Aktuality

Tým SK Sigma B má jasný cíl – udržet se

Tým SK Sigma B má jasný cíl – udržet se

30.07.2015 / B tým

Béčko SK Sigma Olomouc rozehraje v sobotu dopoledne novou sezonu ve Fotbalové národní lize. Cílem mužstva je udržet se v české druhé nejvyšší soutěži. Na předsezónní tiskové konferenci to řekl trenér Augustin Chromý.

„Tým už se na druhou ligu těší, těšíme se všichni. Hráči si tu soutěž zaslouží, kádr, který postup vykopal, zůstal v podstatě pohromadě,“ řekl trenér SK Sigma B Augustin Chromý. „Samozřejmě druhá nejvyšší soutěž má svoje úskalí, s tím se musel loni v úvodu sezony vypořádávat i náš A-tým. Doufám, že to zvládneme. Naše béčko už jsem ve druhé lize vedl. Je to náročnější, než ve třetí lize, bude to těžší, než v přípravě. Do sezony jdeme s cílem, aby si kluci zvykli na náročnější způsob hry, taktičtější způsob hry, na dobře organizované soupeře. Navíc budeme nastupovat proti mužstvům, která budou hrát jednoznačně o každý bod, nebude se jen hrát fotbal, jako v přípravě, kdy nám to vyhovovalo,“ podotkl Chromý.

Cíl pro novou sezonu má béčko jasný, zajistit si účast ve FNlize i pro následující soutěžní ročník. „Za cíl je získat zkušenosti, které hráčům pomůžou v dalším vývoji. Věříme, že se ve druhé lize ukáže, kdo má na to, aby se zlepšoval směrem k první lize. Takže chceme se v soutěži udržet, hrát ji i příští rok a hlavně vychovat hráče pro první tým,“ řekl Chromý. „Pokud hráči předvedou dobré výkony ve druhé lize, tak se budou do první dostávat snadněji, než ze třetí,“ podotkl.

Tiskovka před startem FNligy


Béčko v generálce porazilo Lazio Řím, ale sobotní zápas v Třinci bude minimálně stejně těžký. Což si hráči uvědomují. „S klukama jsme se o tom bavili, porazit Lazio je velký úspěch, přece jen to byli hráči, za které třeba hráváme na herních konzolích a pak se s nimi potkáme na hřišti. Myslím, že jsme obstáli. Jsme mladý tým, musíme jít do nové sezony s pokorou. V Třinci už jsme to jednou zažili ve třetí lize, víme, jak je to tam těžké. Ale pokud navážeme na výkony z přípravy a na dobrou kolektivní hru, tak bychom se s tím měli poprat a mohli bychom to zvládnout,“ řekl kapitán SK Sigma B Jan Štěrba.

Ve Fotbalové národní lize bude dostatečně prověřena kvalita kádru, který v minulé sezoně kraloval ve třetí nejvyšší soutěži, kde soupeře převyšoval. „Druhá liga nám ukáže, jak na tom mladí hráči jsou. Zahráli v přípravě dobrá utkání, ale ani druhou ligu ještě nehráli. V té uvidíme, jak na tom jsou, budeme chytřejší. Jsou tam šikovní kluci, když budou prokazovat výkonnost, tak je můžeme posunout do první ligy,“ řekl Ladislav Minář, sportovní manažer a člen představenstva SK Sigma. Postupem do druhé ligy bude mít klub hráče doma v kvalitní soutěži, nebude je muset posílat hostovat jinam. „Je to pro nás lehčí, než je posílat na hostování po druhé lize, je to i finančně zajímavější, než MSFL,“ podotkl.

Změny v kádru

Přišli: Jakub Habusta (konec hostování SFC Opava), Matěj Hýbl (konec hostování FK Kolín), Lukáš Buchvaldek, Jakub Rolinc (oba z áčka), Adam Varadi (konec hostování Č. Budjěovice)
Odešli: Petr Vavřík, Adam Ševčík (oba konec smlouvy), Jan Kotouč (hostování 1. HFK Olomouc), Martin Bzirský (hostování FK Mohelnice), Dominik Fišer (konec hostování SFC Opava)

Soupisku SK Sigma Olomouc B najdete ZDE
Podzimní program týmu najdete ZDE
B tým - další aktuality:

V prvním utkání jarní části soutěže juniorka remizovalaV prvním utkání jarní části soutěže juniorka remizovala
| 17.02.2019
Přehled dosavadních výsledků přípravných utkání U21Přehled dosavadních výsledků přípravných utkání U21
| 31.01.2019
Přípravu na jaro zahájila i juniorka Sigmy Přípravu na jaro zahájila i juniorka Sigmy
| 08.01.2019
Juniorka SK Sigma veze jasnou výhruJuniorka SK Sigma veze jasnou výhru
| 26.11.2018
Juniorka SK Sigma si poradila se ZlínemJuniorka SK Sigma si poradila se Zlínem
| 12.11.2018
Juniorka SK Sigma veze bod z BrnaJuniorka SK Sigma veze bod z Brna
| 05.11.2018
Juniorka SK Sigma rozhodla po poločaseJuniorka SK Sigma rozhodla po poločase
| 28.10.2018
Juniorka Sigmy veze tři bodyJuniorka Sigmy veze tři body
| 21.10.2018
Juniorka SK Sigma přestřílela soupeřeJuniorka SK Sigma přestřílela soupeře
| 08.10.2018
Juniorka SK Sigma o gól padlaJuniorka SK Sigma o gól padla
| 30.09.2018OLTV.cz
TravelSlevy.cz
Rádio Haná