Vstupenky a zájezdy na světový fotbal Vstupenky a zájezdy na světový fotbal

Aktuality

Chromý: Je to dobrý bod

Chromý: Je to dobrý bod

08.03.2016 / B tým

Remízou jedna k jedné vstoupil do jarní části Fotbalové národní ligy tým SK Sigma Olomouc B. Béčko doma na Andrově stadionu v duelu proti Táborsku mohlo jít v závěru zápasu do vedení, jenže naopak samo z brejku inkasovalo. Ale nakonec se podařilo srovnat, když v nastavení proměnil pokutový kop útočník Jakub Yunis (1996), který hrál ve 2. lize poprvé v kariéře v základní sestavě.

Trenér SK Sigma B Augustin Chromý nakonec moc tým pochválit za dobrý, srdnatý a bojovný výkon. „Vzhledem k tomu, že jsme SK Sigma Olomouc B, tak je ten bod proti silnému Táborsku určitě dobrý. Řeknu to takhle – kdybychom tohle utkání hráli v srpnu, ve stejném složení, tak jsme ho možná prohráli jedna šest. Hráči bojovností přesvědčili, byla tam vidět změna pojetí. Tento trend chceme udržet celé jaro. Pracovali jsme na tom od podzimu, musíme hrát do defenzivy všichni, hrát agresivně, nekompromisně, tvrdě. I když se soupeř dostal do šancí, ale to my také, tak jsme se v pojetí hry zlepšili. Ale je otázka, jak moc to bude stačit,“ řekl trenér Chromý.

Závěr zápasu nebyl pro béčko jednoduchý. Nejprve měl vedoucí branku na noze Adam Ševčík, ale z brejku se naopak prosadili hosté. „Musím kluky pochválit, že se nesložili v 88. minutě po inkasované brance. Myslím, že Honza Rajnoch se ukázal jako správný kapitán, v podstatě to tam vyválčil. Byl pro nás v tom utkání důležitý jako zkušený hráč, vedle sebe měl Jemelku, který hrál ve druhé lize na stoperu poprvé. Zvládl to dirigovat a na závěr nám pomohl, vybojoval penaltu. Podařilo se nám vyrovnat, snaha hráčů byla oceněná, kluci se z toho radovali, jako kdyby vyhráli. Za to díky, takhle musíme hrát,“ podotkl. „Je to velice důležitý bod, Táborsko je silný soupeř. Výsledek je pro nás velice dobrý,“ řekl Chromý.

Béčko chtělo bezbrankový vývoj zlomit, ale málem na to doplatilo. „Věděl jsem, že ke konci za stavu nula nula to budou chtít hráči zlomit. Třeba Jirka Texl běhal v závěru na hrotu. Chovali se stejně jako v dorostu nebo v MSFL, kdy jsme to chtěli za každou cenu urvat. Výsledkem bylo to, že po naší šanci a brejku hlavičkoval sám hráč na zadní tyči. To je hloupá branka, která by se zase neměla stát. Přičítám to tomu, že jsme mysleli jen na hru dopředu a nepohlídali si ten brejk. To každé zkušené mužstvo přeruší. Tentokrát jsme ještě stačili po závěrečném tlaku vyrovnat,“ poznamenal Chromý.

Poprvé hrál v základní sestavě ve 2. lize útočník Jakub Yunis. A proměnil v nastaveném čase pokutový kop na 1:1. „Lukáš Kalvach nedal v přípravě dvě penalty, pak jsme v Tipsport lize nezvládli penalty s Boleslaví. Najednou jsem viděl, jak se po sobě hráči dívají. Jakub to vzal na sebe a dal gól, to bylo důležité,“ podotkl Chromý.
B tým - další aktuality:

Sigma B prohrála o penaltu s 1. HFKSigma B prohrála o penaltu s 1. HFK
| 18.02.2017
Několik hráčů z týmu SK Sigma B míří na hostováníNěkolik hráčů z týmu SK Sigma B míří na hostování
| 17.02.2017
Myslím, že mladí hráči obstáli, řekl ChromýMyslím, že mladí hráči obstáli, řekl Chromý
| 12.02.2017
Béčko SK Sigma zvítězilo v ŽiliněBéčko SK Sigma zvítězilo v Žilině
| 11.02.2017
Béčko SK Sigma o gól prohráloBéčko SK Sigma o gól prohrálo
| 04.02.2017
Béčko SK Sigma doma prohrálo s Brnem BBéčko SK Sigma doma prohrálo s Brnem B
| 28.01.2017
Béčko SK Sigma porazilo VyškovBéčko SK Sigma porazilo Vyškov
| 21.01.2017
Béčko SK Sigma s další remízouBéčko SK Sigma s další remízou
| 18.01.2017
Béčko SK Sigma remizovalo, gól dal SchlimbachBéčko SK Sigma remizovalo, gól dal Schlimbach
| 14.01.2017
Béčko SK Sigma zahájilo přípravu na jaroBéčko SK Sigma zahájilo přípravu na jaro
| 11.01.2017OLTV.cz
TravelSlevy.cz
Rádio Haná