Sigma jde v poháru dál po jasné výhře

29.09.2015 / A tým

Fotbalisté SK Sigma Olomouc jsou ve čtvrtém pohárovém kole. Hanáci dnes vyhráli zápas 3.kola MOL Cupu v Opavě rozdílem čtyř branek. Záložník Pavel Moulis dal dvě z pěti olomouckých branek. Osmifinále poháru už se bude losovat, první zápasy jsou na programu 21. října, odvety 4. listopadu.

Sigma šla do vedení rychle, už v 6. minutě vrátil přetažený roh do ohně Ordoš a Rajnoch usměrnil míč správným směrem – 0:1. Další možnost měl o dvě minuty později Ordoš, jeho povedenou střelu vytáhl gólman na roh. Hosté hráli v pohodě, domácím mnoho nedovolovali. A chtěli sami náskok navýšit. Ve 25. minutě Ordoš uvolnil patičkou Housku, který obešel i gólmana, ale jeho přihrávka pod sebe nebyla přesná. Po půlhodině hry centroval zleva Ordoš, na zadní tyčce si naběhl Hála a v tutové pozici pálil z voleje nad. Ve 35. minutě se měnil stav podruhé. Po autovém vhazování se uvolnil na levé straně Falta, přihrál do šestnáctky a Malec uklidil balon přesně k pravé tyčce – 0:2.

Reportáž z utkání

Krátce po přestávce Sigma definitivně jistila postup. V 53. minutě vysunul krásnou přihrávkou Houska Moulise, který se trefil k zadní tyčce – 0:3. Po třinácti minutách si tato dvojice spolupráci zopakovala. Houska přihrával, Moulis zakončil – 0:4. Sigma i za rozhodnutého stavu pořád chtěla a dočkala se i další branky. V 72. minutě skončila v síti tečovaná střela Cany – 0:5. Hanáci soupeři mnoho nepřipustili, v řádné hrací době ani jednu střelu na bránu. Až v nastaveném čase brankář Reichl fauloval v šestnáctce po domácím brejku a z nařízené penalty kapituloval. To ovšem radost týmu z postupu zkazilo jen minimálně, úkol byl splněn.

„Podle výsledku je to určitě hladké vítězství. Ale Opava je kvalitní soupeř a má kvalitní kádr. Myslím, že kluci to vzali tak, jak by měli brát každý zápas a tomu odpovídá i výsledek. Měli jsme dobrý vstup do zápasu, hráli kvalitně v defenzivě. Pohár je pohár, nezlehčujeme to, ale teď nás čeká zápas v Ostravě, ten je pro nás velmi důležitý,“ řekl trenér SK Sigma Leoš Kalvoda.

SFC Opava – SK Sigma Olomouc 1:5 (0:2)

Branky: 90. (pen.) Jurečka - 53. a 66. Moulis, 6. Rajnoch, 35. Malec, 72. Cana. Rozhodčí: Julínek - peřina, Boček. ŽK: Hála, Reichl. Diváci: 1534.
SK Sigma: Reichl – Hála (46. Štěrba), Rajnoch, Radakovič, Vepřek (72. Petr) – Moulis, Ordoš (61. Cana), Plšek, Houska, Falta – Malec. Trenér Leoš Kalvoda.

Střely na: 1:7
Střely vedle: 2:7
Rohy: 3:9
Fauly: 14:15
Ofsajdy: 2:1

Chce to prostě hrát takhle každé utkání, řekl ŠkerleChce to prostě hrát takhle každé utkání, řekl Škerle
| 27.09.2016
Zápas SK Sigma vs. Znojmo ve středu 19. říjnaZápas SK Sigma vs. Znojmo ve středu 19. října
Začal předprodej na páteční zápas SK SigmaZačal předprodej na páteční zápas SK Sigma
Chorý dal dva góly, Buchta má třetí nuluChorý dal dva góly, Buchta má třetí nulu
| 26.09.2016
Páteční zápas SK Sigma vs. Žižkov již od 16.00!Páteční zápas SK Sigma vs. Žižkov již od 16.00!
Jílek: Výhru výrazně kalí zranění Jana ŠtěrbyJílek: Výhru výrazně kalí zranění Jana Štěrby
Sigma má další tři body, Chorý dvakrát skórovalSigma má další tři body, Chorý dvakrát skóroval