Sigma dohrávku zvládla za tři body

04.10.2016 / A tým

Dohrávku 5.kola Fotbalové národní ligy tým SK Sigma Olomouc zvládl vítězně. Hanáci doma na Andrově stadionu porazili Táborsko brankami Jakuba Plška a Tomáše Zahradníčka. V tabulce Sigma bodově dorovnala první Ostravu, na druhém místě je jen o horší skore.

Trenér Václav Jílek poslal do utkání stejnou sestavu, jako v předchozím kole. Chyběli útočník Václav Vašíček (zranění) a stoper Jan Štěrba se záložníkem Janem Hladíkem a obráncem Martinem Hálou, kteří se zotavují po zraněních.

Sigma měla jasný cíl a za další výhrou šla hned od úvodního hvizdu. V 7.minutě obrana zblokoval dobrý centr Vepřka, vzápětí se na pravé straně perfektně uvolnil Plšek, dával pod sebe pro Petra, ale tomu sjel balon z nohy. V 15.minutě kopala Sigma přímák kousek od vápna. Petr trefil jen do zdi, následnou střelu Falty srazil protihráč, pak opět Falta střílel vedle. O tři minuty později byl v tutovce Plšek, jeho ráno do levé šibenice vytáhl brankář na roh. A z toho uhodilo. Falta poslal balon do vápna, Plšek se uvolnil a bylo to 1:0. Ve 23.minutě zakončoval z malého vápna po centru zleva tísněn Chorý, táborský brankář míč stačil zastavit včas. Hosté měli jednu možnost, bylo to po přímém kopu, který vypadal nebezpečně, ale míč nakonec v klidu lapil Buchta.

Do pauzy se Sigmě náskok navýšit nepovedlo, ale vyšlo to krátce po startu druhé půlky. V 51. minutě vyslal Plšek famózní kolmičkou vpřed Zahradníčka. Ten šel sám na gólmana a trefil se krásně k levé tyčce – 2:0. Za dalších pět minut to mohlo být o tři. Po zakončení Chorého už se diváci radovali, ale brankář Toma perfektním zákrokem vyrazil míč na roh. Z toho vyšel Hanákům stejný signál, jako při první brance, jenže tentokrát Sladkému střela nesedla. Po hodině hry přišla šance Táborska, zakončoval Ciku a na brankové čáře zachraňoval Sladký. Ten byl v akci na druhé straně v 68.minutě. To se protáhl po pravém křídle, poslal před ostrý centr a těsně před na zadní tyčce číhajícím Chorým tečoval míč pryč v posledních chvíli jeden z obránců. Sigma si hlídala náskok dvou branek, ale chtěla ještě přidat i tu třetí. A nebylo k ní daleko. Šest minut před koncem po centru Jemelky hlavičkoval Chorý vedle. Pak dostal Chorý dobrou příhru do vápna od Housky, ale místo střely zkoušel ještě přihrávat pod sebe a nic z toho nebylo. V nastaveném čase byl po rohu u míče Plšek, ale jeho zakončení chyběl důraz.

SK Sigma Olomouc – FC MAS Táborsko 2:0 (1:0)

Branky:
19. Plšek, 51. Zahradníček. Rozhodčí: Berka – Wilczek, Peřina. ŽK: Chorý – Nešický, Džafič, Kalvach, Ciferský, Hanzlík, Presl. Diváci: 1962.
SK Sigma: Buchta – Sladký, Škerle, Šindelář, Vepřek (71. Jemelka) – Zahradníček, Houska, Plšek, Petr (79. Habusta), Falta – Chorý (86. Yunis). Trenér Václav Jílek.
Táborsko:  Toma – Hovorka, Mráz, Cíferský, Hanzlík – Kalvach, Nešický, Javorek (46. Fulnek) – Ciku (70. Froněk), Džafić – Mrázek (56. Presl). Trenér Petr Frňka.

Střely na: 7:3
Střely vedle: 5:3