2. kolo: Sigma hraje poprvé v sezoně doma

31.07.2015 / A tým

První srpnový den se v srdci Hané půjde na Synot ligu. Fotbalisté SK Sigma Olomouc hrají doma na Andrově stadionu proti Příbrami, zápas 2. kola české nejvyšší soutěže začíná v 17.00.

Sigma vstoupila do ligy remízou 2:2 minulou sobotu v Teplicích. Teď ji čeká domácí premiéra. „Určitě se na zápas všichni hodně těšíme. A doufám, že se kluci budou chtít ukázat fanouškům v tom nejlepší světle,“ řekl trenér SK Sigma Leoš Kalvoda. V prvním utkání doma má Sigma za soupeře nelehkého protivníka. „Soupeř je dobrý, řekl bych až výborný. Viděl jsem je hrát v prvním kole proti Jablonci, jejich umístění v minulé sezoně hovoří za vše, hráli až do konce o účast v pohárech,“ podotkl Kalvoda.

Minulou sobotu Sigma zvrátila zápas v Teplicích až v nastaveném. „Byl bych rád, kdyby ten povedený závěr tým nakopl a nastartoval správným směrem. Ale zase nemůžeme spoléhat na to, že budeme zápasy takto zachraňovat. To ne. Musíme hrát od začátku, od první minuty, vyvarovat se chyb, které jsme dělali a nedostávat góly na konci a na začátku poločasu,“ uvedl Kalvoda.

V utkání bude chybět dlouhodobě zraněný stoper David Bystroň, navíc několik hráčů není zdravotně v pořádku. „Cana a Moulis jsou mimo hru, Ordoš a Petr trošku laborují se svalovými zraněními,“ podotkl Kalvoda.

Trenér, celý realizační tým i hráči věří, že mančaft bude mít doma na Andrově stadionu pořádnou diváckou podporu. „Sice jsou prázdniny, hodně lidí bude na dovolené, ale věřím, že na utkání si najde cestu co nejvíce diváků, protože jejich pomoc budeme potřebovat,“ řekl Kalvoda.

Počasí
Podle serveru chmi.cz by mělo být v den zápasu většinou polojasno, během dne přechodně až oblačno. Nejvyšší teploty 24 až 27 °C, na horách 17 až 21 °C. Ráno slabý proměnlivý, během dne mírný jihovýchodní až jižní vítr 2 až 6 m/s. Rozptylové podmínky: v noci a ráno mírně nepříznivé, během dne dobré.

Novinky ve Fanshopu
Na novou sezonu připravil Fanshop novou šálu. Je dvoubarevná, jak jinak modrobílá. Je v prodeji za 250 korun.
V prodeji je také nafukovací podsedák, který dobře poslouží i jako polštářek, je v prodeji za 145 korun, nebo linkovaný Sigmácký blok formátu A 4 za 75 korun. Zakoupit si můžete také Sigmácké kšiltovky, dva druhy modré a jedna bílá, v prodeji jsou za jednotnou cenu 300 korun. A v prodeji ve fanshopu mají také knihu Petra Uličného Bouřlivák John, stojí 299 korun.

Stadion otvíráme hodinu a půl před zápasem
Na utkání budou v provozu tribuny západ, jih a východ. Naši fanoušci vozíčkáři mají svá místa na jižní tribuně jako vždycky připravená. Brány stadionu i pokladny otvíráme hodinu a půl před výkopem. POZOR! Přijďte na stadion s dostatečnou časovou rezervou, kapacita vstupu na tribuny není neomezená. Tak na to myslete, ať nepřijdete o začátek.

Vstupenky
Lístky jsou v prodeji v klubové prodejně Fanshop a také v síti Ticketportal. Pokladny budou otevřeny v dostatečném počtu dvě hodiny před zápasem.

Zápasový bulletin – opět slosovatelný
Na fotbale si nezapomeňte koupit zápasový bulletin. Stojí dvacku. V zápasovém magazínu najdete obvyklé info o dění v SK Sigma Olomouc, spoustu statistik, na plakátu je náš tým pro novou sezonu. Bulletin je opět slosovatelný, můžete získat poukaz do Galerie Šantovka v hodnotě 500 korun. Plus volná vstupenka do Premiere Cinemas.

Parkování
Pokud na utkání cestujete osobním automobilem, pamatujte na to, že přímo před stadionem nezaparkujete. Využijte parkovacích ploch v okolí stadionu – před halou UP, na travnaté ploše vedle kolejí E. Rošického, před poštou v Ladově ulici nebo u letadla v Legionářské ulici.

Soutěže – vyhrávat můžete i vy!
Jak můžete také soutěžit?
- v týdnu před utkáním probíhá losování o lístky na Rádiu Haná.
- přímo před utkáním probíhá před Fanshopem kvalifikace Rádia Haná, ta posune dva nejlepší ke kopání s Olomouckým deníkem v poločase o 500, 1000 nebo 3000 Kč.
- Bruk Pizza Bar věnoval 1 pizza tolar na konzumaci 1 pizzy dle vlastního výběru. Při utkání vyfotíme jednoho diváka, který je v dalším bulletinu zveřejněn a pak si stačí jen pro tolar přijít.

Pravděpodobné sestavy
SK Sigma Olomouc: Reichl – Hála, Rajnoch, Svozil, Vepřek – Navrátil, Houska, Plšek, Petr – Halenár, Vašíček. Trenér Leoš Kalvoda.
Příbram:  Hruška - Rys, Hájovský, Zápotočný, Jiří Mareš - Rezek, Hnaníček, Suchan, Pilík, Štípek - Bednář. Trenér Pavel Tobiáš.

Utkání SK Sigma Olomouc – 1.FK Příbram se hraje v sobotu 1. srpna od 17.00 (rozhodčí Hrubeš – Blažej, Caletka). Nezapomínejte, že fotbal je nejhezčí přímo na stadionu!

Sigma má další tři body, Chorý dvakrát skórovalSigma má další tři body, Chorý dvakrát skóroval
| 21.09.2016
První poločas je obrovské zklamání, řekl JílekPrvní poločas je obrovské zklamání, řekl Jílek
Jílek: V první půli jsme byli lehkovážní a málo pracovaliJílek: V první půli jsme byli lehkovážní a málo pracovali