Béčko remizovalo, bod trefil Yunis

06.03.2016 / B tým

Tým SK Sigma Olomouc B získal v prvním jarním utkání Fotbalové národní ligy bod. Béčko doma s Táborskem prohrávalo, ale v poslední minutě srovnal z penalty za faul na Jana Rajnocha Jakub Yunis.

První brankovou možnost utkání měla Sigma, střelu Moulise z mladého vápna však obrana zblokovala na roh. Na druhé straně zahrozili hosté v 11. minutě, ránu Džafiče zastavilo břevno. Jinak byla obě mužstva pozorná v defenzivě, a i když se směrem dopředu snažili domácí i hosté, vyložených šancí mnoho nebylo. Ale nějaké se urodily. Po půlhodině hry hlavičkoval nad Froněk, za domácí ve 33. minutě kontroval nepříjemnou střelou P. Ševčík. Šest minut před přestávkou poslal dobrý pas zprava Kalvach, po míči se natahoval Yunis, ale ke gólu mu chyběl kousek. Stejně jako ve 41. minutě, kdy Yunis zakončoval po rohovém kopu, avšak nestačil míč usměrnit správným směrem.

Reportáž z utkání

Po přestávce stále držel bezbrankový stav. A mohl se měnit v 61. minutě. To šel Moulis ze strany na brankáře, gólman Toma jeho šanci vyrazil. Patnáct minut před koncem byli zase blízko k vedoucí brance hosté, Ciku ale hlavičkoval z dobré pozice hodně nepřesně. V 81. minutě se na levém křídel dobře uvolnil Hýbl, nacentroval, ale míč usměrnit do brány nedokázali na první tyčce A. Ševčík, ani na zadní Yunis. V 86. minutě přišla další velká šance Sigmy. Po rohovém kopu a následném závaru se dostal k míči na malém vápně A. Ševčík, ale ve skluzu nestačil balon posunout kolem gólmana. A hosté vyrazili do brejku, ze kterého se jim podařilo skórovat. Béčko se ale nevzdávalo a ve zbývajícím čase si vytvořilo tlak v šestnáctce soupeře. V poslední minutě hosté faulovali ve vápně Rajnocha, nařízenou penaltu Yunis střelou k pravé tyčce proměnil a srovnal na konečných 1:1.

„Bod proti silnému Táborsku je určitě dobrý. Hráči pracovali dobře v defenzivě, bojovali, doufám, že nám to vydrží. V pojetí hry jsme se ve srovnání s podzimem zlepšili, kluky můžu pochválit. Honza Rajnoch se ukázal jako správný kapitán, prostě to tam vyválčil. Myslím, že remíza byla spravedlivá, práce hráčů byla oceněná,“ řekl trenér SK Sigma Augustin Chromý.

SK Sigma Olomouc B – FC MAS Táborsko 1:1 (0:0)

Branky: 90+1 (pen.) Yunis – 87. Ciku. Rozhodčí: Franěk – Melichar, Myška. ŽK: Habusta, Yunis – Ciferský. Diváci: 187.
SK Sigma B: Spurný – Texl, Rajnoch, Jemelka, Hýbl – P. Ševčík (90+2 Buchvaldek), Habusta, Kalvach, Moulis (64. Hladík) – Malec (46. A. Ševčík), Yunis. Trenér Augustin Chromý.
Táborsko: Toma – Ciferský, Hanzlík, Mráz, Sladký – Nešický, Ciku, Juroška, Javorek (91. Pilík), Froněk (63. Presl) – Džafič. Trenér Petr Frňka.