Sigma opět zvítězila, rozhodl Tomáš Malec

02.02.2016 / A tým

Tým SK Sigma Olomouc vyhrál i druhé utkání na tureckém herním soustředění. Dnes Hanáci porazili makedonský FK Rabotnički Skopje 1:0, branku dal v prvním poločase útočník Tomáš Malec.

Stejně jako v prvním utkání proti Štětínu nastoupila Sigma v bílých dresech. V úvodu duelu zastavilo akce Hanáků několik ofsajdů. Pak byli v dobrých pozicích Moulis, tomu uskočil kousek od malého vápna míč, a Štěpánovi dobrou střelu srazil protihráč. Změnu stavu nepřinesl ani první roh Sigmy v zápase. Ve 20. minutě musel Reichl vyběhnout na hranici šestnáctky a byl tam včas. Z protiútoku se pak prosadila Sigma, skóroval útočník Malec, který získal míč v souboji s brankářem a dával do prázdné. Jednogólovým náskokem Sigmy pak první poločas skončil.

Osm minut po přestávce byl v dobré střelecké pozici Moulis, je ránu z mírného úhlu vyrazil brankář na roh. Z toho Rajnoch na zadní tyčce hlavičkoval nad. Soupeře hanácká defenziva do šancí moc nepouštěla. První větší měl v 65. minutě, kdy rozhodčí vymyslel standardku z dobré pozice, brankář Reichl ovšem tvrdou střelu k tyči vyrazil na roh. O tři minuty později šel Reichl do souboje s útočníkem, který sice byl ofsajd, ale přesto oba museli situaci dohrát. Střet odnesl zraněním a musel střídat. Duel šel dochytat Štěpán Spurný. V 74. minutě byl v šestnáctce sražen Falta, ale pokutový kop se nepískal. V rušném závěru už Sigma výhru uhájila.

"Výsledek je asi cennější, než předvedená hra. Protože dnes jsme měli do optima poměrně daleko," řekl trenér SK Sigma Olomouc Václav Jílek. "Z pohledu řešení situací, zbytečných ztrát, které jsme v utkání předváděli, toho bylo příliš. A navíc jsme se během celého zápasu nedostali do nějakého soustavného tlaku," podotkl.

SK Sigma Olomouc – FK Rabotnički 1:0 (1:0)

Branka: 21. Malec.
SK Sigma: Reichl (72. Spurný) – Zahradníček, Rajnoch, Radaković, Falta – Štěpán (74. Petr), Plšek, P. Ševčík, Moulis (85. Navrátil) – Chorý (68. Houska), Malec. Trenér Václav Jílek