S druhým poločasem jsme spokojení, říká Martin Hála

09.01.2016 / A tým

Tým SK Sigma Olomouc má za sebou první zápas Tipsport ligy v rámci zimní přípravy. V sobotu dopoledne nastoupili Hanáci proti poslednímu celku Synot ligy Baníku Ostrava. Díky dvěma gólům z druhé půle otočili vývoj utkání, a vyhrála 2:1. Na postu pravého obránce odehrál druhý poločas Martin Hála. A byl vidět, výtečně podporoval také ofenzivu, byl v gólové akci, pak vypracoval tutovku pro Tomáš Malce. „Každá výhra je dobrá pro psychiku, takže určitě uděláme vše proto, abychom každý zápas vyhráli,“ řekl Martin Hála.

Co byste řekl na první utkání zimní přípravy proti Baníku Ostrava?
Prohrávali jsme 1:0 a nakonec jsme vyhráli, takže v tomto ohledu je to dobré, ale je to prostě přípravné utkání, podmínky jsou takové, jaké jsou, hřiště je zmrzlé. Nicméně si myslím, že účel to splnilo, mákli jsme, dali dva góly, tudíž za náš druhý poločas spokojenost.

Odpovídal zápas tomu, že je to duel na začátku přípravy?
Tak jsou to zápasy, kdy se pokaždé hraje v jiné sestavě, podmínky jsou různé. V těch prvních přípravných zápasech se na hru ani moc nebere ohled.

Berete Tipsport ligu jen jako součást přípravy, nebo v ní máte nějaké ambice?
My chceme každý zápas vyhrát, jinak by to nemělo smysl, kdybychom do utkání šli s tím, že nechceme zvítězit. Každá výhra je dobrá pro psychiku, takže určitě uděláme vše proto, abychom každý zápas vyhráli.

Vám osobně vadí hrát v takovýchto mrazivých podmínkách, nebo jste vůči tomu odolný?
Nevadí mi to. Samozřejmě lepší by bylo hrát někde, kde je dvacet stupňů, ale jsme tady a podmínky jsou takové, jaké jsou, a je to pro všechny stejné, takže na tohle bych se nijak nevymlouval. Musíme to brát tak, jak to je a poprat se s tím.

Vzhledem k tuzemskému počasí je asi zbytečná otázka, jestli se těšíte na soustředění do Turecka ...
V té zimní přípravě se každý těší na to, když se jede na soustředění do zahraničí, kde je počasí lepší, ale hlavně ty trávníky jsou přírodní. Tady u nás je to takové nutné zlo, které se musí vytrpět. Musíme to takhle ale vzít a do Turecka se pak samozřejmě těšíme.

V rámci přípravy za sebou máte necelý týden. Pociťujete únavu?
Ne. Ten první týden je spíš takový rozbíhací. Samozřejmě drobnou únavu cítím, protože trénujeme, ale není to nic, co by se nedalo přežít. Jsem rád, že si teď trochu odpočinu a v pondělí na to zase vletíme a potrénujeme.

Autor: Tomáš Macák