Permanentní vstupenky na sezonu 2018/2019 Sleva -10% pro fanoušky

Aktuality

Jsem rád, že jsem mohl hrát, řekl Václav Jemelka

Jsem rád, že jsem mohl hrát, řekl Václav Jemelka

13.10.2016 / A tým

Do prvního týmu se začíná propracovávat další z odchovanců SK Sigma Olomouc. Obránce Václav Jemelka (1995) měl do áčka našlápnuto už v zimní pauze sezony 2014/2015, ale tehdy ho hned v prvním přípravném utkání přibrzdilo zranění. První soutěžní zápas za áčko v základní sestavě Václav odehrál na jaře doma v národním poháru proti Plzni. Teď na podzim nastoupil dvakrát ve druhém poločase jako střídající hráč, minulou sobotu ve Vítkovicích už hrál v základní sestavě.

Jak se vám hrálo v sobotním utkání?
Konečně jsem se dostal do základní sestavy. Hrál jsem levého beka, i když v áčku jsem zpočátku hrál na stoperu. Ale dostal jsem se tam, jsem rád, že jsem mohl hrát.

Jaké bylo to čekání na první větší šanci?
Hrával jsem za béčko, takže to nebylo jen čekání. Zápasy jsem hrál pořád, to zápasové zatížení jsem měl. Takže to bylo normální čekání.

Měl jste nějaký problém přepnout se ze stopera zase na levého beka?
Už jsem to hrával i teď v béčku, trenér mě tam dával, abych si tam zase zvykl. Je to samozřejmě jiné, pozičně, je to složitější i v tom útočení, přepínat dopředu, dozadu. Na stoperu si odehraju svoje a zůstávám tam, na levém beku musím běhat nahoru dolů, je to spíše fyzicky náročnější.

Pro vás osobně je ale jistě zábavnější hrát levého beka. To je post, na kterém jste toho v dorostu, i potom v béčku, odehrál nejvíce.
Určitě ano. Tam si zaútočím, zacentruju, jsem tam více ve hře.

Jaký to v sobotu ve Vítkovicích zápas?
Těžký. Protože domácí dobře bránili, v jedenácti lidech, těžko jsme se tam dostávali. K tomu jsme měli malý pohyb, takže bylo těžké to zlomit. Ale nakonec jsme se semkli a uhráli jsme to.

A nakonec jste mohli dát i více gólů, trefili jste břevno, tyčku, bylo dost dalších střel. Jednu hezkou, kousek vedle, jste tam měl i vy.
Ano. Moc mi nechybělo. Rozhodl jsem se vypálit, protože už jsem neměl ani moc sil něco vymýšlet. Tak jsem to prostě vyslal a šlo to těsně vedle. Ale měli jsme tam nějaké další šance. Škoda, že jsme tam nedali rychlou branku, mohlo to být jednodušší. Jenže jsme nedali, tak jsme si museli hrábnout.

Pro vás bylo čekání na první zápas v mistrovské soutěži v základní sestavě za áčko dlouho. První přípravu jste hrál už v zimě 2015, ale tehdy jste se ve Skalici zranil.
Ano, tam jsem si zlomil klíční kost. Potom jsem se zase stáhl do béčka, než jsem se nějak dostal zpátky. Bylo to dlouhé, ale musím pracovat, počkat si na tu šanci, dokázat trenérovi, že tam jednou můžu hrát.

A co vám říkal trenér po sobotním zápase?
Říkal mi, že jsem si odpracoval svoje a že očekával ještě víc směrem dopředu. Na to jsem nebyl tolik zvyklý, přece jen jsem chvíli hrával stopera, tam je to trošku odlišné.

Když jsem ovšem nastoupil v domácích zápasech dvakrát ve druhém poločase, tak tam jste měl útočných akcí několik.
To už byli protihráči unavenější (směje se), no a já jsem měl víc sil, když jsem šel hrát ze střídačky. Byl jsem čerstvý a to se hraje lépe.

Druhou ligu jste hrál už v minulé sezoně za béčko. Je nějaký rozdíl hrát ji nyní za áčko? To soupeři proto vám hlavně brání.
Je v tom rozdíl. Teď hraje o špičku, o čelo, o postup, s béčkem jsme hráli spíše o záchranu. Takže v tom je rozdíl, je to jiné.

Máte za sebou první zápas v základní sestavě. Jistě byste v ní rád byl co nejčastěji.
Samozřejmě, že ano. Když ale bude zdravý Michal Vepřek, tak bude hrát on. Musím si na svoji šanci počkat. Musím čekat, pracovat, trénovat, věřím, že šanci zase dostanu. Budu bojovat, makat a snad to přijde.
A tým - další aktuality:

Los podzimu základní fáze sezonyLos podzimu základní fáze sezony
| 20.06.2018
Sigma začne sezonu doma se SlaviíSigma začne sezonu doma se Slavií
| 20.06.2018
Už jsem se těšil, řekl DvořákUž jsem se těšil, řekl Dvořák
| 19.06.2018
Trenér Václav Jílek o startu přípravyTrenér Václav Jílek o startu přípravy
| 18.06.2018
Sigma začala přípravu s novým útočníkem a brankářemSigma začala přípravu s novým útočníkem a brankářem
| 18.06.2018
Sigma startuje přípravu na novou sezonuSigma startuje přípravu na novou sezonu
| 18.06.2018
Do SK Sigma míří útočník DvořákDo SK Sigma míří útočník Dvořák
| 17.06.2018
Změny a upřesnění přípravných zápasůZměny a upřesnění přípravných zápasů
| 14.06.2018
Permanentky na novou sezonu jsou v prodeji!!!Permanentky na novou sezonu jsou v prodeji!!!
| 13.06.2018
Víkendový program týmů SK SigmaVíkendový program týmů SK Sigma
| 08.06.2018OLTV.cz
TravelSlevy.cz
Rádio Haná