Sigma zahájila přípravu vítězně, rozhodl Vašíček

09.01.2016 / A tým

Tým SK Sigma Olomouc vstoupil do přípravných zápasů vítězně. Hanáci doma na umělce porazili v prvním utkání zimní Tipsport ligy Baník Ostrava 2:1. Sigma po prvním poločase prohrávala, pak ve druhé půlce otočil skóre dvěma góly útočník Václav Vašíček.

V olomouckém dresu nastoupil poprvé lotyšský stoper Renars Rode, Sigma hrála netradičně se dvěma útočník, v prvním poločase to byli Yunis a Chorý, ve druhém Malec a Vašíček. Scházeli tři záložníci, Petr Ševčík je na srazu repre U 21, Denis Cana a Michal Ordoš jsou zranění.

Reportáž z utkání

Vstup do zápasu vyšel lépe hostům, od 13. minuty vedli. O deset minut později mohl srovnat Yunis, ale ostravská brankář předvedl vynikající zákrok. Pak stříleli Houska a Chorý, brankář soupeře byl pokaždé připraven a šance zmařil. Stejně jako na druhé straně Reichl, který šanci Honiše vyrazil na roh. Po přestávce bylo za chvíli srovnáno. Druhá půlka se hrála třináct minut a střelecky se prosadil Václav Vašíček. V 64. minutě utekl po pravém křídle Hála, nacentroval přesně, ale Malec v tutové pozici o kousek minul. Vzápětí se dral do šance Navrátil, jeho střelu ještě stačil tečovat jeden z obránců, takže nešla do brány, ale pouze do levé tyčky. V 66. minutě to vyšlo, po závaru ve vápně se trefou do pravé šibenice prosadil Vašíček. O tři minuty později zastavil protiakci soupeře faulem Hála, Ostrava kopala standardku z dobré pozic, ale Reichl zasahovat nemusel. Olomoucký brankář si pak zavařil sám, jeho ne zcela vydařenou rozehrávku ovšem Mičola neztrestal. V poslední minutě mohl přidat třetí branku Navrátil, ale těsně minul levou tyčku.

„Byli jsme připravení na to, že soupeř bude agresivní. Měli jsme k dispozici čtyři útočníky, chtěli jsme, aby všichni hráli jeden poločas. Takže jsme trošku obměnili rozestavení, s tím jsme měli hlavně v prvním poločase problémy. Chtěli jsme vyhrát, to se podařilo. Ve druhém poločase už byla hra kvalitnější, už tam byla lepší organizace hry, měli jsme i další šance,“ řekl asistent trenéra SK Sigma Ladislav Onofrej.

Další přípravný zápas hraje SK Sigma Olomouc ve středu doma proti Znojmu, tento duel Tipsport ligy začíná v 11.00.

SK Sigma Olomouc – FC Baník Ostrava 2:1 (0:1)

Branky: 58. a 66. Vašíček – 13. Granečný. Rozhodčí: Mikyska – Líkař, Sedláček. ŽK: Vepřek, Šindelář, Hála – Meschaninov. Diváci: 250.
SK Sigma: 1. poločas: Reichl – Štěpán, Rode, Rajnoch, Vepřek – Zahradníček, Plšek, Houska, Moulis – Yunis, Chorý. 2. pol.: Reichl – Hála, Radakovič, Štěrba, Falta – Petr, Šindelář, Polić, Navrátil – Malec, Vašíček. Trenér Ladislav Onofrej.

Chce to prostě hrát takhle každé utkání, řekl ŠkerleChce to prostě hrát takhle každé utkání, řekl Škerle
| 27.09.2016
Zápas SK Sigma vs. Znojmo ve středu 19. říjnaZápas SK Sigma vs. Znojmo ve středu 19. října
Začal předprodej na páteční zápas SK SigmaZačal předprodej na páteční zápas SK Sigma
Chorý dal dva góly, Buchta má třetí nuluChorý dal dva góly, Buchta má třetí nulu
| 26.09.2016
Páteční zápas SK Sigma vs. Žižkov již od 16.00!Páteční zápas SK Sigma vs. Žižkov již od 16.00!
Jílek: Výhru výrazně kalí zranění Jana ŠtěrbyJílek: Výhru výrazně kalí zranění Jana Štěrby
Sigma má další tři body, Chorý dvakrát skórovalSigma má další tři body, Chorý dvakrát skóroval