Aktuality

Michal Hubník se loučil s profesionální kariérou

Michal Hubník se loučil s profesionální kariérou

01.05.2016 / A tým

Třiatřicet let, to ještě není pro fotbalistu žádný věk, ve kterém by měl skončit s kariérou. Útočník Michal Hubník bude mít třiatřicet až v červnu, ovšem s profesionálním fotbalem se rozloučil v sobotu, před utkáním SK Sigma Olomouc versus Jablonec. K tomu, aby mohl pokračovat dál, mu chybí to nejcennější, to, co se nedá koupit – zdraví. Michal už skoro dva roky nemůže hrát, má za sebou sedm operací kolena. A proto se rozhodl profikariéru ukončit. Symbolicky právě v sobotu. Je stále registrovaným hráčem Jablonce, ovšem kariéru startoval u nás v SK Sigma Olomouc.

Vy jste ještě mladý na loučení se s profesionální kariérou. Proč jste se takto rozhodl?
Je to ze zdravotních důvodů, kvůli kolenu. Mám za sebou sedm operací. A už to nejde. Za poslední skoro dva roky jsem byl celkem tři měsíce v nemocnici a šest měsíců jsem chodil o berlích. Bylo to strašné.

A už to nejde na vrcholový fotbal? Nebo si ještě někdy budete moci zahrát?
Teď jsem po té dlouhé době teprve až v listopadu zjistil, kde byl problém, proč jsem měl takové potíže. Řekli mi, že těch prvních šest operací bylo zbytečných.

Kde začaly vaše problémy?
V Jablonci jsem si na letním soustředění v Rakousku poranil zkřížený vaz. Přijel jsem do Olomouce, ve Fakultní nemocnici mě operovali. Pak bylo všechno v pohodě. Ale za tři měsíce mi začalo z ničeho nic otékat koleno. Musel jsem na další operaci, proplach kolena, pak na další a další, tak to chodilo pořád dokola. Při šesté operaci, kdy už nevěděli, kde je problém, jsem se po tom sám pídil. A domluvil jsem se v Rožnově pod Radhoštěm na soukromé klinice, kde mi zjistili, kde byl problém. Zjistili, že při přikotvení zkříženého vazu, při té první operaci, mi tam zavlekli infekci. Rok a půl to bylo skryté a dělalo problémy. Chybu udělali už při té první operaci. To zjistili v listopadu. Teď je koleno jakž takž v pohodě, jen mám za ten rok a půl ochablý sval. Ale to je běh na dlouhou trať, úplně jsem přišel o stehenní sval. Dělal jsem vždycky maximum pro uzdravení, ale nevěděl jsem, že ten problém je jinde.

Takže vzhledem zdraví jste se rozhodl skončit a rozloučit se.
Ano. Mluvil jsem o tom s panem Peltou, protože jsem hráčem Jablonce. Říkal jsem mu, že bych se chtěl rozloučit tady, kde jsem toho za sebou zanechal nejvíc. Rozhodl jsem se ukončit kariéru. A jestli se někdy vrátím k fotbalu, to se uvidí. Ale už to trvá dlouho, už jsem se smířil s tím, že první ligu už si nezahraju. A chtěl jsem se důstojně rozloučit.

Rozhodnutí to jistě nebylo vůbec lehké. Kdy jste se smířil s tím, že je s profikariérou konec?
Myslel jsem, že ještě tak šest let hrát budu. Chtěl jsem zkusit zahraničí, měl jsem nabídku z Německa, před tím zraněním, kdy se mi v Jablonci dařilo. Pak přišlo to zranění. V podstatě moje první velké, do té doby se mi zranění vyhýbala, přišlo to až v jedenatřiceti letech. Rok mi to trvalo. Po každé operaci jsem si říkal, že mi to pomůže. Zlomilo se to asi po té šesté. Pak jsem se rozhodl, že už si nikdy nezahraju fotbal. Nebyl jsem skoro ani do normálního života, natož abych hrál fotbal nebo běhal. Byl jsem zralý na invalidní důchod. Chodil jsem jako mrzák, pořád o berlích. Bylo to hodně těžké rozhodování. Pomohla mi rodina a brácha.

