Aktuality

Nakonec tu remízu bereme, řekl Chromý

Nakonec tu remízu bereme, řekl Chromý

08.09.2016 / B tým

Béčko SK Sigma Olomouc mělo ve středečním domácím utkání proti Uničovu více šancí než soupeř, ale duel vloženého 15. kola Moravskoslezské fotbalové ligy skončil nerozhodně jedna k jedné. „Nakonec tu remízu se silným soupeřem bereme,“ řekl trenér SK Sigma B Augustin Chromý.

Jak hodnotíte utkání proti Uničovu?
Myslím, že jsme odehráli velmi dobrý zápas. Uničov ukázal zkušenost, kterou jsme předpokládali. Hráče jsem pořád nabádal, aby se nebáli hrát. V úvodu se pod vlivem rychlého střídání a také s vědomím prohry s přípravy s tímto soupeře dva šest trošku báli hrát. Ale pak bylo vidět, že jakmile jsme se přestali bát hrát a začali kombinovat, tak s tím měl soupeř velké problémy. Utkání se lámalo šancí Honzy Ambrozka, to mohl dohrát do gólu. Uspěchal tu situaci, i když měl dost času. Ale to je o těch zkušenostech, stejně jako u Ambrozka i v případě Látala nebo Surzyna. Čím více takto těžkých zápasů ti kluci odehrají, tím dříve ukážou to, co umí.

Krátce po tutovce Jana Ambrozka jste naopak inkasovali.
Byla to klasická situace nedáš-dostaneš. My jsme měli více šancí, mohli rozhodnout, ale bohužel už v situaci, kdy jsme měli hru více my, jsme dostali gól, když jsme nezvládli jednu situaci. To byla škoda, ale nebudu se rouhat, když jsme v 88. minutě vyrovnali, tak musím kluky pochválit za to, že to nevzdali a bojovali až do konce. I když myslím, že v mnoha situacích panikařili, byli zbytečně nervózní, měli hodně situací dohrát lépe. Ale nastoupil tam třeba Vichta, který měl v den zápasu narozeniny, tak jsem myslel, že dá gól (směje se). Nakonec tu remízu jedna jedna se silným soupeřem bereme.

Možná byla škoda, že jste v závěru nemohli ještě posílit ofenzivu, když jedno střídání po zranění Adama Ševčíka jste vyčerpal hned v úvodu zápasu.
Ano. To vynucené střídání hodně ovlivnilo úvod utkání, když přišlo zranění našeho kapitána. Adam se přece jenom na zápas chystal, s ním souhra celého týmu. A najednou se hráči dívají, co s ním je, nosítka, a tak dále. To vždycky mužstvo trošku poznamená, negativně to ovlivní utkání. Ale nesmíme se na to vymlouvat. Marek Schmidt, který tam nastoupil, utkání oddřel, hrál fantasticky. Na hrotu to měl těžké, svedl velké souboje s Romanem Vejvodou, který je výtečný hlavičkář.

Pozitivní je, že tým udělal od letní přípravy pokrok, že už dokázal uničovské zkušené útočníky pohlídat.
Přesně tak. V tom přípravném utkání v Leštině si Komenda s Krčem dělali s našimi obránci, co chtěli, v tom to bylo hodně jiné. V tom se kluci samozřejmě zlepšili.
B tým - další aktuality:

Béčko SK Sigma má první výhru z venkuBéčko SK Sigma má první výhru z venku
| 24.09.2016
Béčko SK Sigma jede do HulínaBéčko SK Sigma jede do Hulína
| 23.09.2016
Chromý: Celý tým odvedl dobrou práciChromý: Celý tým odvedl dobrou práci
| 20.09.2016
Béčko zvítězilo, Marek Schmidt dal dva gólyBéčko zvítězilo, Marek Schmidt dal dva góly
| 17.09.2016
Béčko SK Sigma má doma OtrokoviceBéčko SK Sigma má doma Otrokovice
| 16.09.2016
Béčko SK Sigma pykalo za spálené šanceBéčko SK Sigma pykalo za spálené šance
| 14.09.2016
Béčko SK Sigma venku zase bez boduBéčko SK Sigma venku zase bez bodu
| 10.09.2016
Béčko SK Sigma hraje ve VyškověBéčko SK Sigma hraje ve Vyškově
| 09.09.2016
Nakonec tu remízu bereme, řekl ChromýNakonec tu remízu bereme, řekl Chromý
| 08.09.2016
Béčko SK Sigma doma remizovalo s UničovemBéčko SK Sigma doma remizovalo s Uničovem
| 07.09.2016OLTV.cz
TravelSlevy.cz
Rádio Haná