Aktuality

Chorý: Cítím se dobře, ale musím být pokorný

Chorý: Cítím se dobře, ale musím být pokorný

02.10.2016 / A tým

Do střelecké pohody se v posledních týdnech dostal útočník SK Sigma Olomouc Tomáš Chorý (1995). Ve třech posledních zápasech dal čtyři branky, rozhodl o výhrách Sigmy ve Varnsdorfu a doma proti Žižkovu. A naposledy v pátek si na Andrově stadionu při střídání užil ovace fanoušků.

Když jste střídal, tak fanoušci vyvolávali vaše jméno. Jak jste si to užil?
Je to hezký pocit. Nechal jsem na hřišti všechno. Tak se mi to asi vrátilo. Jsem rád, že mi lidi zatleskali, je to hezké.

Sigmu jste nasměřoval gólem za výhrou. Byla to nacvičená akce?
Věnujeme se tomu i v přípravě, abychom hráli hodně po krajích. Ze začátku sezony se nám to tolik nedařilo, ale postupně se z toho začínáme prosazovat. Vlastně jsem z toho dal ty góly, takže zatím je to dobré.

V posledních třech zápasech jste dal čtyři branky. Věříte si víc?
Ne, to bych neřekl. Cítím se dobře, ale musím být pokorný. Musím být na zemi. Prostě jsem dal gól, jsem rád, pomohl jsem týmu k vítězství, to je důležité. To je to nejdůležitější.

Tomáš Chorý po pátečním utkání


Jak se cítíte fyzicky? V posledních týdnech jste byl jediný zdravý útočník a odehrál v podstatě všechno od první do poslední minuty.
Fyzicky se cítím dobře. Ale proti Žižkovu už jsem ke konci trošku šlapal vodu, už jsem toho měl plné zuby. Protože oběhávat to celý zápas, to je celkem náročné. Ještě mě do toho bolel kotník. Jsem rád, že jsme to zvládli, jsou to důležité tři body.

Byl to těžký zápas? Na konci to byly nervy, bylo to drama.
Nervy … V prvním poločase jsme to mohli dát v klidu na dva nula. Na konci tam měl velkou šanci Slaďas. Ve druhém poločase jsem tam měl šanci já, šel jsem do středu, mohl jsem jít přímo na bránu. Nevyužili jsme to, zaplať pánbůh jsme dali ten druhý gól na konci. I když ten už nic neřešil, skončilo by to jedna nula. Ale jsem rád, že to tam Sláďovi spadlo, těžkej gól (směje se)

Těch nedohraných akcí je velká škoda, ve druhém poločase jste měli hodně moc celkem slušně rozehraných útoků, ale skončily nepřesnou finální přihrávkou.
Je to tak. Chyběla nám tam lepší finální fáze. Kdybychom to lépe dohráli, tak jsme měli hry více pod kontrolou. Nedohráli jsme hodně situací, musíme si z toho vzít ponaučení.

A když jste ty šance neproměnili, tak soupeř mohl stále cítit šanci a snažit se srovnat.
To ano. Ale myslím, že jsme hostům žádný extra závar nedovolili, to neměli. Zezadu jsme si to pohlídali, neměli nějakou šanci, akorát jeden nepovedený centr. Jinak jsme Žižkov k ničemu nepustili, hráli jsme kompaktně zezadu.

Trenér Václav Jílek říkal, že soupeř má vysoké stopery, kteří můžou být nebezpeční i při útočných standardkách. Jaké byly souboje s nimi?
Byly těžké. Po jednom jsem dostal žlutou kartu, úplně nesmyslnou. Při tom druhém, tam můžu být rád, že mi ji nedal. Protože tam kontakt byl, i když jsem to fakt nechtěl, moc s emu omlouvám. Ale ta první karta, ta byla fakt zbytečná. Předtím tam byly na nás zákeřné fauly zezadu a nic, karty nepřišly. Pak najednou normální souboj ve vzduchu, já jsem ho přetlačil tím, že jsem vyšší. A dostal jsem žlutou kartu.

Sigma se dotáhla na čelo, když zvládne dohrávku v úterý, tak bude mít stejně bodů, jako dosud první tým. Sledujete vývoj v tabulce?
My se soustředíme sami na sebe. Ale určitě se každý po očku na tu tabulku podívá. Chytili jsme nějakou šňůru, snažíme se pořád na ty zápasy navazovat. Jdeme krůček po krůčku, snad nám to tak půjde dál.

Co udělat v zápase proti Táborsku jinak, lépe, aby to vyšlo za tři body, lépe než v poháru?
Myslím, že v poháru jsme to utkání také měli pod kontrolou, ale až jsme byli v deseti, což je trošku zvláštní. Začátek jsme nezvládli, pak jsme v oslabení začali hrát. Všechno si to projdeme, podíváme se na to a na zápas se dobře připravíme.

Miloš Buchta s Jakubem Petrem vás slíbili nějaké ojeté auto, když dáte alespoň tři branky. To máte splněno. Tak jak se těšíte na nový vůz?
Já tady mám hodně slibů (směje se). Od doktora, od maséra Kamila, je toho víc. Kamil mi slíbil, že mi za to připraví nějakou snídani. Takže už se těším, až přijdou, dostanu ráno dobrou snídaní. No a pak si sednu do nějakého bavoráku … A nebo dostanu autíčko na ovládání.
A tým - další aktuality:

Představujeme mladé talenty: Kryštof DaněkPředstavujeme mladé talenty: Kryštof Daněk
| 17.01.2020
V dnešním druhém přátelském utkání Sigma podlehla ProstějovuV dnešním druhém přátelském utkání Sigma podlehla Prostějovu
| 15.01.2020
Další výhra v přípravě. Sigma porazila Jihlavu 3:1Další výhra v přípravě. Sigma porazila Jihlavu 3:1
| 15.01.2020
Přátelské dvojutkání odehraje Sigma už zítra v ŘepčíněPřátelské dvojutkání odehraje Sigma už zítra v Řepčíně
| 14.01.2020
Na úvod přípravy výhra, Sigma porazila Šumperk 6:0Na úvod přípravy výhra, Sigma porazila Šumperk 6:0
| 11.01.2020
Sestava SK Sigma proti ŠumperkuSestava SK Sigma proti Šumperku
| 11.01.2020
Známe termín prvního jarního kola FORTUNA:LIGYZnáme termín prvního jarního kola FORTUNA:LIGY
| 09.01.2020
Představujeme mladé talenty: Jáchym ŠípPředstavujeme mladé talenty: Jáchym Šíp
| 08.01.2020
Přátelské utkání v Šumperku bude věnováno projektu Děti dětemPřátelské utkání v Šumperku bude věnováno projektu Děti dětem
| 08.01.2020
Sportovní manažer Ladislav Minář nejen o startu přípravySportovní manažer Ladislav Minář nejen o startu přípravy
| 06.01.2020OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná