Béčko SK Sigma vyhrálo, body trefil Moulis

08.05.2016 / B tým

Tým SK Sigma Olomouc B v jarní části sezony poprvé zabodoval naplno. Béčko doma na Andrově stadionu porazilo Vlašim nejtěsnějším rozdílem, jedinou branku zápasu dal devatenáct minut před koncem Pavel Moulis.

Hosté měli z předchozích pěti zápasů skóre pět ku pěti, takže bylo předem dáno, že Sigmu čeká duel proti soupeři, který má dobře organizovanou hru v defenzivě. A to se potvrdilo. Cestu do šancí hledali Hanáci v prvním poločase chvílemi těžko. Navíc když měli zamáváno tolik ofsajdu, jako snad ve všech zápasech sezony předtím dohromady … Ale přesto nějaké šance byly. V 17.minutě pálil zdálky Kalvach, brankář jeho pokus chytil. Ve 22.minutě uvolnil výtečnou přihrávkou Texl Buchvaldka. Ten byl sám před brankářem, ale prostřelit ho nedokázal. Sedm minut před přestávkou letěla dalekonosná bomba Hýbla metr nad. Hosté toho mnoho neměli, brankář Reichl nic složitějšího řešit nemusel.

Reportáž z utkání

Začátek druhého poločasu Sigma soupeře jasně předčila. Hned v úvodu odpustil rozhodčí hostům penaltu za faul na Chorého. Pak střílel z hranice šestnáctky kousek nad Buchvaldek. V 57. minutě se Chorý protáhl mezi dvojicí protihráčů, byl kousek od vápna sražen, ale místo standardky pro domácí se pískal útočný faul … O dvě minuty později se prodral do tutovky A. Ševčík, jeho bombu brankář Budinský vyrazil. Vzápětí pálil rovněž z dobré pozice Chorý, vlašimský gólman znovu vyrážel. A v 62.minutě dopadla stejně bomba A. Ševčíka. V 69.minutě poslal Habusta balon za obranu pro Moulise, ten sám před brankářem netrefil. Tlak Sigmy ale nakonec přece jen skončil kýženým gólem. V 71.minutě se Moulis prosadil středem a poslal míč tam, kam bylo třeba – 1:0. V závěrečných minutách už se Hanákům podařilo hubený náskok a zasloužený zisk tří bodů uhájit.

„Nebylo to jednoduché, Vlašim je perfektní v defenzivě. Dařilo se jí v soubojích, my jsme v nich nasbírali hodně žlutých karet. Kluci to odbojovali, jsem rád, že jsme vyhráli a utkání dohráli bez vyloučeného hráče. Konečně se k nám přiklonilo štěstí, že jsme branku dali. I když další šancí bylo dost,“ řekl trenér SK Sigma B Augustin Chromý.

SK Sigma Olomouc B – Vlašim 1:0 (0:0)

Branka: 71. Moulis. Rozhodčí: Berka – Černý, Vitner. ŽK: Hýbl, Štěrba, Chorý, Moulis, O. Ševčík – Tarczal, Štochl. Diváci: 114.
SK Sigma B: Reichl – Zahradníček (57. A. Ševčík), Štěrba, Jemelka, Hýbl – Texl, Kalvach, Habusta, Buchvaldek, Vichta (20. Moulis) – Chorý (67. O. Ševčík). Trenér Augustin Chromý.