Sigma porazila Táborsko gólem Petra

12.07.2016 / A tým

Fotbalisté SK Sigma Olomouc v pátém přípravném utkání zvítězili. Hanáci porazili v Hovoranech Táborsko dva jedna, když po prvním poločase prohrávali. Góly Sigmy dali Šimon Falta a Jakub Petr.

V olomoucké sestavě chybělo pro zdravotní potíže několik hráčů, mezi nimi také útočníci Václav Vašíček a Tomáš Chorý. Takže trenér Václav Jílek k zápasu povolal z béčka Adama Ševčíka.

Reportáž z utkání

Sigma vstoupila do utkání dobře, byla aktivní, soupeři míč moc nepůjčovala. Ale paradoxně poměrně brzy inkasovala. Obrana si nepohlídala autové vhazování a navíc měl Ciku trestuhodně moc místa. To Hanáky trošku zaskočilo a na pár minutek vypadli z role. Hosté toho málem využili, ale naštěstí tentokrát pomohla Buchtovi tyčka. Pak se Sigma zase rozehrála a přišly šance. Buchvaldek vysunul Yunise, toho v tutovce vychytal brankář, stejně jako po půl hodince hry Hálu, který byl také sám před. Takže po první půlce musela Sigma dohánět.

Šest minut po přestávce mohlo být srovnáno. Střelu Sladkého brankář vyrazil, dokázal si poradit i s dorážkou Yunise. V 57.minutě už to vyšlo. Šimon Falta se trefil z přímého kopu parádně do levé šibenice – 1:1. O deset minut později se Falta uvolnil ve vápně, jeho bombu brankář vyrazil na roh. Po jeho rozehrání hosté faulovali kousek před šestnáctkou. A po přímém kopu Jakuba Petra šla Sigma do vedení – 2:1. A tímto výsledkem také zápas skončil.

Další utkání hraje tým SK Sigma Olomouc v sobotu doma proti Katovicím (17.00), místo utkání teprve bude upřesněno.

„Hlavně pro sebevědomí hráčů je dobré vítězství. Po inkasované brance jsme měli hluchou desetiminutovku, pak jsme se zvedli, ale bohužel gólové situace neproměnili. Dali jsme branky ze dvou standardek, z pohledu celého zápasu to bylo zasloužené vítězství,“ řekl trenér SK Sigma Václav Jílek.

SK Sigma Olomouc – FC MAS Táborsko 2:1 (0:1)

Branky: 57. Falta, 68. Petr – 15. Ciku. Rozhodčí: Drozdy. ŽK: Hála. Diváci: 350.

SK Sigma: Buchta – Hála, Štěrba (46. Radaković), Šindelář, Falta (46. Vepřek, 86. Yunis) – Buchvaldek, Plšek (60. Hladík), Sladký, Houska (46. Habusta), Petr – Yunis (60. A. Ševčík). Trenér Václav Jílek.