5. kolo SK Sigma Olomouc vs FC Baník Ostrava 5. kolo SK Sigma Olomouc vs FC Baník Ostrava

Sigma zahájila přípravu vítězně, rozhodl Vašíček

09.01.2016 / A tým

Tým SK Sigma Olomouc vstoupil do přípravných zápasů vítězně. Hanáci doma na umělce porazili v prvním utkání zimní Tipsport ligy Baník Ostrava 2:1. Sigma po prvním poločase prohrávala, pak ve druhé půlce otočil skóre dvěma góly útočník Václav Vašíček.

V olomouckém dresu nastoupil poprvé lotyšský stoper Renars Rode, Sigma hrála netradičně se dvěma útočník, v prvním poločase to byli Yunis a Chorý, ve druhém Malec a Vašíček. Scházeli tři záložníci, Petr Ševčík je na srazu repre U 21, Denis Cana a Michal Ordoš jsou zranění.

Reportáž z utkání

Vstup do zápasu vyšel lépe hostům, od 13. minuty vedli. O deset minut později mohl srovnat Yunis, ale ostravská brankář předvedl vynikající zákrok. Pak stříleli Houska a Chorý, brankář soupeře byl pokaždé připraven a šance zmařil. Stejně jako na druhé straně Reichl, který šanci Honiše vyrazil na roh. Po přestávce bylo za chvíli srovnáno. Druhá půlka se hrála třináct minut a střelecky se prosadil Václav Vašíček. V 64. minutě utekl po pravém křídle Hála, nacentroval přesně, ale Malec v tutové pozici o kousek minul. Vzápětí se dral do šance Navrátil, jeho střelu ještě stačil tečovat jeden z obránců, takže nešla do brány, ale pouze do levé tyčky. V 66. minutě to vyšlo, po závaru ve vápně se trefou do pravé šibenice prosadil Vašíček. O tři minuty později zastavil protiakci soupeře faulem Hála, Ostrava kopala standardku z dobré pozic, ale Reichl zasahovat nemusel. Olomoucký brankář si pak zavařil sám, jeho ne zcela vydařenou rozehrávku ovšem Mičola neztrestal. V poslední minutě mohl přidat třetí branku Navrátil, ale těsně minul levou tyčku.

„Byli jsme připravení na to, že soupeř bude agresivní. Měli jsme k dispozici čtyři útočníky, chtěli jsme, aby všichni hráli jeden poločas. Takže jsme trošku obměnili rozestavení, s tím jsme měli hlavně v prvním poločase problémy. Chtěli jsme vyhrát, to se podařilo. Ve druhém poločase už byla hra kvalitnější, už tam byla lepší organizace hry, měli jsme i další šance,“ řekl asistent trenéra SK Sigma Ladislav Onofrej.

Další přípravný zápas hraje SK Sigma Olomouc ve středu doma proti Znojmu, tento duel Tipsport ligy začíná v 11.00.

SK Sigma Olomouc – FC Baník Ostrava 2:1 (0:1)

Branky: 58. a 66. Vašíček – 13. Granečný. Rozhodčí: Mikyska – Líkař, Sedláček. ŽK: Vepřek, Šindelář, Hála – Meschaninov. Diváci: 250.
SK Sigma: 1. poločas: Reichl – Štěpán, Rode, Rajnoch, Vepřek – Zahradníček, Plšek, Houska, Moulis – Yunis, Chorý. 2. pol.: Reichl – Hála, Radakovič, Štěrba, Falta – Petr, Šindelář, Polić, Navrátil – Malec, Vašíček. Trenér Ladislav Onofrej.

Předprodej na SK Sigma vs. Sevilla začíná dnesPředprodej na SK Sigma vs. Sevilla začíná dnes