Aktuality

Jsem rád, že jsem hrál, gól, to byl bonus navíc, říká Hála

Jsem rád, že jsem hrál, gól, to byl bonus navíc, říká Hála

29.07.2015 / A tým

Obránce SK Sigma Olomouc Martin Hála (1992) v sobotním utkání v Teplicích po centru Tomáše Zahradníčka srovnal ve druhé minutě nastavení na konečných 2:2. A trefil tak Hanákům bodový zisk v úvodním kole Synot ligy. „Jsem rád, že jsem se tam dostal, že jsem hrál. A ještě jsem dal gól, to byl jakoby bonus navíc,“ řekl Hála, pro kterého to byla druhá vstřelená branka v nejvyšší soutěži.

Sigma má za sebou první kolo. Jaký to byl návrat do první ligy? Byl to v sobotu těžký zápas? Nebo běžný?
Byl to určitě těžký zápas. Prvních dvacet minut jsme trošku na hřišti nevěděli, co od toho máme čekat. Bylo to takové od obou týmů opatrné, nikdo nechtěl chybovat, nikdo nechtěl dostat góla. Zápas to byl dobrý. V prvním poločase jsme měli šance, ale gól jsme nedali, pak jsme docela smolně inkasovali. Pak podruhé, to nás trošku položilo. Nakonec jsme to nějak zvládli a zaplať pánbůh za to.

Bude třeba chvilku trvat, než si zase zvyknete na první ligu? Tak jako to bylo loni v případě druhé ligy? Přece jen je to jiné úroveň.
Nevím, těžko říct. První zápas už máme za sebou, tak už víme, co od toho čekat. Samozřejmě soupeři jsou lepší, potrestají hned každou chybu. Doufám, že už jsme na to po prvním zápase připravení a už to bude jenom lepší a lepší.

Zápas v Teplicích jste v sobotu zvládli pět minut po dvanácté, vyrovnávací gól se povedlo dát právě vám. Zažil jste už někdy takový zvrat v nastaveném čase?
Ne, to jsem ještě nezažil. Dát takhle dva góly. Všechno je jednou poprvé, zaplať pánbůh, že jsme to byli my, komu se to podařilo. Teď si na to musíme dávat pozor, už to hlavně nenechávat na poslední vteřiny a zkusit rozhodnout dřív.

Ale třeba v Anglii jsou takové situace obvyklejší.
Je to tak. Fotbal se nehraje devadesát minut, ale až do konečného hvizdu rozhodčího, až do konce toho, co nastaví. Zápasy se někdy rozhodují i v poslední vteřině. Takže je potřeba hrát až do konce. V závěru už bývá únava největší, využili jsme toho, že asi už se soupeř tolik nekoncentroval, vyšly nám neskutečně dvě akce.

Podle statistik jste od osmdesáté minuty běhali více a rychleji než domácí, to je důkaz toho, že jste chtěli ztrátu dvou gólů smazat, i když času už moc nebylo.
Byla na nás trošku taková deka. Ale když je to nula dva, tak se pořád dá dát kolem osmdesáté gól a ještě vás to nakopne. Nám se to sice nedařilo, ale nikdo nic nevzdával, bojovali jsme do poslední sekundy. A vyšlo to. Fakt jsme je přeběhali, oni si asi už mysleli, že to mají jasné. Naštěstí to pro nás dopadlo dobře.

Už v prvním poločase měla Sigma dost šancí, jednu z nich jste měl i vy. Co tam chybělo?
Navrc, tomu chybělo fakt jen kousíček štěstí. Juraj se minul, ale to byla těžká situace, to jsme viděli i včera v Lize mistrů, Dzagojev se proti Spartě minul ještě v lepší pozici. Já jsem se tam dostal po autu. Asi jsem to měl ještě přihrávat Jurajovi, ale toho jsem si všiml až potom. Možná stačilo jen to zvednout nad nohu brankáře. Chyběl kousek, mohlo to být o něčem jiném, kdybychom vedli, tak by se nám hrálo úplně jinak.

Jak se hrálo vám osobně? Když přišel Vojta Štěpán, tak jste pozici na pravém kraji uhájil a začal sezonu v základní sestavě.
Nikdo samozřejmě nemá radost, když na jeho post přijde nějaký starší zkušenější hráč. Ale je to jenom na nás hráčích, jak se o to popereme. Myslím si, že v minulé sezoně se mi docela dařilo, teď jsem se o to porval. Nebral jsem to nějak negativně. Věděl jsem, že je to jenom o mě, jestli se mi bude dařit nebo nebude. A jsem rád, že jsem se tam dostal, že jsem hrál. A ještě jsem dal gól, to byl jakoby bonus navíc.

Ten bonus byl navíc v polosedě. Dal jste už nějaký gól vsedě?
Nějaké takové góly už jsem v dorostu, když jsem hrával vpředu, dal. Ale vsedě, to už dlouho nepamatuju. Ale je tam, zaplať pánbůh za něj.

Sigma má teď v sobotu doma za soupeře Příbram. Ta doma prohrála těsně dva tři s Jabloncem, což jen svědčí o tom, že ten zápas nebude žádná legrace.
Žádný zápas nebude legrace. S nikým, ať sem přijede kdo chce. Ta mužstva jsou kvalitní. Nepředpokládáme, že by měl být v lize nějaký lehký zápas, to víme. A také víme, že Příbram hrála s Jabloncem dobře. Ale každý zápas je jiný, to hráli doma, teď budou hrát u nás a my chceme získat tři body.

Do Fanshopu na Andrově stadionu neustále chodí lidí pro vstupenky nebo permanentky. Věříte, že budou v sobotu tribuny plné a bude dobrá atmosféra?
Doufám, že ano, že lidé na fotbal úplně nezanevřeli a poté, co jsme postoupili, začnou chodit, budou po fotbale hladoví. Teď tady zase mají Synot ligu, můžou se přijít podívat a my se jim snad odvděčíme.
A tým - další aktuality:

Představujeme mladé talenty: Kryštof DaněkPředstavujeme mladé talenty: Kryštof Daněk
| 17.01.2020
V dnešním druhém přátelském utkání Sigma podlehla ProstějovuV dnešním druhém přátelském utkání Sigma podlehla Prostějovu
| 15.01.2020
Další výhra v přípravě. Sigma porazila Jihlavu 3:1Další výhra v přípravě. Sigma porazila Jihlavu 3:1
| 15.01.2020
Přátelské dvojutkání odehraje Sigma už zítra v ŘepčíněPřátelské dvojutkání odehraje Sigma už zítra v Řepčíně
| 14.01.2020
Na úvod přípravy výhra, Sigma porazila Šumperk 6:0Na úvod přípravy výhra, Sigma porazila Šumperk 6:0
| 11.01.2020
Sestava SK Sigma proti ŠumperkuSestava SK Sigma proti Šumperku
| 11.01.2020
Známe termín prvního jarního kola FORTUNA:LIGYZnáme termín prvního jarního kola FORTUNA:LIGY
| 09.01.2020
Představujeme mladé talenty: Jáchym ŠípPředstavujeme mladé talenty: Jáchym Šíp
| 08.01.2020
Přátelské utkání v Šumperku bude věnováno projektu Děti dětemPřátelské utkání v Šumperku bude věnováno projektu Děti dětem
| 08.01.2020
Sportovní manažer Ladislav Minář nejen o startu přípravySportovní manažer Ladislav Minář nejen o startu přípravy
| 06.01.2020OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná