Aktuality

Trenér Jílek o dlouhé pauze: Nehledáme výmluvy

Trenér Jílek o dlouhé pauze: Nehledáme výmluvy

05.11.2016 / A tým

Na deset zakulatili počet podzimních výher fotbalisté SK Sigma Olomouc. Ve 14. kole FN ligy Hanáci doma na Andrově stadionu bez potíží porazili Ústí nad Labem, Modrá lavina soupeře přejela pět k nule. „Jsem spokojený s výsledkem i předvedenou hrou, samozřejmě se tam najdou chyby, máme pořád na čem pracovat. Ale celkově jsme utkání zvládli velmi dobře,“ řekl trenér SK Sigma Václav Jílek. Teď je ho tým čeká dlouhá pauza, vzhledem k repre povinnostem hráčů obou týmů je odložen zápas v Ostravě, takže Sigma bude hrát až v pátek 18. listopadu doma proti Prostějovu.

Jak hodnotíte utkání proti Ústí nad Labem?
Byli jsme si vědomi problémů soupeře, nechtěli jsme se k tomu nějak upínat, ale musíme respektovat, že mu pět nebo šest hráčů chybí. Chtěli jsme toho využít, že tam jsou hráči, hlavně v obranné řadě, kteří spolu často nehrávají. Chtěli jsme od začátku vytvořit tlak, hrát hodně aktivně, agresivně, což se nám podařilo. Korunovali jsme to těmi vstřelenými góly, pak třetí branka do poločasu už byla rozhodující. Takže jsem spokojený s výsledkem i předvedenou hrou, samozřejmě se tam najdou chyby, máme pořád na čem pracovat. Ale celkově jsme utkání zvládli velmi dobře.

Tým jste koučoval z lavičky v novém outfitu, obvyklý sportovní oděv nahradil společenský, a to oblek od společnosti Bandi Vamos. Jak jste se v pro vás nezvyklém oblečení napoprvé cítil.
Je to nová spolupráce. Přiznám se, že to pro mě není úplně komfortní, daleko lépe se cítím v těch volných sportovních věcech. Na druhou stranu se vyhrálo, takže tu tradici budeme dodržovat.

Trenér Václav Jílek po utkání


Místo zraněného Aleše Škerleho nastoupil v základní sestavě Uroš Radakovič. Co rozhodlo pro něj před Janem Štěrbou?
Rozhodla aktuální sportovní výkonnost. Nebylo to podle zápasů béčka, ale spíš podle toho, jak jsme to vnímali v průběhu tréninkového procesu. Nevím, jestli na Honzu malinko nedolehl zákrok z Varnsdorfu, kde byl trošku otřesený. Nemyslím si, že je teď úplně v takové té top připravenosti, ale na druhou stranu ten potenciál má a určitě ho v nejbližších měsících stoprocentně potvrdí. O tom jsem přesvědčený.

Jak hodnotíte výkon Uroš Radakoviče? Za áčko opět hrál v základu po jedenácti kolech.
Na Urošovi myslím každý viděl, že byl perfektně připravený. Ten hráč teď prošel takovou v uvozovkách očistou. Musím říct, že před dvěma měsíci nebyl připravený vůbec na zápasový rytmus, na zápasové tempo, byla tam nějaká mírná nadváha. Všechno se to dalo kupy, myslím si, že i pohybově, aktivitou, agresivitou, ve středu přesně splnil ta očekávání. A doufám, že tady budeme vidět takového Radakoviče, jako když přišel, ještě když se tady hrála liga.

Jakub Petr gól nedal, ale měl tři asistence. Jak vnímáte jeho přínos pro tým?
Kuba se potýkal v některých předchozích zápasech s malou mírou aktivity, to jsem mu vytýkal. Myslím si, že si to vzal k srdci a jednoznačně to ukázal. V těch situacích krásně zvýhodnil spoluhráče, hrál hodně aktivně, odehrál velmi dobré utkání.

Proti Prostějovu hrajete až v pátek 18. listopadu, ta utkání dělí šestnáct dní. Není to až nepříjemně mnoho?
Je tam obrovská pauza. Šestnáct dní, to je velká mezera, vůbec to vyplnit a udržet mužstvo v nějakém zápasovém rytmu bude velmi složité. My jsme chtěli v té pauze hrát nějaké utkání, ale bohužel v této fázi sezony už sem těžko někoho přivedeme nebo přesvědčíme. A také už je finále podzimní části sezony, myslím, že už toho také máme trošku dost, chvílemi byl program nahuštěný, zápasy se nakumulovaly. Je to jenom na nás jak to uchopíme, je potřeba to vzít jako fakt a připravit se na to. Nehledáme výmluvy, jestli nám to bude nebo nebude vyhovovat. Pak musíme zvládnout Prostějov a Baník ve čtyřech dnech. Chceme bodovat naplno.
A tým - další aktuality:

Vstupenky na Spartu stále v prodejiVstupenky na Spartu stále v prodeji
| 18.02.2020
Lukáš Juliš: Dva góly hned v prvním utkání? To si musíte vysnítLukáš Juliš: Dva góly hned v prvním utkání? To si musíte vysnít
| 15.02.2020
Úspěšný start do jara. Sigma v Teplicích zvítězila 3:1Úspěšný start do jara. Sigma v Teplicích zvítězila 3:1
| 15.02.2020
Sestava SK Sigma proti TeplicímSestava SK Sigma proti Teplicím
| 15.02.2020
Ladislav Minář: Sigma by měla být ve Skupině o EvropuLadislav Minář: Sigma by měla být ve Skupině o Evropu
| 13.02.2020
21. kolo: Sigma začne jaro v Teplicích21. kolo: Sigma začne jaro v Teplicích
| 13.02.2020
David Houska: Tým je odhodlaný stoupat tabulkou výšDavid Houska: Tým je odhodlaný stoupat tabulkou výš
| 13.02.2020
Trenér Látal: Příprava proběhla podle našich představTrenér Látal: Příprava proběhla podle našich představ
| 13.02.2020
Pojď se Sigmou do divadlaPojď se Sigmou do divadla
| 12.02.2020
Souhrn zimní přípravy A-týmuSouhrn zimní přípravy A-týmu
| 10.02.2020OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná