Aktuality

Chromý: Je to dobrý bod

Chromý: Je to dobrý bod

08.03.2016 / B tým

Remízou jedna k jedné vstoupil do jarní části Fotbalové národní ligy tým SK Sigma Olomouc B. Béčko doma na Andrově stadionu v duelu proti Táborsku mohlo jít v závěru zápasu do vedení, jenže naopak samo z brejku inkasovalo. Ale nakonec se podařilo srovnat, když v nastavení proměnil pokutový kop útočník Jakub Yunis (1996), který hrál ve 2. lize poprvé v kariéře v základní sestavě.

Trenér SK Sigma B Augustin Chromý nakonec moc tým pochválit za dobrý, srdnatý a bojovný výkon. „Vzhledem k tomu, že jsme SK Sigma Olomouc B, tak je ten bod proti silnému Táborsku určitě dobrý. Řeknu to takhle – kdybychom tohle utkání hráli v srpnu, ve stejném složení, tak jsme ho možná prohráli jedna šest. Hráči bojovností přesvědčili, byla tam vidět změna pojetí. Tento trend chceme udržet celé jaro. Pracovali jsme na tom od podzimu, musíme hrát do defenzivy všichni, hrát agresivně, nekompromisně, tvrdě. I když se soupeř dostal do šancí, ale to my také, tak jsme se v pojetí hry zlepšili. Ale je otázka, jak moc to bude stačit,“ řekl trenér Chromý.

Závěr zápasu nebyl pro béčko jednoduchý. Nejprve měl vedoucí branku na noze Adam Ševčík, ale z brejku se naopak prosadili hosté. „Musím kluky pochválit, že se nesložili v 88. minutě po inkasované brance. Myslím, že Honza Rajnoch se ukázal jako správný kapitán, v podstatě to tam vyválčil. Byl pro nás v tom utkání důležitý jako zkušený hráč, vedle sebe měl Jemelku, který hrál ve druhé lize na stoperu poprvé. Zvládl to dirigovat a na závěr nám pomohl, vybojoval penaltu. Podařilo se nám vyrovnat, snaha hráčů byla oceněná, kluci se z toho radovali, jako kdyby vyhráli. Za to díky, takhle musíme hrát,“ podotkl. „Je to velice důležitý bod, Táborsko je silný soupeř. Výsledek je pro nás velice dobrý,“ řekl Chromý.

Béčko chtělo bezbrankový vývoj zlomit, ale málem na to doplatilo. „Věděl jsem, že ke konci za stavu nula nula to budou chtít hráči zlomit. Třeba Jirka Texl běhal v závěru na hrotu. Chovali se stejně jako v dorostu nebo v MSFL, kdy jsme to chtěli za každou cenu urvat. Výsledkem bylo to, že po naší šanci a brejku hlavičkoval sám hráč na zadní tyči. To je hloupá branka, která by se zase neměla stát. Přičítám to tomu, že jsme mysleli jen na hru dopředu a nepohlídali si ten brejk. To každé zkušené mužstvo přeruší. Tentokrát jsme ještě stačili po závěrečném tlaku vyrovnat,“ poznamenal Chromý.

Poprvé hrál v základní sestavě ve 2. lize útočník Jakub Yunis. A proměnil v nastaveném čase pokutový kop na 1:1. „Lukáš Kalvach nedal v přípravě dvě penalty, pak jsme v Tipsport lize nezvládli penalty s Boleslaví. Najednou jsem viděl, jak se po sobě hráči dívají. Jakub to vzal na sebe a dal gól, to bylo důležité,“ podotkl Chromý.
B tým - další aktuality:

Sigma B s jasnou výhrou, Jan Hladík dal dva gólySigma B s jasnou výhrou, Jan Hladík dal dva góly
| 22.10.2016
Béčko SK Sigma má doma BlanskoBéčko SK Sigma má doma Blansko
| 21.10.2016
Béčku zápas venku nevyšelBéčku zápas venku nevyšel
| 20.10.2016
Béčko SK Sigma prohrálo, dohrávalo v desetiBéčko SK Sigma prohrálo, dohrávalo v deseti
| 16.10.2016
Béčko SK Sigma hraje ve Velkém MeziříčíBéčko SK Sigma hraje ve Velkém Meziříčí
| 14.10.2016
Musíme dál pracovat stejně, řekl trenér ChromýMusíme dál pracovat stejně, řekl trenér Chromý
| 12.10.2016
Béčko vyhrálo, je v čele, Buchvaldek dal dva gólyBéčko vyhrálo, je v čele, Buchvaldek dal dva góly
| 09.10.2016
Béčko SK Sigma má doma LíšeňBéčko SK Sigma má doma Líšeň
| 07.10.2016
Chromý: Bylo to jasné vítězstvíChromý: Bylo to jasné vítězství
| 05.10.2016
Béčko Sigmy doma s jasnou výhrou, Richter dal dva gólyBéčko Sigmy doma s jasnou výhrou, Richter dal dva góly
| 01.10.2016OLTV.cz
TravelSlevy.cz
Rádio Haná