Aktuality

10. kolo: Sigma jede do Vítkovic

10. kolo: Sigma jede do Vítkovic

07.10.2016 / A tým

První třetinu Fotbalové národní ligy zakončí tým SK Sigma Olomouc zápasem ve Vítkovicích. Duel 10. kola tam Hanáci hrají v sobotu 8. října od 16.00. V utkání bude chybět útočník Tomáš Chorý, který má jednozápasovou stopku za čtyři žluté karty.

Sigmu čeká utkání na hřišti nováčka soutěže, ale už v úvodu sezony se přesvědčila, že takový zápas není nic jednoduché, když hrála v Prostějově nerozhodně. „Myslím, že před žádným zápasem nejsme v pozici, že bychom něco podceňovali, zvlášť po těch zkušenostech z úvodu sezony, z těch tří úvodních kol. Pro nás je nyní základ udržet to nastavení, jít zápas od zápasu dál. Nějaké podcenění určitě nepřichází do úvahy,“ řekl asistent trenéra SK Sigma Ladislav Onofrej.

Vítkovice z dosavadních čtyř domácích zápasů dva vyhrály. „Soupeř má určitě kvalitu v útočnících, ať už je to Mišinský nebo Kraut, oba jsou to kvalitní hráči. Na ně si musíme dát pozor, k tomu také na standardní situace,“ uvedl Onofrej.

V předchozích dvou venkovních zápasech, v Třinci a ve Varnsdorfu, Sigma soupeře jasně předčila. „Mužstvo dostalo svoji tváři, kluci vědí, co mají hrát. Chceme takto pokračovat, určitě po nich budeme vyžadovat to, co v předchozích zápasech,“ řekl Onofrej.

V týmu SK Sigma budou scházet dva útočníci. Pro zranění je stále mimo hru Václav Vašíček, zítra nemůže hrát ani Tomáš Chorý, který má jednozápasový trest za čtyři žluté karty. „Že nemůže hrát Chorý, to je určitě oslabení. Ale máme dost široký kádr na to, abychom ho nahradili. Není to o jednom hráči, i když Choras odvedl v předchozích zápasech hodně práce. Musíme si s jeho absencí poradit,“ podotkl.

Počasí
Podle serveru chmi.cz bude naše území ovlivňovat výšková tlaková níže nad Pobaltím. Mělo by být oblačno až zataženo a místy slabý občasný déšť nebo mrholení, v polohách nad 1200 m srážky smíšené nebo sněhové. Nejvyšší teploty 6 až 9 °C, na horách 0 až 4 °C. Slabý proměnlivý vítr do 4 m/s. Rozptylové podmínky: v noci a ráno mírně nepříznivé, přes den dobré.

Info pro fanoušky
Pokud se chystáte na výjezd, zde info od pořadatelů: „Do sektoru nebudou vpuštěny osoby zjevně pod vlivem alkoholu či jiných návykových látek. Budou prováděny namátkové testy a dechové zkoušky za asistence strážníků Městské policie. Na utkání je zakázáno vnášet jakékoliv tvrdé tyče či jiné předměty, které mohou být použity jako zbraň, vlajky a předměty z hořlavého materiálu, nebo se zakázanou symbolikou. Je zakázáno používat pyrotechniku a kouření na stadionu mimo vyhrazená stanoviště pro kuřáky. V celém areálu je také zakázán prodej a konzumace alkoholických nápojů. Dovolujeme si také upozornit na změnu v návštěvním řádu a to, že nebudou otevřeny žádné úschovny. Žádáme tedy fanoušky, aby si kabelky, batohy, tašky při vstupu na stadion ponechali v úschovně na vlakovém nádraží, v autech nebo si je nebrali sebou na stadion, neboť nebudou vpuštěni. Tímto se předejde možným nedorozuměním na bezpečnostních prohlídkách. Na stadion je zakázáno vnášet předměty, kterými by mohla být jakkoliv ohrožena bezpečnost osob a zázemí na stadionu nebo samotný průběh utkání. V případě podezřelého, či nevhodného chování před vstupem na stadion, má pořadatel právo vyzvat diváka, aby se legitimoval pořadatelské nebo bezpečnostní službě. U standardních fanouškovských vlajek žádáme, aby tyto nebyly vyvěšovány na místa, kde budou překrývat reklamní bannery. Upozorňujeme, že v takovém případě pořadatelská služba vlajku překrývající reklamní bannery odstraní. Dále si dovolujeme upozornit fanoušky hostů, že jakéhokoliv poškození atletické dráhy způsobí škodu vyvozující trestný čin. Pro fanoušky hostů je vyhrazeno v sektorech C1 až C4 1.365 míst. Cena vstupenky do sektorů C1 až C4 je 60 Kč.“

Pravděpodobné sestavy
Vítkovice:
Kostolanský – Cverna, Mikula, Coufal, Hlavsa – Ondráček, Texl, Vaněk, Duda – Mišinský, Kraut. Trenér Roman West.
SK Sigma Olomouc: Buchta – Sladký, Štěrba, Šindelář, Vepřek – Zahradníček, Houska, Petr, Plšek, Falta – Yunis. Trenér Václav Jílek.

Utkání Vítkovice - SK Sigma Olomouc se hraje v sobotu 8. října od 16.00 (rozhodčí Adámková – Kotík, Vysloužil).
A tým - další aktuality:

V dalším přípravném utkání Sigma porazila Hradec V dalším přípravném utkání Sigma porazila Hradec
| 26.06.2019
Sestava SK Sigma proti Hradci KrálovéSestava SK Sigma proti Hradci Králové
| 26.06.2019
VIDEO: Lukáš Greššák a Milan Kerbr o prvních trénincích VIDEO: Lukáš Greššák a Milan Kerbr o prvních trénincích
| 26.06.2019
Jakub Yunis prodlužuje v SK Sigma, na hostování odchází Pavel DvořákJakub Yunis prodlužuje v SK Sigma, na hostování odchází Pavel Dvořák
| 25.06.2019
Sigma vítá další posilu, přichází obránce Milan KerbrSigma vítá další posilu, přichází obránce Milan Kerbr
| 25.06.2019
A-tým prohrál v přípravě s VítkovicemiA-tým prohrál v přípravě s Vítkovicemi
| 22.06.2019
Sestava SK Sigma proti VítkovicímSestava SK Sigma proti Vítkovicím
| 22.06.2019
První utkání přípravy Sigma zvládla. Otrokovice přehrála 2:0První utkání přípravy Sigma zvládla. Otrokovice přehrála 2:0
| 21.06.2019
Sestava pro přípravný zápas proti OtrokovicímSestava pro přípravný zápas proti Otrokovicím
| 21.06.2019
Upřesnění 1. - 3. kola FORTUNA:LIGYUpřesnění 1. - 3. kola FORTUNA:LIGY
| 21.06.2019OLTV.cz
TravelSlevy.cz
Rádio Haná