Prakticky jste ale přestál hrát v jedenatřicet. Kariéra to mohla být jistě delší, ale i tak bude jistě na co vzpomínat.
Určitě ano. Už jsem si to přehrával, protože jsem měl v nemocnici spoustu času. Přehrával jsem si, jak jsem začínal, jak jsem se dostal do Olomouce, kde jsem byl osm deset let. Hráli jsme tady spoustu dobrých zápasů, v lize i v poháru. Pak se mi povedla sezona a šel jsem do Legie Varšava, kde to bylo fantastické. Shodou okolností tam mi to angažmá také pokazil doktor, když mi špatně léčil achilovku. Ale vyhrál jsem tam dvakrát polský pohár, skončili jsme druzí a třetí. Dostal jsem se do reprezentace, to je úplně nejvíc, navíc jsem si tam zahrál s bráchou. Jsou to krásné vzpomínky. Teď řeším, co budu dělat dál. Trošku mi to uspíšilo to zranění.

Profil
Michal Hubník
Narozen: 1. 6. 1983
Post: útočník
Výška/váha: 184 cm/80 kg
Bilance v 1. lize: 205 utkání/48 branek
Bilance v SK Sigma: 1. liga: 161 utkání/35 branek. 2. liga: 49 utkání/15 branek
Bilance v 1. polské lize: 13 utkání/2 branky
Bilance v reprezentaci: U 19: 2 utkání/1 gól, U 20: 11 utkání/1 branka, U 21: 1 utkání/0 gólů. A: 4 utkání/0 gólů
Dosavadní působiště: TJ Halenkov (1988-96), FC Vsetín (1996-97), Petra/FK Drnovice (1998-2000), SK Sigma Olomouc (2000-04), SFC Opava (2004), SK Sigma Olomouc (2005 - 2010), Legia Varšava (2011 – 2012), SK Sigma Olomouc (2012), Jablonec (2013 - 2016)

 


dsc-1506.jpg
dsc-1518.jpg
dsc-1519.jpg
dsc-1521.jpg
dsc-1522.jpg
dsc-1523.jpg
dsc-1527.jpg

A tým - další aktuality:

MOL Cup: V Domažlicích budeme hrát 7. říjnaMOL Cup: V Domažlicích budeme hrát 7. října
| 28.09.2020
Trenér Látal: Jsme spokojení, ale ještě není nic rozhodnutoTrenér Látal: Jsme spokojení, ale ještě není nic rozhodnuto
| 27.09.2020
Hubňa mi radil, ať dělám víc náběhů, řekl Zmrzlý po premiérové trefěHubňa mi radil, ať dělám víc náběhů, řekl Zmrzlý po premiérové trefě
| 26.09.2020
Skvělý start do sezóny. Sigma vyrovnala vlastní rekord! Skvělý start do sezóny. Sigma vyrovnala vlastní rekord!
| 26.09.2020
Další derby pro Hanáky! Sigma zdolala Zlín 1:0Další derby pro Hanáky! Sigma zdolala Zlín 1:0
| 26.09.2020
3. kolo MOL Cupu: Sigma pocestuje do Domažlic3. kolo MOL Cupu: Sigma pocestuje do Domažlic
| 24.09.2020
Hanáky čeká další moravské derby. Sigma jede v sobotu do ZlínaHanáky čeká další moravské derby. Sigma jede v sobotu do Zlína
| 24.09.2020
Informace pro fanoušky s ohledem na nová opatřeníInformace pro fanoušky s ohledem na nová opatření
| 24.09.2020
Statistické okénko moravského derbyStatistické okénko moravského derby
| 21.09.2020
Falta po Brnu: Chtěli jsme 3 body, ty mámeFalta po Brnu: Chtěli jsme 3 body, ty máme
| 21.09.2020OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná