Béčko SK Sigma podlehlo doma Znojmu

10.04.2016 / B tým

V utkání 22. kola Fotbalové národní ligy prohrál tým SK Sigma Olomouc B doma na Andrově stadionu se Znojmem 0:2. Hanáci po poločase prohrávali, pak se jim podařilo srovnat, ale branku rozhodčí neuznal. Rozhodnuto bylo třináct minut před koncem po odpískání penalty.

Béčko šlo do zápasu bez vykartovaných Jemelky s Habustou, chyběl také zraněný Zato, na marodce jsou stále Vichta a Danis. První slibnou šanci zápasu měli Hanáci, ale po centru Yunise stačila obrana odvráti míč před Buchvaldkem včas. Na druhé straně musel ukázat perfektní zákrok brankář Spurný. Po půlhodině hry šli hosté do vedení, když závar před domácí bránou ukončil Žondra. Tři minuty před pauzou to zkoušel z otočky Yunis, ale střela mu nesedla ideálně, takže ji brankář měl. V závěru poločasu musel brankář Spurný vytahovat z podbřevna na roh nepříjemnou střelu zdálky. Ve druhém poločase Sigma chtěl nepříznivý stav zlomit, Znojmo dobře bránilo a chodilo do brejků. V 62. minutě byl znojemský brankář v souboji po standardce pozdě a špatně, Yunis dal gól, ale rozhodčí domácí radost zkazil, vyrovnávací branku neuznal. Pak na druhé straně brankář Spurný předvedl opět dva výtečné zákroky, jeden po střele zdálky, druhý po zakončení zblízka. Rozhodnuto bylo třináct minut před koncem, když znojemský Žondra v pádu vysoko přestřelil a hlavní sudí odpískal pokutový kop … Ten proměnil Ledecký.

„Nemůžu říct, že by se nám herně dařilo, Soupeř nás eliminoval, měli jsme problémy ve středu hřiště. Když už jsme hosty kombinací překonali, tak nám nevycházela finální fáze. Dobře rozjeté akce jsme si sami brzdili špatnými přihrávkami,“ řekl trenér SK Sigma B Augustin Chromý.

SK Sigma Olomouc B – Znojmo 0:2 (0:1)

Branky: 31. Žondra, 77. Ledecký. Rozhodčí: Julínek – Pochylý, Kotalík. ŽK: Rajnoch, Moulis, Štěrba – Stáňa. Diváci: 226.
SK Sigma B: Spurný – Štěrba, Rajnoch, Rode, Hýbl – Zahradníček (81. Moulis), Kalvach (36. A. Ševčík), Texl (65. Hladík), Houska, Buchvaldek – Yunis. Trenér Augustin Chromý.

Béčko SK Sigma má první výhru z venkuBéčko SK Sigma má první výhru z venku
| 24.09.2016
Béčko SK Sigma jede do HulínaBéčko SK Sigma jede do Hulína
| 23.09.2016
Chromý: Celý tým odvedl dobrou práciChromý: Celý tým odvedl dobrou práci
| 20.09.2016
Béčko zvítězilo, Marek Schmidt dal dva gólyBéčko zvítězilo, Marek Schmidt dal dva góly