Sigma porazila Znojmo, Malec dvakrát skóroval

13.01.2016 / A tým

Také ve druhém utkání zimní Tipsport ligy fotbalisté SK Sigma Olomouc zvítězili. Hanáci dnes doma na umělce porazili Znojmo 4:2, dvě branky dal útočník Tomáš Malec.

Sigma bez záložníků Denise Cany a Michala Ordoše, kteří ještě nejsou připraveni nastoupit do zápasu, začal dobře a soupeře moc nepouštěla přes půlící čáru. V 8. minutě šel sám na bránu ze strany Moulis, ale brankář jeho ránu vyrazil na roh. Těch měli Hanáci v úvodu pět, ale prosadit se z nich brankově nedokázali. To se naopak povedlo Znojmu, které šlo po špatném odkopu po svém prvním rohovém kopu do vedení. Sigmu inkasovaný gól nezbrzdil, dál byla aktivní, měla tlak a převahu. A rychle srovnala. P. Ševčík vysunul do levého křídla Štěpána. Ten našel Moulis. Jeho první střelu stačil brankář vyrazit, ale na dorážku už neměl. Po půlhodině hry Moulis přihrával Štěpánovi, který z tutové pozice přestřelil. Ve 33. minutě Moulis vyslal vpřed P. Ševčíka, ten už mohl zakončit, ale ještě přihrál Chorému, který dával do prázdné. A Sigma po prvním poločase vedla.

Reportáž z utkání

Hanáci hned na začátku druhé půlky náskok navýšili. Hála vysunul Malce, který se trefil krásně ke vzdálenější tyčce. O čtyři minuty později dal branku Rajnoch, ale pro těsný ofsajd neplatila. Sigma měla převahu, hosté se snažili o občasné zaútočení. A dvacet minut před koncem se jim podařilo dát druhou branku. Závěr ale patřil Sigmě. Tutové šance nedali Malec, Yunis, Hála nebo Petr. Až šest minut před koncem se po kolmici Plška podruhé v zápase střelecky prosadil Malec.

Trenér SK Sigma Olomouc Václav Jílek mohl svůj tým pochválit za výhru. „První poločas asi kvalitou předčil ten druhý, hlavně kombinací, herní součinnosti i efektivitou v zakončení. Způsob hry, který jsme chtěli praktikovat, se nám ale dařil v obou poločasech. Ve druhé půli mě mrzí, že jsme zaostávali v rozehrávce, kde jsme ležérností připravili soupeři tři šance, to si prostě nesmíme dovolit,“ řekl Jílek.

SK Sigma Olomouc – 1. SC Znojmo FK 4:2 (2:1)

Branky: 56. a 84. Malec, 23. Moulis, 33. Chorý – 13. Serenkov, 70. Stehlík. Rozhodčí: Slabý – Silný, Řezníček. Diváci: 200.
SK Sigma: 1. poločas: Buchta – Štěpán, Rode, Radaković, Falta – Zahradníček, P. Ševčík, Šindelář, Houska, Moulis – Chorý. 2. pol.: Buchta – Hála, Rajnoch, Štěrba, Vepřek – Petr, Plšek, Šindelář (66. Šindelář), Navrátil – Yunis, Malec. Trenér Augustin Chromý.

Chorý dal gól po centru, Sladký v power-playChorý dal gól po centru, Sladký v power-play
| 01.10.2016
Jílek: Spoustu situací můžeme lépe dohrátJílek: Spoustu situací můžeme lépe dohrát
| 30.09.2016
Sigma má další výhru, body trefili Chorý a SladkýSigma má další výhru, body trefili Chorý a Sladký
Sestava SK Sigma proti ŽižkovuSestava SK Sigma proti Žižkovu
9. kolo: Sigma hraje doma proti Žižkovu, pak můžete stihnout i hokej9. kolo: Sigma hraje doma proti Žižkovu, pak můžete stihnout i hokej
| 29.09.2016
Páteční zápas SK Sigma píská MrázekPáteční zápas SK Sigma píská Mrázek
Stačilo jenom trefit bránu, řekl Šimon FaltaStačilo jenom trefit bránu, řekl Šimon Falta
| 28.09.2016
Chce to prostě hrát takhle každé utkání, řekl ŠkerleChce to prostě hrát takhle každé utkání, řekl Škerle
| 27.09.2016
Zápas SK Sigma vs. Znojmo ve středu 19. říjnaZápas SK Sigma vs. Znojmo ve středu 19. října