Devatenáctka SK Sigma vybojovala remízu

04.06.2016 / SCM

V posledním kole sezony uhrál tým SK Sigma Olomouc U 19 doma remízu s Karvinou. Hanáci přitom po prvním poločase prohrávali nula tři, ale nakonec ještě stihli v poslední minutě vybojovat bod za nerozhodný výsledek 4:4. Střelcem zápasu byl útočník Patrik Voleský, který dal dva góly.

Sigma začala utkání dobře a aktivně a mohla jít do vedení. A také šla, ale gól uznán nebyl. Ve 13.minutě sehráli Hanáci perfektně akci přes levou stranu, krásnou kolmou přihrávku proměnil Socha střelou kolem vybíhajícího brankáře. Leč stav se nezměnil, protože pomezní odmával ofsajd a diváci si zanadávali … O dvě minuty později po další akci měl gól na noze Smékal, ale z malého vápna se mu nepodařilo balon protlačit do sítě. To už bylo po ošetřování stopera Markoviče, který nakonec musel v 18. minutě střídat. A protože další stoper Krayzel je po zranění, řešili domácí situaci jen přemístěním hráčů z jiných postů. No a než si nové postavení na hřišti sedlo, hosté toho využili a dvěma góly během tří minut šli do vedení. Po půlhodině hry mohl snížit Socha. Ve vápně se dobře uvolnil, jeho dobrou střelu levačkou vyrazil dobrý zákrokem brankář. Minutu před koncem přidali hosté třetí branku, bylo to po rohovém kopu.

Reportáž z utkání

Do druhé půlky měla Sigma jasný cíl, ještě se zápasem něco udělat. A začalo se to dařit záhy. V 50.minutě se Zifčák perfektně obtočil ve vápně kolem stopera a snížil 1:3. Po třech minutách dal branku Látal, ale pro ofsajd opět neplatila. V 55.minutě hlavičkoval po přímém kopu Juráš, ovšem jen do míst, kde byl připravený brankář. To hostům vyšla v 66. minutě standardka lépe a zase vedli o tři branky. To už nevypadalo pro Hanáky dobře. Ale ve fotbale se i ztráta tří gólů dá smazat a tým Sigmy dokázal, že to platí. Střely Surzyna a Ambrozka ještě úspěšné nebyly. V 81.minutě se dral do gólovky Zifčák, ve vápně byl zkosen a Sigma kopala penaltu. Tu Vychodil bezpečně proměnil – 2:4. Krátce po rozehrání pálil z boku Látal, jeho ránu brankář kryl. Pak hlavičkoval Ambrozek, ale gól z toho ještě nebyl. V 88.minutě už ano, přímý kop rozehrál Ambrozek a Voleský dal hlavou na 3:4. A v poslední minutě se situace opakoval, po dalším centru Ambrozka z přímého kopu skóroval opět hlavou Voleský a dal na konečných 4:4.

„První poločas jsme odehráli strašně. Soupeř měl za celý zápas tři střely a jeden roh, který šel na bránu, z toho dal čtyři góly. Ve druhé půlce nás čekala šichta, kluci to odbojovali, hráli jsme vabank, v závěru nám to tam dvakrát propadlo, jsme rádi, že jsme vůbec remizovali,“ řekl trenér SK Sigma U 19 Jiří Saňák.

SK Sigma Olomouc U 19 – Karviná U 19 4:4 (0:3)

Branky: 89. a 90. Voleský, 50. Zifčák, 82. (pen.) Vychodil – 24. Peremene, 27. Strnad, 45. Ambrosiewicz, 66. Pavlík. Rozhodčí: Dorušák – Hodaň, Vojtek. ŽK: Vychodil, Voleský – Novák, Pavlík. Diváci: 100.
SK Sigma U 19: Zlámal – Surzyn, Markovič (18. Kiška, 78. Voleský), Juráš, Matoušek – Látal, Ambrozek, Antl, Socha (46. Vychodil) – Smékal (39. Schlimbach), Zifčák. Trenér Jiří Saňák.

Mladší dorost SK Sigma neměl venku potížeMladší dorost SK Sigma neměl venku potíže
| 26.09.2016
SK Sigma U 19 s další výhrou, rozhodl VoleskýSK Sigma U 19 s další výhrou, rozhodl Voleský
| 24.09.2016
Mladší dorost SK Sigma hrál s Dunajskou StredouMladší dorost SK Sigma hrál s Dunajskou Stredou
| 21.09.2016
Staroba: Nebylo to jednoduchéStaroba: Nebylo to jednoduché
Devatenáctka SK Sigma zvítězila venkuDevatenáctka SK Sigma zvítězila venku
| 19.09.2016
Mladší dorost SK Sigma doma jen s remízouMladší dorost SK Sigma doma jen s remízou
Jsme rádi, že se útočníkům daří, řekl StarobaJsme rádi, že se útočníkům daří, řekl Staroba
| 14.09.2016
Stoper Neuer rozhodl o výhře repre U 18Stoper Neuer rozhodl o výhře repre U 18
| 12.09.2016
SK Sigma U 19 s další jasnou výhrou, Voleský dal hattrickSK Sigma U 19 s další jasnou výhrou, Voleský dal hattrick