SK Sigma Olomouc vs. FK Fotbal Třinex 31. 3. 2017 v 18:00 SK Sigma Olomouc vs. FK Fotbal Třinex 31. 3. 2017 v 18:00

Devatenáctka SK Sigma venku prohrála

31.10.2015 / SCM

Zápas 15. kola celostátní ligy dorostu hrál dnes tým SK Sigma Olomouc U 19 v Horních Počernicích proti pražské Slavii. Devatenáctka po prvním poločase vedla o dvě branky, ale zápas v závěrečné patnáctiminutovce ztratila.

Devatenáctka rozehrála zápas proti Slavii velmi dobře. A po prvním poločase vedla o dvě branky. Nejprve se střelecky prosadil ve 26. minutě Látal, pak v nastaveném čase prvního poločasu z pokutového kopu za hraní rukou Látal. Dvougólový náskok držela Sigma i dlouho po přestávce. Zápas se lámal v poslední čtvrthodince. Nejprve trefil střídající Smítal břevno, vzápětí se domácím podařilo dát kontaktní branku. V 84. minutě bylo srovnáno, Slavia skórovala po propadeném míči ze standardky. Ani bod nakonec Sigma neuhájila, minutu před koncem domácí proměnili pokutový kop, nařízený rovněž za hraní rukou.

„Je to velká škoda, takto rozehraný zápas se nesmí takovým způsobem ztratit. Závěr utkání hodně ovlivnila dvě nucená střídání, pro zranění museli odstoupit stoper Juráš a defenzivní záložník Sláma, tím se hodně narušila kompaktnost týmu,“ řekl trenér SK Sigma U 19 Lukáš Staroba.

Slavia Praha U 19 – SK Sigma Olomouc U 19 3:2 (0:2)

Branky: 84. a 89. (pen.) Souček 75. Lauricella - 26. Látal, 45 + 2 (pen.) Bala. Rozhodčí: Nykl – Bočok, Multerer. ŽK: Schulz – Kalina, Surzyn.
SK Sigma U 19: Kalina – Surzyn, Juráš (66. Markovič), Krayzel, Kiška – Látal (79. Matoušek), Vasiljev, Bala, Sláma (82. Brázdil), Socha (58. Smítal) – Zifčák (76. Voleský). Trenér Lukáš Staroba.