Aktuality

Václav Vašíček stíhá čelo tabulky střelců

Václav Vašíček stíhá čelo tabulky střelců

30.04.2015 / A tým

V sobotním utkání vsítil druhou branku SK Sigma Olomouc útočník Václav Vašíček (1991). Jeho trefa dala mančaftu potřebný klid a pohodlně pak dokráčel k vysoké výhře 4:0 nad Táborskem. Václav Vašíček je v jarní části sezony ve střelecké pohodě, už dal šest branek, celkově má v tomto soutěžním ročníku nastříleno devět gólů a stíhá čelo tabulky střelců. „Jsem útočník a góly dávat musím. Takže když to tam bude padat, tak jedině dobře pro mě, pro sebevědomí, i pro celý mančaft,“ řekl Václav Vašíček. V součtu už Vašíček v první a druhé lize nastřílel 40 gólů ve 108 zápasech.

Proti Táborsku jste dal druhou branku Sigmy. A gól to byl docela hezký, podle fans na klubovém facebooku nejhezčí z těch sobotních čtyř. Byla to pro vás těžká situace k řešení, trošku jste tam škobrtl o obránce?
No, hlavně jsem tam měl šanci už předtím, asi minutu. To už jsem měl dávat. Naštěstí se to dostalo znovu zase ke mně. A už jsem to nechtěl nehrávat, chtěl jsem to vzít na sebe. A povedlo se to, přesně jak jsem chtěl.

A byl to povedený gól. Ta situace předtím vám nevyšla proč? Byla to tutovka, byl jste sám před brankářem.
Chtěl jsem to šajtlí na zadní, ale dal jsem to málo. Měl jsem to dát ještě víc na zadní a byl by gól. Bohužel mi to gólman vyrazil nohou.

Byl jste i u prvního gólu zápasu, tam vám míč uskočil, ale naštěstí to dopadlo dobře.
Hális dával balon dobře pod sebe, obránce to nějak vystihl, nějak mě trefil, naštěstí se to dostalo k Navrcovi, který tam byl úplně sám a dal gól.

Vyhráli jste vysoko čtyři nula, to když uvidí někdo, kdo nebyla na zápase osobně, tak si řekne, že to bylo hladké se slabým soupeřem. Ale tak to nebylo.
Nebyl to jednoduchý zápas. Táborsko chtělo hrát fotbal, hráli docela dobře kombinačně. A to nám svědčí trošku víc, když s námi soupeři jen zalezou, tak je pro nás daleko těžší se tam dostat. A pak to zase bylo o tom prvním góle, že jsme ho dali. Akorát jsme druhou půli nezačali vůbec dobře, naštěstí oni nedali gól, měli tam tyčku. Pak jsme dali druhou branku a to už nás uklidnilo. A ke konci už to bylo z naší strany, podle mě, pro oko diváka celkem pěkné.

Je důležité, že jste dali hodně branek, po těch předchozích zápasech, kdy se týmu v koncovce tolik nedařilo.
Samozřejmě, pro sebedůvěru je super, že jsme dali čtyři góly, také, že jsme to zvládli vzadu s nulou. Teď jen, abychom na to navázali v dalším zápase.

Vy jste se začal v jarní části sezony posunovat tabulkou střelců nahoru. Na vedoucího kanonýra Michala Ordoše už vám moc nechybí. Sledujete vývoj ve střeleckém pořadí? Je pro vás osobní statistika důležitá?
Až tak to nesleduju, není to tak důležité. Ale jsem útočník a góly dávat musím. Takže když to tam bude padat, tak jedině dobře pro mě, pro sebevědomí, i pro celý mančaft.

V neděli hraje Sigma v Kolíně. To je soupeř, který i když je dole na posledním místě, tak může být těžší, protože už nemá co ztratit, může hrát v pohodě, bez nervů.
Tady ti soupeři jsou hrozně nevyzpytatelní. O tom jsme se přesvědčili už v Ústí, v Mostě i ve Vlašimi. S každým se dá prohrát, s každým se dá ztratit. Ale u nás jde spíš o to, že když se soustředíme sami na sebe a hrajeme to, co máme hrát, přidáme tam důraz, tak to musíme zvládnout.

A hlavně bude důležité proměňovat šance, to týmu v předchozích zápasech venku celkem chybělo.
Ano. To bude také důležité. Nejlepší pro nás bude, když dáme brzy gól, pak bychom se mohli uklidnit a už se tam budeme moci zase dostávat o něco lépe.
A tým - další aktuality:

VIDEO: Sestřih z dnešní výhry SK SigmaVIDEO: Sestřih z dnešní výhry SK Sigma
| 18.11.2017
Sigma si doma poradila se ZlínemSigma si doma poradila se Zlínem
| 18.11.2017
Sestava SK Sigma proti ZlínuSestava SK Sigma proti Zlínu
| 18.11.2017
14. kolo: Sigma hraje doma proti Zlínu14. kolo: Sigma hraje doma proti Zlínu
| 17.11.2017
Víkendový program týmů SK SigmaVíkendový program týmů SK Sigma
| 17.11.2017
Každá minuta je ceněná, řekl FaltaKaždá minuta je ceněná, řekl Falta
| 15.11.2017
Motivace je velká, řekl David HouskaMotivace je velká, řekl David Houska
| 15.11.2017
Sobotní zápas SK Sigma píská ArdeleanuSobotní zápas SK Sigma píská Ardeleanu
| 15.11.2017
Falta a Houska nastoupili za národní tým!Falta a Houska nastoupili za národní tým!
| 12.11.2017
SK Sigma žádné oslabení kádru nechystá!SK Sigma žádné oslabení kádru nechystá!
| 11.11.2017OLTV.cz
TravelSlevy.cz
Rádio Haná