JEDENÁCTKA A TRENÉR STOLETÍ

Aktuality

Velký klobouk dolů před Michalem Ordošem, vysekl poklonu Tomáš Chorý

Velký klobouk dolů před Michalem Ordošem, vysekl poklonu Tomáš Chorý

02.04.2016 / A tým

Tomáš Chorý, kterého na podzim přibrzdilo zranění, nastoupil do zápasu s Baníkem Ostrava po dlouhé době v základní sestavě, do které se podíval po čtrnácti utkáních. Vytáhlý útočník si tak mohl naplno užívat show Michala Ordoše a všech ostatních spoluhráčů, kteří dovedli tým SK Sigma Olomouc k vítězství 6:2.

V prvním poločase jste na vlastní polovině zkoušel patičku, která nevyšla a soupeř následně skóroval. Dáváte si tento gól za vinu?
Ano, u toho prvního gólu to beru na sebe. Podržel jsem tam míč, na zádech jsem měl dva hráče, tak jsem chtěl tuto situaci vyřešit efektivně, věřil jsem si na to. Chtěl jsem to jen dát patičkou na Faltíse (Šimon Falta), bohužel to nevyšlo a byla z toho zbytečná situace, která zaváněla gólem a taky jím skončila. Celý ten gól beru na sebe.

Schytal jste to od trenéra a spoluhráčů, nebo vás spíše povzbudili?
Já jsem taková povaha, že si nic nijak neberu, ale kluci mě obrovsky podpořili a opravdu jsem věřil v to, že ty góly dáme. O ty se dnes postaral hlavně Michal Ordoš, který podal skvělý výkon. Velký klobouk dolů před ním. Zvedl nás neskutečným způsobem a takového hráče nenajdete v celé lize. Ale celkově dnes celý tým včetně náhradníků podal výborný a kompaktní výkon.

U vyrovnávacího gólu jste šel do souboje s gólmanem Baníku, po kterém se míč odrazil k Michalu Ordošovi a ten poslal do sítě Ostravy nádherný lob. Věřil jste, že to takto může trefit?
Věřil. Ordži si ten balón prostě umí najít. Člověk může podstoupit několik soubojů, jemu se stačí chytře někam postavit a on ten gól dát umí. Je to chytrý hráč.

Jak moc bylo těžké udržet pozitivní náladu? Baník napřed vedl, pak když jste vedli vy, tak vyrovnal...
Já osobně jsem na to nechtěl myslet a obecně nechtěl jsem si vůbec připustit, že jsem tu chybu udělal. Ani jsem se nedíval na výsledkovou tabuli. Když jsem viděl míč v síti, tak jsem sklopil hlavu, ale podíval jsem se na kluky, jak mi říkali: „Pojď, zvedni hlavu.“ Všichni prostě věřili. Šlo vidět víru v to, že ten zápas otočíme a nakonec se to povedlo. Já bych chtěl strašně poděkovat klukům, protože to byl neskutečný výkon, který jsme dnes předvedli a věřím to, že se to bude opakovat v dalších utkáních. Myslím, že toto vítězství nás zvedne a zvládneme to.

Třetí gól padl z penalty. Někteří ostravští hráči si stěžovali, že penaltovému zákroku přecházel váš faul. Jak jste tuto situaci viděl vy?
Já si nemyslím, že by to byl faul. Prostě tak chodím do všech soubojů. Dal jsem si tam nohu a zadek. Kaša mi následně míč kopl do nohy a pak se to nějak odrazilo k Urošovi Radakovičovi, který tam byl úplně sám, takže já si myslím, že to byla jasná penalta.

Co říkáte na to, že jste poprvé v sezóně vstřelili více jak dva góly a bylo jich rovnou šest?
Produktivita nám chyběla, to se nemusíme na nic vymlouvat. Už když jsme hráli pohárové utkání proti Plzni, tak si myslím, že jsme hráli výborně a vytvořili jsme si hodně šancí, které jsme bohužel neproměnili. Nebo zápas v Jihlavě, ve kterém jsme vedli a měli jsme další šance, takže to jsou situace, které nás složili. Naopak dnes se štěstěna otočila k nám a dopadlo to pro nás dobře, i když jsem se za stavu 2:2 začal trochu bát, ale jak jsem řekl, věřili jsme si, podali jsme kompaktní výkon a dobře to dopadlo.

Proti Baníku jste se podíval do základní sestavy po čtrnácti zápasech. Od úvodu zápasu jste hrál naposledy na podzim proti Zlínu. Jak jste se cítil na hřišti?
Cítil jsem se dobře, akorát ale bylo vidět, že jsem neměl takovou tu herní vytíženost. Trénoval jsem, dával si navíc a snažil jsem se do té základní sestavy dostat, což bylo těžké, když přijde do týmu takový útočník jako je Aidin Mahmutovič z Plzně. Ten má určitě schopnosti, ale zezačátku to moc nešlo, tak teď jsem se dostal do sestavy a uvidíme, jak to bude dál, jestli mě trenér postaví i do dalšího zápasu. Určitě bych byl rád. Jsem hlavně rád, že jsme dnes vyhráli.

Cítíte právě od trenéra důvěru, že byste mohl jako jednička v útoku nastoupit i do dalších zápasů?
Nevím jestli jednička. My si nehrajeme na to, kdo je jednička a kdo je dvojka. To si myslím, že je úplně jedno. Jsme si tady rovni, ať je to Tomáš Malec, Aidin Mahmutovič nebo já. Důležité je, abychom se zachránili. Teď jsme udělali důležitý krok proto, abychom se zvedli ze dna tabulky a trochu jsme si zvýšili psychickou odolnost.

Autor: Tomáš Macák
A tým - další aktuality:

Václav Jílek prodloužil v Sigmě do roku 2021Václav Jílek prodloužil v Sigmě do roku 2021
| 25.04.2019
Hráči A-týmu se projeli ve vozech MaseratiHráči A-týmu se projeli ve vozech Maserati
| 23.04.2019
VIDEO: Ohlasy po vítězném utkání s TeplicemiVIDEO: Ohlasy po vítězném utkání s Teplicemi
| 21.04.2019
Sigma si upevnila střed tabulky. Teplice porazila 2:0Sigma si upevnila střed tabulky. Teplice porazila 2:0
| 21.04.2019
Sestava SK Sigma proti TeplicímSestava SK Sigma proti Teplicím
| 21.04.2019
29. kolo: Sigma hostí Teplice29. kolo: Sigma hostí Teplice
| 19.04.2019
Ohlasy po utkání s OpavouOhlasy po utkání s Opavou
| 14.04.2019
Ze Slezska bez bodu. Sigma prohrála v OpavěZe Slezska bez bodu. Sigma prohrála v Opavě
| 13.04.2019
Sestava SK Sigma proti OpavěSestava SK Sigma proti Opavě
| 13.04.2019
28. kolo: Sigma jede do Opavy28. kolo: Sigma jede do Opavy
| 12.04.2019OLTV.cz
TravelSlevy.cz
Rádio Haná