Malec: Máme tři body, to je důležité

30.11.2015 / A tým

O vítězství týmu SK Sigma Olomouc v posledním domácím utkání letošního roku rozhodl slovenský útočník Tomáš Malec (1993). V sobotním duelu proti Slovácku se na Andrově stadionu prosadil dvakrát a Hanáci vyhráli moravské derby 2:0. Malec se trefil ve 4. minutě ze hry a pět minut před koncem z pokutového kopu. „V dalším zápase je může dát někdo jiný. Jsme tým, věřím, že budeme dál vyhrávat,“ řekl Tomáš Malec.

Rozhodl jste dvěma góly sobotní zápas doma proti Slovácku. Jaký je to pocit, být poprvé v Olomouci mužem utkání?
Jsou to fascinující pocity. Protože jsme potřebovali vyhrát, a to je důležité. Máme tři body, a to nás může nakopnout. Že jsem dal góly tentokrát já? V dalším zápase je může dát někdo jiný. Jsme tým, věřím, že budeme dál vyhrávat.

Po pěti kolech jste byl zase v základní sestavě. Kdy jste se dozvěděl, že budete hrát od začátku?
Víceméně už jsem to předpokládal od čtvrtka, když jsme trénovali standardky. Takže už jsem se na to pomalu připravoval. A věřil jsem, že tohle může být moje šance. A přišlo to. Trenér mi říkal, aby mi to nesvazovalo nohy a chvála bohu to vyšlo. Ale důležité jsou tři body.

Oba vaše sobotní góly byly důležité. Ten první dal týmu klid do zápasu, druhý definitivně potvrdil výhru.
První gól nám určitě hodně pomohl. Když dáte rychle gól, tak to vždycky pomůže. Obrana byla fantastická, držela to vzadu. I když tam měl Došek pár hlaviček, tak to tam kluci skvěle zvládli. Takže v obraně to bylo super.

Jak se seběhl ten první gól zápasu? Vy jste tu akci rozehrál do strany a pak dokončil.
Byl tam balón na první tyčku, pak menší skrumáž. Odrazilo se to ke mně. Sice tam byli přede mnou nějací hráči, ale zkusil jsem to napálit. Chvála bohu to vyšlo, pomohlo nám to.

Druhou branku jste dal z penalty. Byl jste na ni určený? Byl jste nervózní?
Jak to pískl tak už jsem věděl, že si vezmu balon. Určený nikdo nebyl. Ale věřil jsem si, jsem rád, že to tam padlo.

To čekání znovu na základní sestavu pro vás bylo trošku dlouhé.
Určitě bylo. Už jsem to potřeboval. Ale měl jsem tam také nějaký výpadek, měl jsem zraněné koleno, musel jsem se dát do kupy. Trenér musel počkat a počkal na správný moment.

Zápas byl celkem ostřejší, padlo hodně žlutý karet.
Bylo to ostřejší. I diváci to hnali dopředu, takže jsme se museli i trošku uklidňovat. Ale takto se hraje o body.

Sigma má další tři body, Chorý dvakrát skórovalSigma má další tři body, Chorý dvakrát skóroval
| 21.09.2016
První poločas je obrovské zklamání, řekl JílekPrvní poločas je obrovské zklamání, řekl Jílek
Jílek: V první půli jsme byli lehkovážní a málo pracovaliJílek: V první půli jsme byli lehkovážní a málo pracovali