Sigma splnila povinnost, vybojovala další tři body

02.11.2016 / A tým

Fotbalisté SK Sigma Olomouc zvládli předehrávku 14. kola FNligy na výtečnou. Hanáci doma na Andrově stadionu porazili Ústí, které mělo větší personální obtíže, jasně a vysoko 5:0 a vybojovali další tři body.

V olomoucké sestavě nemohli nastoupit tři hráči, zranění jsou Martin Hála a Aleš Škerle, po zranění ještě není zcela fit Václav Vašíček. Hosté na tom byli s absencemi ještě hůře, scházelo jim šest hráčů. V základu Sigmy nahradil Škerleho Uroš Radakovič.

Sigma šla za splněním předzápasové cíle rychle a razantně hned od začátku. V 5. minutě trefil po signálu z rohu špatně balon Plšek, pak zakončoval Chorý, jeho bombu z úhlu brankář vyrazil. O tři minuty později přihrál Falta zleva na střed Plškovi, ten si zpracoval míč a levačkou trefil krásně k levé tyčce – 1:0. Další branka přišla záhy. V 15. minutě po perfektním pasu Housky přihrával zprava na první tyčku Petr, Chorý se ve sprintu dostal před stopera a špičkou kopačky píchl míč kolem gólmana – 2:0. Hanáci pak v klidu kontrolovali hru, soupeři nedovolili prakticky nic, brankář Buchta nemusel čelit žádné střele na branku. Jeho spoluhráči byli při chuti a přidali ještě další branky. Zahradníček šel sám na gólmana, ale sólo pokazil, nezakončil včas. Minut před přestávkou poslal Houska další skvostný míč za obranu pro Petra. Ten byl sám před brankářem, ale situaci ještě vyšperkoval přihrávkou pro Chorého, který neměl problém trefit – 3:0.

Rozhodnuto bylo už po prvním poločase, ovšem i ve druhém byla Sigma dál při chuti. V 52. minutě po přihrávce Falty třela střela Plška břevno. O pět minut později si Falta vyvezl po přihrávce Sladkého míč do palebné pozice, jeho rána trošku před gólmanem zaplavala a bylo to 4:0. V 60. minutě pak vyslal Petr výtečnou uličkou vpřed Zahradníčka. Ten ještě přihrál nabíhajícímu Plškovi, který zakončoval do prázdné – 5:0. Sigma pak mohla přidat ještě další góly, ale žádnou z šancí poslední půlhodiny už se proměnit nepodařilo.

SK Sigma Olomouc – FK Ústí nad Labem 5:0 (3:0)

Branky: 8. a 60. Plšek, 15. a 44. Chorý, 57. Falta. Rozhodčí: Severýn – Hrabovský, Myška. ŽK: Petr, Plšek, Yunis. Diváků: 1246.
SK  Sigma: Buchta – Sladký, Radakovič, Šindelář, Vepřek – Houska, Plšek – Zahradníček (61. Buchvaldek), Petr, Falta (75. Štěpán) – Chorý (61. Yunis). Trenér Václav Jílek.
Ústí n. L.: Tvrdoň – Pícha (55. Hošek), Zukič, Seidl, Leibl – Martykán – Výborný (85. Fábera), Kateřiňák, Mysliveček, Miskovič (77. Kunc) – Pouček. Trenér Jiří Skála.

Střely na: 8:0
Střely vedle: 8:3