Sigma U 19 vyhrála, Lukáš Vychodil dal šest gólů

10.05.2016 / SCM

Dohrávku s Pardubicemi zvládl tým SK Sigma Olomouc U 19 výtečně. Devatenáctka doma na stadionu v Řepčíně porazila soupeře jasně, nastřílela mu půltucet branek. A všech šest gólů Sigmy dal útočník Lukáš Vychodil!

Sigma se do dohrávky sedmadvacátého kola celostátní ligy dorostu pustila razantně a soupeře hned od začátku tlačila a jasně přehrávala. Ale poměrně dlouho nemohla proměnit šance. Surzyna ve 12.minutě dobře vychytal brankář, o pět minut později Ambrozek těsně minul. Ve 22.minutě měl další tutovku Vychodil, ale pardubický gólman znovu vyrážel. Stejně jako při dalších pokusech Ambrozka nebo Krayzela. Pět minut před přestávkou smůlu konečně domácí protrhli, po centru Látala se trefil přesně Vychodil. Ve 43.minutě kopala Sigma penaltu za faul na Ambrozka, tu bezpečně proměnil Vychodil. Hosté se v podstatě jen bránili, jedinou nebezpečnou věc měli v nastavení první půlky, ale brankář Zlámal dobrou hlavičku Gašpara vyrazil.

Reportáž z utkání

Rozhodnuto bylo definitivně během prvních osmi minut druhého poločasu. Nejprve ve 48. proměnil Vychodil penaltu za faul na Látala. O dvě minuty později po přihrávce Schlimbacha přidal Vychodil čtvrtou branku. V 53. minutě dával opět Vychodil na 5:0. A v 76. po přihrávce Sochy završil skóre zápasu na šest.

„Je potřeba smeknout před týmem. Byli jsme po celý zápas lepší, měli jsme rozhodnout ještě dříve, než na začátku druhého poločasu. Už v prvním jsme měli tři opravdové tutovky. Kluci si zahráli s chutí, plnili z větší části to, co trénujeme. Je to takový malý dárek, že si mohli zahrát zhruba pětatřicet minut, za stavu čtyři pět nula, v klidu. Nepřeceňujeme to, byl to důležitý zápas, jsme rádi, že jsme dohrávku zvládli, za čtyři dny nás čeká další utkání,“ řekl trenér SK Sigma U 19 Jiří Saňák. „Ukazuje se, že když se ti kluci vyladí, jsou dobře nastavení, makají, hrají poctivě, týmově, tak z toho může vyplynout to, že jeden hráč dá šest branek. Nebudu ho moc chválit, protože to je týmová práce. Ale je to unikátní kousek v dorostenecké lize, určitě to stojí za zmínku,“ podotkl Saňák.

SK Sigma Olomouc U 19 – FK Pardubice U 19 6:0 (2:0)

Branky: 40., 43. (pen.), 48. (pen.), 50., 53. a 76. Vychodil. Rozhodčí: Dorušák – Hodaň, Vojtek. ŽK: Markovič – Lněnička. Diváci: 150.
SK Sigma U 19: Zlámal – Surzyn (62. Sivoň), Krayzel, Markovič, Juráš – Látal, Antl (73. Socha), Ambrozek (55. Brázdil), Kiška, Vychodil (82. Vasiljev) – Schlimbach (62. Voleský). Trenér Jiří Saňák.

Mladší dorost SK Sigma neměl venku potížeMladší dorost SK Sigma neměl venku potíže
| 26.09.2016
SK Sigma U 19 s další výhrou, rozhodl VoleskýSK Sigma U 19 s další výhrou, rozhodl Voleský
| 24.09.2016
Mladší dorost SK Sigma hrál s Dunajskou StredouMladší dorost SK Sigma hrál s Dunajskou Stredou
| 21.09.2016
Staroba: Nebylo to jednoduchéStaroba: Nebylo to jednoduché
Devatenáctka SK Sigma zvítězila venkuDevatenáctka SK Sigma zvítězila venku
| 19.09.2016
Mladší dorost SK Sigma doma jen s remízouMladší dorost SK Sigma doma jen s remízou
Jsme rádi, že se útočníkům daří, řekl StarobaJsme rádi, že se útočníkům daří, řekl Staroba
| 14.09.2016
Stoper Neuer rozhodl o výhře repre U 18Stoper Neuer rozhodl o výhře repre U 18
| 12.09.2016
SK Sigma U 19 s další jasnou výhrou, Voleský dal hattrickSK Sigma U 19 s další jasnou výhrou, Voleský dal hattrick