SK Sigma Olomouc vs. FK Fotbal Třinex 31. 3. 2017 v 18:00 SK Sigma Olomouc vs. FK Fotbal Třinex 31. 3. 2017 v 18:00

Aktuality

Nakonec tu remízu bereme, řekl Chromý

Nakonec tu remízu bereme, řekl Chromý

08.09.2016 / B tým

Béčko SK Sigma Olomouc mělo ve středečním domácím utkání proti Uničovu více šancí než soupeř, ale duel vloženého 15. kola Moravskoslezské fotbalové ligy skončil nerozhodně jedna k jedné. „Nakonec tu remízu se silným soupeřem bereme,“ řekl trenér SK Sigma B Augustin Chromý.

Jak hodnotíte utkání proti Uničovu?
Myslím, že jsme odehráli velmi dobrý zápas. Uničov ukázal zkušenost, kterou jsme předpokládali. Hráče jsem pořád nabádal, aby se nebáli hrát. V úvodu se pod vlivem rychlého střídání a také s vědomím prohry s přípravy s tímto soupeře dva šest trošku báli hrát. Ale pak bylo vidět, že jakmile jsme se přestali bát hrát a začali kombinovat, tak s tím měl soupeř velké problémy. Utkání se lámalo šancí Honzy Ambrozka, to mohl dohrát do gólu. Uspěchal tu situaci, i když měl dost času. Ale to je o těch zkušenostech, stejně jako u Ambrozka i v případě Látala nebo Surzyna. Čím více takto těžkých zápasů ti kluci odehrají, tím dříve ukážou to, co umí.

Krátce po tutovce Jana Ambrozka jste naopak inkasovali.
Byla to klasická situace nedáš-dostaneš. My jsme měli více šancí, mohli rozhodnout, ale bohužel už v situaci, kdy jsme měli hru více my, jsme dostali gól, když jsme nezvládli jednu situaci. To byla škoda, ale nebudu se rouhat, když jsme v 88. minutě vyrovnali, tak musím kluky pochválit za to, že to nevzdali a bojovali až do konce. I když myslím, že v mnoha situacích panikařili, byli zbytečně nervózní, měli hodně situací dohrát lépe. Ale nastoupil tam třeba Vichta, který měl v den zápasu narozeniny, tak jsem myslel, že dá gól (směje se). Nakonec tu remízu jedna jedna se silným soupeřem bereme.

Možná byla škoda, že jste v závěru nemohli ještě posílit ofenzivu, když jedno střídání po zranění Adama Ševčíka jste vyčerpal hned v úvodu zápasu.
Ano. To vynucené střídání hodně ovlivnilo úvod utkání, když přišlo zranění našeho kapitána. Adam se přece jenom na zápas chystal, s ním souhra celého týmu. A najednou se hráči dívají, co s ním je, nosítka, a tak dále. To vždycky mužstvo trošku poznamená, negativně to ovlivní utkání. Ale nesmíme se na to vymlouvat. Marek Schmidt, který tam nastoupil, utkání oddřel, hrál fantasticky. Na hrotu to měl těžké, svedl velké souboje s Romanem Vejvodou, který je výtečný hlavičkář.

Pozitivní je, že tým udělal od letní přípravy pokrok, že už dokázal uničovské zkušené útočníky pohlídat.
Přesně tak. V tom přípravném utkání v Leštině si Komenda s Krčem dělali s našimi obránci, co chtěli, v tom to bylo hodně jiné. V tom se kluci samozřejmě zlepšili.
B tým - další aktuality:

Béčko SK Sigma hraje v sobotu derbyBéčko SK Sigma hraje v sobotu derby
| 24.03.2017
Tým to zvládl velice dobře, řekl ChromýTým to zvládl velice dobře, řekl Chromý
| 23.03.2017
Béčko vstoupilo do jara vítězněBéčko vstoupilo do jara vítězně
| 18.03.2017
Chromý: Cíl máme pořád stejnýChromý: Cíl máme pořád stejný
| 16.03.2017
Sigma B generálku jasně vyhrálaSigma B generálku jasně vyhrála
| 11.03.2017
Béčko SK Sigma porazilo Uničov, rozhodl YunisBéčko SK Sigma porazilo Uničov, rozhodl Yunis
| 04.03.2017
Sigma B s jasnou výhrou, Bala dal hattrickSigma B s jasnou výhrou, Bala dal hattrick
| 01.03.2017
Týmy SK Sigma dřou i mimo trávníkyTýmy SK Sigma dřou i mimo trávníky
| 01.03.2017
Sigma B vyhrála, Yunis dal dva gólySigma B vyhrála, Yunis dal dva góly
| 25.02.2017
Béčko SK Sigma porazilo PřerovBéčko SK Sigma porazilo Přerov
| 22.02.2017OLTV.cz
TravelSlevy.cz
Rádio Haná