Sigma zvítězila, rozhodl Malec

28.11.2015 / A tým

Fotbalisté SK Sigma Olomouc se pro letošní rok rozloučili se svým stadionem vítězně. Hanáci porazili doma na Andrově stadionu v 15. kole Synot ligy Slovácko 2:0, když obě branky dal útočník Tomáš Malec.

Sigmě vyšel začátek zápasu přesně tak, jak si přála a potřebovala. V základní sestavě se po pěti kolech znovu objevil útočník Tomáš Malec a byl to právě on, kdo poslal Hanáky ve 4. minutě do vedení. Po centru Vepřka zleva uklidil odražený míč přesně – 1:0. To dalo domácím vzpruhu do dalších útočných akcí. Moulis střílel z úhlu jen do náručí brankáře, pak to zkusil zdálky Hubník. Na druhé straně hlavičkoval slovácký kanonýr Došek, jeho pokus mířený k pravé tyčce brankář Buchta na dvakrát zkrotil. Ve 14. minutě vystřelil tvrdě zdálky Navrátil, jeho dobrou ránu brankář Heča vyrazil. Po chvíli opět hlavičkoval Došek, tentokrát vedle, Buchta nic řešit nemusel. Po půlhodině vyšla domácím dobrá akce, Houska uvolnil Moulise, ale pískal se ofsajd, to byla škoda. Následoval možnost hostů, brankář Buchta ovšem proti Havlíkovi vyběhl včas a dobře, vyrazil na roh. V závěru poločasu vyšel Sigmě presink, ale výpad do otevřené obrany v dobré přečíslení nevyšel, skončil faulem na Moulise.

Sestřih z utkání

Do druhé půlky šla Sigma s náskokem jednoho gólu. Hned po přestávce zastavila dobrou útočnou akci domácích nepřesná přihrávka do ohně. V 57. minutě zastavil útočnou akci Slovácka ofsajd, ale souboj o míč ještě dohráli brankář Buchta a útočník Došek. Oba museli být po vzájemné strážce ošetřování. Domácí gólman mohl pokračovat ve hře, hostující útočník dopadl hůř, musel vystřídat. V 69. minutě pláchl po pravé straně Navrátil, přihrávkou pod sebe hledal zcela volného Plška, ale tomu chyběly v tutové pozici k míči centimetry. Definitivně rozhodnuto bylo pět minut před koncem. Faltův průnik do šestnáctky zastavil už uvnitř pokutového území Reinberk faulem a rozhodčí Kocourek odpískal penaltu. Vůbec první v sezoně po Sigmu. Tomáš Malec ji bezpečně proměnil a tři body byly doma.

SK Sigma Olomouc - 1. FC Slovácko 2:0 (1:0)

Branky: 4. a 85. z pen. Malec. Rozhodčí: Kocourek - Paták, Urban. ŽK: Malec, Houska, Navrátil, Hála, Vepřek - Došek, Daníček, Valenta, T. Rada, Reinberk. Diváci: 3568.

SK Sigma: M. Buchta - Hála, Hubník, Radakovič, Vepřek - Moulis (67. Falta), Houska, Plšek (75. Petr), Šindelář, Navrátil (87. Štěpán) - Malec. Trenér Václav Jílek.
Slovácko: Heča - Chvátal, Břečka, T. Rada, Reinberk - Diviš (46. Hlúpik), Valenta, Havlík, Daníček, Civič (71. Sadílek) - Došek (59. Koné). Trenér Svatopluk Habanec.

Střely na: 6:3
Střely vedle: 2:3