Sigma má další výhru, rozhodl Jakub Plšek

10.09.2016 / A tým

Zápas 6. kola Fotbalové národní ligy fotbalisté SK Sigma Olomouc zvládli. Hanáci v Třinci soupeře předčili, měli velkou spoustu vyložených šancí, ale proměnili jen dvě. V prvním poločase duel rozhodl dvougólový Jakub Plšek.

Sigma začala zápas dobře a mohla jít rychle do vedení. V 7. minutě přihrál Petr Plškovi, který trefil bombou pouze do břevna! Odražený míč pak zakončoval Zahradníček, ale jeho tečovaná střela skončila jen rohem. O pět minut později zakončoval po přihrávce Petra Chorý, ale trefil jen boční síť. A přišly další šance. Nejprve rozhodčí pustil zákrok domácích na Chorého v pokutovém území, penaltu odmítl zapískat … Pak se dostal po přihrávce Petr Chorý do dobré palebné pozice, ale domácího brankáře se mu nepodařilo překonat. Vedení ale nakonec Hanáci přece jen dočkali. Ve 26. minutě se po centru zahradníčka trefil hlavou Plšek – 0:1. Další tutovku měl ve 33. minutě Zahradníček, ale třineckého brankáře neprostřelil. Za další tři minuty měli Hanáci další gólovku. Sigma podruhé v prvním poločase trefila břevno, tentokrát to byl Štěrba. Pět minut před pauzou tým hostů smůlu v koncovce opět protrhl, když se ranou zpoza šestnáctky trefil Plšek. Vzápětí měl další tutovku Falta, ale brankář neprostřelil.

Druhý poločas začal další šanci Sigmy, Chorému na přihrávku Falty chyběl před brankou kousek. Nedáš-dostaneš, to platí ve fotbale stále, a tak se domácím povedlo v 51. minutě po celkem nenápadné akci snížit. Ale Sigma dál pokračovala. V 58. minutě měl další tutovku Zahradníček, gólovou radost mi zkazil jeden z protihráčů. Po hodině hry pálil z hranice šestnáctky Chorý, ale o kousek přestřelil. Sigma byla nadále aktivní, stále nebezpečná pro domácí bránu. V 75. minutě střílel těsně nad Petr. Deset minut před koncem byl po přihrávce Housky v další ložence Plšek, jenže domácího brankáře ani on neprostřelil. V 89. minutě uhrál Chorý další míč pro Plška, jeho ránu zblokovala obrana na roh.

Třinec – SK Sigma Olomouc 1:2 (0:2)

Branky: 51. Stříž - 26. a 40. Plšek. Rozhodčí: Váňa – Šimáček, Matějček. ŽK: Janoščín, Hošek, Motyčka – Chorý. Diváci: 833.
SK Sigma: Buchta – Sladký, Štěrba, Šindelář, Vepřek – Zahradníček (90. Radakovič), Houska, Plšek, Petr (81. Buchvaldek), Falta (79. Habusta) – Chorý. Trenér Václav Jílek.

Chce to prostě hrát takhle každé utkání, řekl ŠkerleChce to prostě hrát takhle každé utkání, řekl Škerle
| 27.09.2016
Zápas SK Sigma vs. Znojmo ve středu 19. říjnaZápas SK Sigma vs. Znojmo ve středu 19. října
Začal předprodej na páteční zápas SK SigmaZačal předprodej na páteční zápas SK Sigma
Chorý dal dva góly, Buchta má třetí nuluChorý dal dva góly, Buchta má třetí nulu
| 26.09.2016
Páteční zápas SK Sigma vs. Žižkov již od 16.00!Páteční zápas SK Sigma vs. Žižkov již od 16.00!
Jílek: Výhru výrazně kalí zranění Jana ŠtěrbyJílek: Výhru výrazně kalí zranění Jana Štěrby
Sigma má další tři body, Chorý dvakrát skórovalSigma má další tři body, Chorý dvakrát skóroval