Sigma se loučila porážkou

31.05.2015 / A tým

Poslední zápas sezony hrál tým SK Sigma Olomouc doma na Andrově stadionu proti Žižkovu. Hanáci už měli své jisté, kromě postupu také prvenství, takže trenér Leoš Kalvoda dal možnost ukázat se hráčům, kteří nebyli na jaře tolik vytížení, případně ještě za áčko nehráli.

V základní sestavě nastoupili Michal Bárta, Petr Ševčík, kapitán Jan Štěrba a Jakub Plšek, k další změně došlo na poslední chvíli, místo Jakuba Petra musel nastoupit Tomáš Zahradníček. Pro Sigmu nezačalo utkání ideálně. Už ve 2. minutě šli hosté z přímého kopu do vedení. V dalším průběhu prvního poločasu se Sigma snažila, ale stav se nezměnil. V 18. minutě střílel Hála, žižkovský brankář jeho pokus kryl. O dvě minuty později museli Hanáci poprvé střídat, za zraněného Jana Navrátila, který má nejspíš něco s kolenem, šel hrát Šimon Falta. Ve 33. minutě vyslal perfektním pasem za obranu Cana Zahradníčka. Ten si obhodil vybíhajícího brankáře, ale poloprázdnou bránu minul.

Reportáž z utkání a postupových oslav

Na začátku druhé půlky to hned z prvního útoku zkusil Vepřek, ale vystřelil nepřesně. V 54. minutě vyplul za obranu Falta, avšak vybíhajícího brankáře neobhodil. Sigma se snažila nepříznivý stav změnit, ale ve finální fázi chyběla přesnost.

SK Sigma Olomouc – FK Viktoria Žižkov 0:1 (0:1)

Branka: 2. Bartošák. Rozhodčí: Adámková – Caletka, Antoníček. ŽK: Štěrba, Rajnoch - Podrazký, Folprecht, Bazal. Diváci: 3193.
SK Sigma: Bárta – Hála, Rajnoch, Štěrba, Vepřek – Navrátil (25. Falta), Plšek (68. Rolinc), Cana (56. Houska), P. Ševčík, Zahradníček – Vašíček. Trenér Leoš Kalvoda.
Žižkov:  Holý – Dressler, Bazal (88. Černý), Hovorka, Bartošák (76. Karafiát)  – Šťastný, Souček, Podrazký, Folprecht – Súkenník, Voltr (80. Opluštil). Trenér Jindřich Trpišovský.

Sigma hlásí novou posilu, přichází útočník Ismar TandirSigma hlásí novou posilu, přichází útočník Ismar Tandir
| 17.07.2019
2. kolo: V sobotu Sigmu čeká derby se Zlínem2. kolo: V sobotu Sigmu čeká derby se Zlínem
Záložník Zmrzlý si připsal první ligový startZáložník Zmrzlý si připsal první ligový start
| 15.07.2019
Ohlasy: FC Viktoria Plzeň - SK Sigma OlomoucOhlasy: FC Viktoria Plzeň - SK Sigma Olomouc
| 14.07.2019
Sigmě se start ligy nepodařil. Plzni podlehla 1:3Sigmě se start ligy nepodařil. Plzni podlehla 1:3
| 13.07.2019
Sestava SK Sigma proti PlzniSestava SK Sigma proti Plzni
Začíná liga! Sigma hraje v PlzniZačíná liga! Sigma hraje v Plzni
| 12.07.2019
Fotogalerie: Sigma na Horním náměstíFotogalerie: Sigma na Horním náměstí
| 11.07.2019
Olomoucké Horní náměstí hostilo tiskovou konferenci SigmyOlomoucké Horní náměstí hostilo tiskovou konferenci Sigmy
Startuje předprodej na první domácí zápas v nové sezóněStartuje předprodej na první domácí zápas v nové sezóně