Devatenáctka SK Sigma doma s jasnou výhrou

12.11.2016 / SCM

Na umělce Androva sportovního areálu hrál dnes zápas 14. kola celostátní ligy dorostu tým SK Sigma Olomouc U 19. Devatenáctka si s Českými Budějovicemi poradila hladce tři k nule, u všech tří gólových situací byl útočník Pavel Zifčák.

Domácí vstoupili do zápasu, i bez několika zraněných hráčů, včetně brankář Denise Grögera, takže na lavičce byl připravený Jiří Hruška ze staršího dorostu, velmi aktivně a zaslouženě šli hodně rychle do vedení. Už ve 3.minutě byl cestou do šestnáctky faulován Zifčák a nařízený pokutový kop proměnil, se štěstím, Voleský – 1:0. Střelec první branky mohl o šest minut později přidat druhou branku. Vybíhajícího brankáře zkusil lobnout, ale nebyl přesný. Míč chtěl ještě dorazit do prázdné Zifčák, ale byl faulován. Ovšem nepískalo se nic. Sigma pak hosty držela na distanc a snažila se navýšit vedení. To se v první půlce nedařilo, naopak pět minut před přestávkou hosté zahodili velkou šanci.

Sigmě vyšel perfektně také vstup do druhého poločasu. Zifčák důrazem vybojoval míč nad stoperem, uvolnil se, obtočil se kolem něj, vběhl do šestnáctky a nedal brankáři šanci – 2:0. Po hodině hry hlavičkoval po přímém kopu těsně vedle Zifčák, o čtyři minuty později měl tutovkou hlavou také Voleský, ten po rohu naštěstí pro hosty trefil přesně tam, kde byl brankář. Hosté se snažili o kontaktní branku, ale olomoucká defenziva pracovala dobře, do šancí soupeře prakticky nepouštěla. A domácí naopak stále chtěli přidat další branky. Po střele Zifčáka se to ještě nepovedlo, ale pak sedm minut před koncem ano. Zifčák zprava odcentroval, Zmrzlý vyhrál vzdušný souboj se stoperem a pak stačil důrazně píchnout balon kolem brankáře – 3:0.

„Nebyl to jednoduchý zápas, soupeř ukázal svoji sílu v osobních soubojích, v agresivitě, byl nepříjemný, houževnatý. Byli jsme lepší na míči, ve druhém poločase jsme zlepšili pohyb a byli nebezpeční,“ řekl trenér SK Sigma U 19 Lukáš Staroba.

SK Sigma Olomouc U 19 - Budějovice U 19 3:0 (1:0)

Branky: 3. (pen.) Voleský, 49. Zifčák, 83. Zmrzlý. Rozhodčí: Petr – Nováček, Šula.
SK Sigma U 19: Machalický – Diblík (77. Juráš), Neuer, Sivoň, Kiška – Matoušek (68. Brázdil), Sláma (83. Pazdera), Antl, Zifčák – Baďura (66. Zmrzlý), Voleský. Trenér Lukáš Staroba. Asistent Tomáš Janotka.

Mladší dorost SK Sigma s výhrou a remízouMladší dorost SK Sigma s výhrou a remízou
| 20.05.2017
Devatenáctka SK Sigma ztratila vedeníDevatenáctka SK Sigma ztratila vedení
Individuálních chyb bylo moc, řekl StarobaIndividuálních chyb bylo moc, řekl Staroba
| 16.05.2017
Devatenáctka SK Sigma o gól padlaDevatenáctka SK Sigma o gól padla
| 13.05.2017
Mladší dorost Sigmy nedal soupeři šanciMladší dorost Sigmy nedal soupeři šanci
| 10.05.2017
Bylo to pro nás dobré utkání, řekl StarobaBylo to pro nás dobré utkání, řekl Staroba
Mladší dorost SK Sigma za tři body ve VítkovicíchMladší dorost SK Sigma za tři body ve Vítkovicích