Sigma splnila povinnost a porazila Baník

01.04.2016 / A tým

Fotbalistům SK Sigma Olomouc se zápas o naději na naději podařil. Hanáci dnes v podvečer doma na Andrově stadionu porazili ostravský Baník vysoko 6:2, když prohrávali a museli dotahovat. Mužem utkání byl záložník Michal Ordoš, který jednu branku dal a u tří asistoval.

Reportáž z utkání

Trenér Hanáků Václav Jílek udělal dvě změny v sestavě, v základní jedenáctce nastoupili na levém kraji obrany Šimon Falta a na hrotu Tomáš Chorý. Sigma začal zápas aktivněji a měla první šanci. V 9. minutě hledal Petr centrem zprava právě Chorého, kterému chybělo krok ke skórování do prázdné. O sedm minut později střílel z dobré pozice vedle Hála. A ve 25. potom Petr zdálky nad. To první, a jediná, střela hostů v prvním poločase hned znamenala gól. Sigma přišla lacině o míč poblíž vlastní šestnáctky a Holzer poslal Ostravu do vedení. Ale ne na dlouhou. Dvě minutky poté Chorý sprintoval za míčem za obranu, brankář Chmiel musel ven a odkopl míč jen k Ordošovi. Ten si připravil pozici k zakončení a parádní trefou zdálky skóroval do poloprázdné. Ještě do přestávky Sigma stav otočila. Ordoš se prosadil přes zadáka, domácí šli do přečíslení dva na jedno. Ordoš ideálně přihrál nabíhajícímu P. Ševčíkovi. Jeho střelu sice stačil brankář trošku tečovat, ale skončila tam, kde měla – 2:1.

Hned v úvodu druhé půlce mohla Sigma, opět z ničeho nic, inkasovat, podobně jako v první půlce. Naštěstí pro domácí tentokrát Holzer trefil zdálky tyčku. To bylo v 51. minutě. O deset minut později už se štěstí přiklonilo k hostů, když přihrávku Hrubého tečoval smolně do vlastní brány P. Ševčík. Ale ani druhá inkasovaná branka Hanáky nesrazila. A znovu rychle odpověděli. V 67. minutě byl ve vápně faulován Radakovič a nařízenou penaltu bezpečně proměnil Plšek. A vedení Sigma rychle pojistila i navýšila. V 76. minutě vyslal Ordoš perfektní kolmičkou mezi zadáky Navrátila, který se trefil hezky k pravé tyčce. V 83. minutě po akci Plšek – Ordoš - Petr dal posledně jmenovaný pátý gól Sigmy a bylo jasné, že body zůstanou doma. Na půltucet zakulatil v poslední minutě po rohu Falty hlavou Malec.

SK Sigma Olomouc – Baník Ostrava 6:2 (2:1)

Branky:
31. Ordoš, 39. P. Ševčík, 68. (pen.) Plšek, 76. Navrátil, 83. Petr, 90. Malec - 29. Holzer, 61. Hrubý. Rozhodčí: Kocourek - Mokrusch, Pochylý. ŽK: Šindelář - Sukup, Lásik, Červenka, Lučič. Diváci: 5317.

SK Sigma: Buchta - Hála, Šindelář, Radakovič, Falta - Navrátil (76. Houska), Plšek, Ordoš, Ševčík, Petr (84. Zahradníček) - Chorý (70. Malec). Trenér Václav Jílek.
Ostrava: Chmiel - Sukup, Kaša, Vraštil, Lučič - Mondek (72. J. Šašinka), Lásik (66. Mešaninov), Hrubý, Holzer, Granečný (46. Červenka) - De Azevedo. Trenér Vlastimil Petržela.

| 21.09.2016
První poločas je obrovské zklamání, řekl JílekPrvní poločas je obrovské zklamání, řekl Jílek
Jílek: V první půli jsme byli lehkovážní a málo pracovaliJílek: V první půli jsme byli lehkovážní a málo pracovali