Sigma první zápas čtvrtfinále prohrála

02.03.2016 / A tým

První zápas čtvrtfinále MOL Cupu hrál tým SK Sigma Olomouc dnes v Plzni. Hanáci po prvním poločase prohrávali o dvě branky, pak se jim podařilo dát dva góly, trefili se Michal Ordoš a Jakub Plšek. Nakonec zvítězili domácí, když si rozhodující náskok vytvořili v prvním poločase. Odveta se hraje za dva týdny na Andrově stadionu.

V 8. minutě hledal Ordoš centrem zprava Malce, ale míč poslal před bránu nižší, než bylo třeba. To domácí svoji první akci dohráli do gólu, v 10. minutě prostřelil Spurného Matějů. O sedm minut později napřáhl zdálky Ordoš, jeho bomba proletěla kousek vedle levé tyčky. O čtyři miny později byl v tutové šanci po rohovém kopu Ordoš, ale jeho střelu domácí hráči srazili. Plzeň na tom byla zase produktivněji, po půlhodině hry šla do brejku a Holenda se trefil přesně k zadní tyčce – 2:0. Sigmu to na chvilku zmrazilo, ovšem hrála dál. A ještě do přestávky si vytvořila tři rohy. Ale stav se neměnil.

Po přestávce Sigma navázal na dobrý výkon ze závěru prvního poločasu a domácí přitlačila. Hned v úvodu druhé půlky po rohu hlavičkoval Šindelář kousek vedle pravé tyčky. V 50. minutě šel P. Ševčík sám na bránu, ale místo střely volil přihrávku, kterou domácí zachytili. O tři minuty později se P. Ševčík uvolnil v pokutovém území, hledal přihrávkou pod sebe Malce, ale nevyšlo to. V 57. minutě už se povedlo. Malec vyslal perfektním pasem Ordoše, ten šel sám na gólmana, udělal kličku a dával do prázdné – 2:1. Po pár minutách mohlo být vyrovnáno. Štěpán nejprve trefil z úhlu břevno, pak si při další akci naběhl na centr zleva, ale z plného běhu v tutové pozici přestřelil. No a domácí zase trestali, v 65. minutě dal třetí branku Krmenčík. Ovšem ani to znovu Sigmu nesrazilo. Dál byla aktivní a chtěla hrát. A znovu dala kontaktní gól. V 74. minutě proměnil pokutový kop za faul na Chorého Plšek – 3:2. Za další tři minuty měl domácí brankář plné rukavice práce s bombou Plška. Ale opět se radovali hosté, z přímého kopu se trefil do šibenice Kovařík.

Viktoria Plzeň - Sigma Olomouc 4:2 (2:0)

Branky: 10. Matějů, 31. Holenda, 66. Krmenčík, 84. Kovařík - 57. Ordoš, 74. (pen.) Plšek. Rozhodčí: Berka - Kříž, Koval. ŽK: Kopic (Plzeň). Diváci: 3830.
Plzeň: Bolek - Rajtoral, Hejda, Hubník, Matějů - Hořava (59. Hrošovský), Vaněk - Petržela (69. Kovařík), Holenda, Kopic - Krmenčík (76. Ďuriš). Trenér Karel Krejčí.
SK Sigma Olomouc: Spurný - Štěpán (69. Hladík), Rode, Šindelář, Falta (59. Vepřek) - Zahradníček, Ordoš, Plšek, P. Ševčík, Moulis - Malec (61. Chorý). Trenér Václav Jílek.

Střely na: 6:4
Střely vedle: 5:8
Rohy: 4:9
Fauly: 10:15
Ofsajdy: 5:2

Chce to prostě hrát takhle každé utkání, řekl ŠkerleChce to prostě hrát takhle každé utkání, řekl Škerle
| 27.09.2016
Zápas SK Sigma vs. Znojmo ve středu 19. říjnaZápas SK Sigma vs. Znojmo ve středu 19. října
Začal předprodej na páteční zápas SK SigmaZačal předprodej na páteční zápas SK Sigma
Chorý dal dva góly, Buchta má třetí nuluChorý dal dva góly, Buchta má třetí nulu
| 26.09.2016
Páteční zápas SK Sigma vs. Žižkov již od 16.00!Páteční zápas SK Sigma vs. Žižkov již od 16.00!
Jílek: Výhru výrazně kalí zranění Jana ŠtěrbyJílek: Výhru výrazně kalí zranění Jana Štěrby
Sigma má další tři body, Chorý dvakrát skórovalSigma má další tři body, Chorý dvakrát skóroval