Aktuality

Cítím se dobře, zatím mi to celkem jde, řekl Chorý

Cítím se dobře, zatím mi to celkem jde, řekl Chorý

03.11.2016 / A tým

Do střelecké pohody se průběhu podzimu dostal útočník SK Sigma Olomouc Tomáš Chorý (1995). Zatímco v prvních sedm kolech sezony vyšel střelecky naprázdno, za dalších šest zápasů si připsal šest branek. Dostává se k čelu tabulky střelců FN ligy, dobrými výkony, které podpořil i produktivitou, si vysloužil nominaci do české reprezentace U 21. „Dlouho už jsem na repre nebyl, i když jsem byl v náhradnících. Ale dělal jsem pro to maximum, snažil jsem se makat. Možná se to vyplatilo. Jsem rád, že jsem v nominaci,“ řekl Tomáš Chorý.

Byl to ve středu proti Ústí hodně pohodový zápas?
Pohodový … My jsme chtěli hlavně zvládnout začátek, což se nám povedlo. První poločas jsme vedli tři nula, což odpovídalo vývoji hry. Nastoupili jsme dobře, pak tam byla po dvacáté minutě asi desetiminutová pasáž, kdy jsme nakopávali, což jsme vůbec nechtěli. Ale jinak jsme ten zápas měli pod kontrolou.

Dal jste dvě branky, podruhé v sezoně, hattrick zatím nebyl.
To ještě nebyl (směje se) Podruhé už jsem dal dva góly, ale na to moc nehraju. Myslím, že důležité je, že jsme teď vyhráli. Pět nula, to je pro nás hodně morálně důležité po utkání ve Frýdku, kde jsme spálili hodně šancí, také jsem tam trefil tyčku. Byla to pro nás důležitá výhra, jsme rádi, že se povedla.

Ale ty dvě branky, to je dobrý vzkaz trenérovi jedenadvacítky, dostal jste se nominace.
Potěšilo mě to. Útočník má dávat góly, to je jasné. Ale musím smeknout klobouk před Kubou Petrem, protože mi to dvakrát krásně nachystal, už pro mě nebyl problém to uklidit.

Bylo těžké Ústí nepodcenit? Protože se předem vědělo, že bude hrát bez několika stabilních hráčů.
Věděli jsme to, že mají pět hráčů zraněných a ještě nemohl nastoupit Pavel Moulis od nás. Mysleli jsme na to. Ale předtím jsme nezvládli zápas ve Frýdku-Místku, kde jsme remizovali, takže jsme se soustředili sami na sebe, hlavně na to, abychom získali tři body. Dobře jsme do utkání vstoupili, rychle vedli dva nula a pak už jsme utkání kontrolovali.

Po Ústí má Sigma šestnáct dní pauzu do další utkání. Váš čeká reprezentační sraz. Je pro vás osobně lepší, že tam pojedete, že budete v akci?
Je to pro mě lepší, už se tam těším, do tepla. Dlouho už jsem na repre nebyl, i když jsem byl v náhradnících. Ale dělal jsem pro to maximum, snažil jsem se makat. Možná se to vyplatilo. Jsem rád, že jsem v nominaci.

Je to pro vás zadostiučinění, dostat se do repre z druhé ligy?
Určitě. Ale není to pro mě nějaké extra novinka. Už jsem tam byl i na kvalifikačním utkání s Černou Horou, kluky znám, nevidím v tom žádný problém.

Co jste říkali na trenéra, který koučoval v novém outfitu od Bandi Vamos?
No, hodně nás to překvapilo. Předzápasový mítink začal tím, že nastoupí na lavku v kvádru, že nemáme být překvapení. Tak jsme se pobavili, zasmáli, ale vzali jsme to vážně.

Jak jste se cítil v těch po těch předchozích dvou zápasech, ve kterých jste trefil tři tyčky, dvě se Znojmem, pak i ve Frýdku. Neměl jste nervy, že vás opustilo střelecké štěstí?
Neměl. Nespadlo mi to tam, ale bodovali jsme v těch zápasech, vyhráli jsme a remizovali. Ale už mi říkali, proč furt trefuju tyčky, abych trefoval zařízení, jak je ta hláška v Okresním přeboru. Tak už jsem si to trošku bral k srdci. Ale obrátilo se to a zase jsem dva fíky dal.

Cítíte se na podzim zatím extrémně dobře? Protože máte střeleckou fazónu, kterou jste už dlouho neměl.
Cítím se dobře. Hlavně se cítím dobře proto, že mi trenér důvěřuje, hraju pravidelně. K tomu je stabilní základní sestava, což nám taky pomáhá. Takže to zatím klape.

Trenér Václav Jílek říká, že Chorý není jen takové to bidlo do vápna. Vy ještě míváte jiné úkoly, musíte toho hodně odběhat.
Odběhat … Pro mě je hlavně důležité udržet balon. Protože fyzické parametry na to mám, a když balon udržím, tak to klukům strašně usnadním. Můžou si vzadu odpočinout, můžou na mě být fauly, máme z toho standardní situace. To jsou všechno takové malé věci, kterých si běžný fanoušek na tribuně ani nevšimne, ale kluci samozřejmě vnímají, že mi to teď celkem jde. Jsem rád.
A tým - další aktuality:

A-tým prohrál v přípravě s VítkovicemiA-tým prohrál v přípravě s Vítkovicemi
| 22.06.2019
Sestava SK Sigma proti VítkovicímSestava SK Sigma proti Vítkovicím
| 22.06.2019
První utkání přípravy Sigma zvládla. Otrokovice přehrála 2:0První utkání přípravy Sigma zvládla. Otrokovice přehrála 2:0
| 21.06.2019
Sestava pro přípravný zápas proti OtrokovicímSestava pro přípravný zápas proti Otrokovicím
| 21.06.2019
Upřesnění 1. - 3. kola FORTUNA:LIGYUpřesnění 1. - 3. kola FORTUNA:LIGY
| 21.06.2019
Záložník Lukáš Greššák je novou posilou SigmyZáložník Lukáš Greššák je novou posilou Sigmy
| 20.06.2019
Rozlosování FORTUNA:LIGY na sezónu 2019/2020Rozlosování FORTUNA:LIGY na sezónu 2019/2020
| 19.06.2019
Známe soupeře pro zápasy během soustředění v RakouskuZnáme soupeře pro zápasy během soustředění v Rakousku
| 19.06.2019
VIDEO: První den letní přípravy A-týmuVIDEO: První den letní přípravy A-týmu
| 18.06.2019
A-tým pod novým trenérem zahájil letní přípravuA-tým pod novým trenérem zahájil letní přípravu
| 17.06.2019OLTV.cz
TravelSlevy.cz
Rádio Haná