výtečně. Hanáci ve Slatinicích předčili polský celek Piast Gliwice a vyhráli rozdílem tří branek. Dva góly dal záložník Petr Ševčík.

Ve druhém sobotním slatinickém utkání měl obnovenou Sigmáckou premiéru Vojtěch Štěpán, před ním hrál druhý zkoušený srbský hráč Milan Zorica. V základní jedenáctce nastoupili hráči béčka stoper Jan Štěrba a záložník Lukáš Kalvach.

Reportáž z utkání

Sigma na soupeře vletěla bez ostychu a hodně rychle rozhodla. V 6. minutě polský brankář jen vyrazil střelu, kterou vyslal Zorica, no a na dorážku Navrátila neměl. O šest minut později odcentroval zleva Navrátil a Plšek zvýšil do prázdné na 2:0. V 17. minutě byl v akci opět Navrátil. Tentokrát vymotal půlku obrany soupeře, přihrál pod sebe a Petr Ševčík dal na 3:0. Ve 32. minutě se hostům podařilo dorážkou snížit. Ale ještě do přestávky Sigma opět jistila náskok. Petr Ševčík šel sám na bránu a zakončil nechytatelně. Do druhého poločasu poslali hosté čerstvou kompletní jedenáctku, zatímco Sigma dál bojovala s jedním týmem, který měl v nohách týdenní soustředění. Ovšem náskok tří branek se podařilo uhájit.

„V prvním poločase to bylo dobré, ve druhém už se mi to moc nelíbilo,“ řekl trenér SK Sigma Leoš Kalvoda. Z tria nových hráčů ho nejvíce zaujal ten tuzemský. „Nejlépe se jevil Moulis. Těm dvěma hráčům ze Srbska už zkouška skončila, zahraniční hráč musí být lepší než ti naši. Nebyli špatní, ale naše hráče výrazně nepřevyšovali,“ podotkl Kalvoda.

Další utkání hraje SK Sigma Olomouc v úterý na Slovensku ve Staškově proti Dunajské Stredě (17.00).

SK Sigma Olomouc – Piast Gliwice 4:1 (4:1)

Branky: 17. a 39. P. Ševčík, 6. Navrátil, 12. Plšek – 32. Barisic. Rozhodčí: Peřina – Podaný, Řezníček. Diváci: 200.
SK Sigma: Blaha (46. Bárta) – Štěpán (60. Hála), Štěrba, Bystroň, Vepřek – Zorica, Plšek, P. Ševčík, Kalvach (60. Richter), Navrátil (60. Vichta) – Vašíček (46. Varadi). Trenér Leoš Kalvoda. Asistent Darko Šuškavčevič.